DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Szukają stabilności, więc chcą zostać... agentami! Fale CV napływają do CBA i do służb mundurowych

Szukają stabilności, więc chcą zostać... agentami! Fale CV napływają do CBA i do służb mundurowych
fot. Dominik Pisarek / Forum

Z informacji przekazanych przez tworzony właśnie oddział CBA w Bydgoszczy wynika, iż ogromna ilość młodych Polaków zainteresowana jest pracą w służbach. Potwierdza to zarówno centrala CBA, jak i placówki mundurowe, a także badania socjologiczne. Połowa ankietowanych twierdzi, iż praca w mundurze daje największą stabilność finansową.

 

„Rzeczpospolita” dotarła do informacji na temat naboru do bydgoskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Okazuje się, że pokaźna liczba osób jest zainteresowana ściganiem przestępstw korupcyjnych. - Odzew rzeczywiście jest ogromny. Dotąd zgłosiło się ponad 120 osób, a kolejne podania wciąż wpływają. Cieszymy się, że służba w Biurze wzbudza tak duże zainteresowanie – mówi rzecznik CBA, Jacek Dobrzyński.

 

Powstanie tamtejszej placówki stanowi oddolną inicjatywę. Sami mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego apelowali o to w centrali CBA. Wskutek tego zapadła decyzja o przekazaniu 3 milionów złotych na stworzenie delegatury, która zatrudni ponad 30 osób. - Poszukujemy osób wykształconych, najchętniej prawników, ekonomistów, informatyków i między innymi tacy kandydaci złożyli podania – informuje Dobrzyński.

 

Chętni będą przechodzić złożony proces rekrutacji, uwzględniający długą ankietę, badania psychologiczne i badanie wariografem, czyli wykrywaczem kłamstw. Przynależność do partii politycznych i Służby Bezpieczeństwa dyskwalifikuje ubiegających się posadę w CBA. Mile widziane jest doświadczenie dochodzeniowo-śledcze i kontrolne, zdobyte m. in. w policji, czy służbach skarbowych.

 

Liczne aplikacje napływają również do centrali CBA, mimo iż nie ogłasza ona naboru. Podobnie sytuacja wygląda w służbach mundurowych takich jak Służba Graniczna. Z badań przeprowadzonych przez Centrum Profilaktyki Społecznej i przez Wyższą Szkołę Biznesu wynika, iż 51 proc. Respondentów uważa, że praca w mundurze daje największą stabilność. - Praca w służbach mundurowych, gdzie pensję płaci państwo, jest stabilna – komentuje kierownik projektu, prof. Mariusz Jędrzejko.

 


Źródło: rp.pl

FO

 


DATA: 2015-06-17 08:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pielgrzym Funkcjonariusz to policjant ,służby wienzennej, straży granicznej,żandarmerii wojskowej, agent ABW,Kontrwywiadu i wywiadu wojskowego CBA.Agenci są w służbach tajnych.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
Pierwszeństwo będą miały resortowe wnuki i prawnuki.
ponad 5 lat temu / cynik
 
Tylko proszę, nie agentami! Agent to tw. Człowiek który służy w służbie to funkcjonariusz. Czyli w tytule powinno być "Szukają stabilności, więc chcą zostać... funkcjonariuszami!"
ponad 5 lat temu / Pielgrzym
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.