16 czerwca 2020

Włoski krajobraz po kwarantannie. Ponad dwie trzecie małych dzieci z zaburzeniami

(Fot. Pixabay)

Strach przed ciemnością, bardzo trudny płacz nie do opanowania, kłopoty z zasypianiem, lęk – takie objawy zanotowali u małych Włochów naukowcy badający skutki długotrwałej kwarantanny związanej z reżimem sanitarnym.

 

 

Wesprzyj nas już teraz!

„65 procent włoskich dzieci w wieku do 6 lat miało zaburzenia zachowania z powodu długiego, przymusowego zamknięcia w domach z powodu pandemii – wynika z badań przeprowadzonych w Genui. W przypadku dzieci powyżej 6 lat odsetek wzrósł do 71 procent” – informuje portal RMF24.pl.

 

Paolo Petralia, dyrektor szpitala Istituto Gaslini potwierdził: – Przymusowa kwarantanna naprawdę pozostawiła ślad w naszych dzieciach w postaci różnych form regresu rozwojowego.

 

Badacze wyselekcjonowali charakterystyczne pojęcia, słowa-klucze przewijające się w wypowiedziach oraz rysunkach dzieci w wieku do lat 6. To „boję się” i „źle”.

 

Z kolei u obserwowanych maluchów w przedziale wiekowym powyżej 6. roku życia nastąpiły wyraźne modyfikacje w rytmie życia i fazach snu oraz czuwania. Naukowcy zanotowali takie nietypowe przejawy jak obsesja na punkcie czystości, zaburzenia oddychania, niechęć do pomocy w domu, spędzanie większości czasu w internecie.

 

Teraz musimy wykorzystać te dane, by odbudować życie najmłodszych – brzmią wnioski z badań.

Lekarze oceniają, że znacznie większe wyzwania wiążą się z pomocą dla maałych podopiecznych z ADHD oraz schorzeniami psychicznymi, zmuszonymi do długotrwałego przebywania w ograniczonej, zamkniętej przestrzeni.

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 132 148 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram