DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2018 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Sztuczne dziecko na zamówienie. Reborny niszczą macierzyństwo, liberalna lewica zachwycona

Sztuczne dziecko na zamówienie. Reborny niszczą macierzyństwo, liberalna lewica zachwycona
źródło: pixabay.com
#MACIERZYŃSTWO    #KOBIETA    #MATKA    #GAZETA WYBORCZA    #REBORN    #LALKA    #WADY    #CIĄŻA    #ZESPÓŁ DOWNA    #FECEBOOK    #WYGODA    #INSTYNKT

Były już próby zaspokajania instynktu macierzyńskiego poprzez wypełnianie pustki zwierzakami, które traktuje się jak dzieci. Teraz niszczenie macierzyństwa weszło w kolejny etap. To reborny, czyli sztuczne dzieci na zamówienie mające imitować wymarzonego niemowlaka. Także chorego, by mocniej wzruszać. Takich kobiet chciałaby „Gazeta Wyborcza”?

 

Do Polski wkracza nowa moda. To reborny, starannie wykonane lalki – „jak żywe”, które mają wypełnić u kobiet pustkę spowodowaną niespełnieniem się jako matka. Zjawiskiem zachwyca się „Gazeta Wyborcza”, sprowadzając sprawę do hobby i porównując je do kolekcjonerstwa czy modelarstwa.

 

Lalki kosztują „parę tysięcy złotych” i wyglądają jak noworodki. „Niektóre są ciepłe, oddychają na niby, inne mają wady – np. rozszczep wargi albo zespół Downa. Żeby bardziej wzruszały” – tak zjawisko opisuje medium z Czerskiej.

 

Reborny są tworzone z myślą o kobietach, a te mówią o nich jako o „synku” czy „córce”. Kupno lalki traktują jak adopcję, kosztowną zresztą. Potem „noworodek” zwykle zaczyna swoje „życie” w mediach społecznościowych. Ale nie tylko. Kobiety kupują dla nich ubranka, foteliki…

 

„Lalkom reborn towarzyszy swoista otoczka. Tworzą je mamy, które nadają im imiona. Sam proces tworzenia to narodziny. Takich lalek się nie kupuje, wykonywane są do adopcji. Razem z dzieckiem przychodzi cała wyprawka – ubranka, kocyk, gadżety” – opisuje „GW”.

 

Moda na reborny zaczęła się w USA, teraz wkracza do Polski. Przez twórców traktowane są jak dzieła sztuki, a ich „adoptowanie” porównywane jest do kolekcjonerstwa czy modelarstwa. Reborny „niwelują uczucie pustki w mieszkaniu. A czasem są po prostu ozdobą domów”.

 

Macierzyństwo bez zobowiązań, na pokaz, dla zaspokojenia duszonego instynktu… Taki model kobiety podoba się liberalnej lewicy?

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

MA


DATA: 2018-03-08 12:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lalki towarzyszom ludziom od zawsze, kolekcjonerstwo to także nie nowa płaszczyzna. Jedyna różnica w tym przypadku to realny wygląd ?noworodka?. Porównywalne do sztuki? Jestem za. Osoby tworzące je są ogromnie uzdolnione, potrafią oddać prawdziwy wygląd bobaska. Co do kobiet ktore według państwa ?zastępują? dzieci lalkami. Kolejne oszczerstwo
6 miesięcy temu / PannaAnna
 
Czyli podsumowując: "prawdziwe" dziecko z zespołem Downa rozszarpać szczypcami, a zaraz potem wybrać sobie takie plastikowe symulujące Downa by "wzruszało". Super, mnie takie newsy naprawdę cieszą, niech spadają maski, niech nikt nie będzie mógł powiedzieć, że posiadał jakiekolwiek złudzenia. To jest paradoksalnie bardzo dobra wiadomość, przy całym miłosiernym politowaniu wobec tych ludzi (bo każdy wybór zła, nawet i ten całkowicie świadomy jest godny najgłębszego politowania, gdyż wynika zawsze z głębokiej nieszczęśliwości, dla której człowiek taki nie znajduje innej przeciwwagi jak komiczny wprost egocentryzm).
9 miesięcy temu / incuss
 
Kto jest producentem tych lalek?
9 miesięcy temu / pe
 
Być może moda, być może głupia (większość mód taka jest), na pewno nieszkodliwa. Ale z pewnością lepszy zabawkowy reborn niż poddanie się in vitro dla kaprysu, a potem odrzucenie dziecka, gdy kaprys się skończy lub dziecko będzie nie takie jak się zaplanowało. Naprawdę, nie należy hejtować bezdzietnych z wyboru - lepiej żeby rzeczywiście mieli kotka czy reborna zamiast dziecka,cz ponieważ uczyniliby dziecku piekło na ziemi.
9 miesięcy temu / castell
 
Będą te lalki ich wyrzutem sumienia. Będą widzieć te biedne kobiety prawdziwe dzieci rosnące i bawiące się na placach zabaw, w bawialniach a one będą kisić lalki w domach. Przyjdzie ten moment że im się znudzą i będzie trzeba się ich pozbyć...
9 miesięcy temu / Wojtek
 
To jest po prostu zboczone. Z przedmiotem nie można wejść w żadną relację, bo to nie jest osoba. To życie w iluzji, w marzeniach i te głupie kobiety naprawdę tego chcą...
9 miesięcy temu / Bolek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.