DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Szpital chce zabrać kobiecie dzieci, bo… urodziła bliźniaki!

Szpital chce zabrać kobiecie dzieci, bo… urodziła bliźniaki!
Źródło: pixabay.com

Do prawdziwego skandalu doszło w szpitalu św. Zofii w Warszawie. Władze placówki chcą zabrać dzieci rodzicom. Powód? Kobieta urodziła bliźniaki!

 

Placówka wystąpiła do sądu rodzicielskiego o ograniczenie praw rodzicom nowonarodzonych bliźniaków. Jak twierdzą lekarze, rodzice nie wiedzieli, że będą mieli dwoje dzieci. Ta wiadomość na niedługo przed porodem zaskoczyła nie tylko ich, ale także lekarza. Innym powodem ataku na rodziców jest to, że odmówili oni podania dożylnie witaminy K.

 

Rodzice jednak odpierają zarzuty. Twierdzą, iż faktycznie byli przekonani, że zostaną rodzicami jednego dziecka, ponieważ informował ich o tym badający kobietę lekarz. Podczas USG przeprowadzanego w 20. tygodniu ciąży nie dopatrzył się… drugiego dziecka!

 

Kwestia odmówienia przyjęcia witaminy K również nie kwalifikuje sprawy do skierowania do sądu rodzinnego, ponieważ nie jest to kwestia decydująca o życiu lub szkodząca trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.

 

Mimo to sąd rodzinny zareagował błyskawicznie. Powiadomiony przez szpital wysłał kuratora sądowego, a ten zjawił się, by przeprowadzić wywiad z matką w połogu. Kurator przeprowadził wywiad środowiskowy, a po powrocie kobiety do domu, obserwował rodzinę przez kilka godzin. Ocenił ją jako troskliwą i opiekuńczą.

 

„Dzieci mają zapewnioną troskliwą opiekę. Dzieci są karmione na żądanie.  Ojciec cały czas pomaga matce w opiece nad dziećmi. Noworodki otwierają oczy sprawiają wrażenie zdrowych. Są zadbani, nie mają odparzeń (…).Rodzice z dużą czułością trzymają dzieci na rękach. (…) W mieszkaniu jest bardzo czysto i ciepło. Dzieci mają swoje łóżko przystosowane dla bliźniąt.” – możemy przeczytać w notatce.

 

Biegły lekarz sądowy neonatolog zaopiniował, na wniosek sądu, że nie widzi podstaw do ograniczenia praw rodzicielskich i zaznaczył w opinii, że rodzice mają prawo odroczyć szczepienia lub nie zgodzić się na zabiegi medyczne (poza ratującymi życie), a lekarz powinien udokumentować ten fakt odmowy, informując o zagrożeniach wynikających z nie wykonania określonej procedury – czytamy na portalu telewizjarepublika.pl.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

ged


DATA: 2018-02-18 13:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pozwać szpital jako instytucję i pozwać poszczególnych lekarzy za nękanie i za zniesławienie. Lekarzy dlatego, że kara dla samego szpitala nie zrobi na nich żadnego wrażenia. Myślę, że Ordo Iuris chętnie weźmie tę sprawę.
ponad 1 rok temu / Bondaree
 
nic się nie zmieniło s ady dalej szokują
ponad 1 rok temu / nusia
 
To jest skandal, nigdzie w cywilizowanym świecie nie stosuje się standardowo w pierwszej dobie życia wit.K ani szczepionek. Nie ma polskiej ulotki do K2 i nie ma potrzeby podawania, o ile nie ma problemu z krzepliwością. To utylizacja zbędnych substancji w organizmach polskich dzieci, żeby napchać kabzę koncernom farm. Gdzie jest KK, w Kenii biskupi potrafili zablokować sterylizującą kobiety szczepionkę na tężec, u nas cisza. O szczepionkach na komórkach abortowanych dzieci też milczą.
ponad 1 rok temu / finka
 
Szpital św. Zofii... Św. Zofio, patronko ludzi mądrych, módl się o mądrość dla pracowników tegoż szpitala.
ponad 1 rok temu / Jerry
 
hańba powinno się odebrać imię szpitalowi św. Zofia ta prawdziwa męczennica w grobie się przewraca. Szpital powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za nękanie psychiczne matki w połogu. Kobiety już wiemy gdzie nie rodzić!!!!
ponad 1 rok temu / jb
 
Personalia osób które podjęły takie kroki proszę. Publiczny ostracyzm jest chyba jedyną szybko stosowalna bronią w reakcji na taki bandytyzm.
ponad 1 rok temu / kskiba19
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.