DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Szturm Wenezuelczyków na Kolumbijskie markety. Chcą zaopatrzyć się w żywność i lekarstwa

Szturm Wenezuelczyków na Kolumbijskie markety. Chcą zaopatrzyć się w żywność i lekarstwa
fot.EFE/Miguel Gutierrez/FORUM
#KRYZYS    #KOLUMBIA    #ŻYWNOŚĆ    #GRANICA    #WENEZUELA    #PRZEMYT    #LEKARSTWA    #ZAMKNIĘCIE

Dziesiątki tysięcy Wenezuelczyków zalało sąsiednią Kolumbię, by kupić jedzenie i lekarstwa. Władze na krótko otwarły granicę, która została zamknięta prawie rok temu.

 

W zeszłym tygodniu, gdy granicę Wenezueli z Kolumbią otwarto na 8 godzin, doszło do dramatycznych zdarzeń. Tysiące starszych osób i matek dosłownie szturmowało kolumbijskie supermarkety i apteki, wykupując jedzenie, a także  podstawowe leki.

 

W minioną sobotę – jak oszacowało ministerstwo spraw zagranicznych Kolumbii - co najmniej 35 tys. Wenezuelczyków przekroczyło granicę. Ich wjazd – według zapewnień władzy – tym razem odbywał się „w uporządkowany sposób i w warunkach niezagrażających bezpieczeństwu”. Granica została otwarta na około osiem godzin. Ponownie, granicę zamierzano otworzyć na krótko w niedzielę.

 

Kolumbijski minister obrony Luis Carlos Villegas mówił: Podjęliśmy się wielkiego wysiłku, aby zapewnić wystarczającą ilość towarów w sklepach przygranicznych.

 

Gubernator Jose Vielma z wenezuelskiego stanu granicznego Tachira stwierdził, że prezydent Nicolas Maduro poparł otwarcie granicy, nakazując, by „nie przeszkadzać” ludziom, gdy będą chcieli wjechać lub wejść do Kolumbii.

 

Maduro obwinia za niedobory żywności, leków i podstawowych artykułów w Wenezueli swoich przeciwników, których oskarża o próbę zdestabilizowania gospodarki w celu odsunięcia go od władzy.

 

Prezydent nakazał w sierpniu 2015 r. zamknąć granicę z Kolumbią. Chciał w ten sposób ukrócić przemyt taniej benzyny, subsydiowanej przez rząd. Zanim granica została zamknięta – według rządu wenezuelskiego – ponad 100 tys. ludzi codziennie wykorzystywało dwa główne przejścia w celach przemytniczych. W tej chwili liczba ta rzekomo skurczyła się do 3 tysięcy.Źródło: cnsnews.com

AS


DATA: 2016-07-19 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

prym wsród nich wiodą nasi umiłowani przywódcy i pozostali wybrańcy narodu, którzy codziennie przybliżaja nas do ideału Hugona Chaveza...
ponad 3 lata temu / delgado
 
A są tacy, co nie wierzą, że gdyby na Saharze powstały państwa socjalistyczne, to najpóźniej za 5 lat zabrakłoby tam piasku...
ponad 3 lata temu / obywatel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.