DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Magdalena Żuraw

Jak wielkie media szerzą wiarę w zabobony

Szósty zmysł „oświeconych”

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


No i wpisali wróżki itp. do oficjalnego wykazu zawodów. Popierają co im się podoba i tępią co im się podoba. A czy te wróżby w radio, telewizji, gazetach to nie śmieszne? Jeśli człowiek potrzebuje egzorcysty, to dlaczego mu bronić. Psychiatrzy nie zawsze są/byli w stanie pomóc i się czyta że odsyłali czasem pacjenta do egzorcystów (tj. do innych specjalistów).
ponad 6 lat temu / z
 
"To smutne, że "oświeceni" ateiści są skłonni wierzyć (...) O czym to świadczy? I dlaczego TVN tak bardzo ogłupia? ----> To najwyrazniej intelektualnie wykastrowane zombies, tresowane grą "Panem et Circenses". Ten oświecony zombie nie kuma jak ich zachowanie jest manipulowana przez telewizję - nie kwestionując poprostu informacji, rozkazów wlanych im do koryta przez fałszywych celebrytów. ... Do tej manipulacji lewackie MSM i pomiot "Szkoły Fankfurckiej" w UE oraz USA wykorzystują socjologiczne prawo Solomona E. Ascha, który dowiódł w 1951 roku, iż konformizm społeczny ma kluczowy wpływ na oceny członków grupy, w sytuacji grupowej (publicznej), gdy jednostce zgodnie podsuwa się nieprawdziwe oceny, mimo, że w sytuacji indywidualnej prawie nigdy by się nie myliła. Warunkiem wysokiej skuteczności manipulacji jest wszakże całkowite wyeliminowanie podawania ocen prawdziwych, a jej istotnym wzmocnieniem, poparcie dla ocen nieprawdziwych przez osoby uznawane za autorytety.
ponad 6 lat temu / Tiberias
 
Takie zachowanie TVN i GW zdaje się potwierdzać plotki, że na czele tych mediów rzeczywiście stoją sataniści...
ponad 6 lat temu / Idzi
 
Miesięcznik Egzorcysta to świetna gazeta. Takiej trzeba na dzisiejsze czasy gdzie pełno durnego szamaństwa i og łupiania ludzi.Żadną miarą katolik nie powinien słuchać czytać,brać do ręki prostackich gazet z diabelskimi poradami. Całkowicie bojkotować tego typu sprawy,które prostą drogą są dziełem diabła i maja na celu całkowite zniewolenie człowieka.Tzw "eksperci" z wiadomej gazety niech sami na sobie doświadczają tej diabelskij mikstury.Egzorcysta z miesiąca na miesiąc jest coraz lepszy. Polecam go wszystkim wrażliwym katolikom a zwłaszcza kapłanom,by w tych trudnych czasach zmasowanego realnego zła mogli wiernych przestrzegać przed skutkami uwikłania się w straszne skutki jakie niesie za sobą obcowanie z wszelką magią.Wiem że jest wielka liczba osób wierzących,która ma nikłe pojęcie o tych sprawach
ponad 6 lat temu / helena
 
Błogosławiony Jan Paweł II powiedział, że demokracja bez wartości (a taką bez żadnych wątpliwości mamy dziś w Polsce) przeradza się w totalitaryzm. A ten, kto nie klęka przed Bogiem, klęknie przed szatanem (to powiedział ktoś inny, niestety, zapomniałem kto). Mamy oto przykład opisany w powyższym, świetnym artykule, potwierdzający oba spostrzeżenia.
ponad 6 lat temu / Marek
 
Szanowny Panie Piotrze PX! Niejako uzupełniając Pańską wypowiedź nadmienię, że Pan nasz Jezus Chrystus został skazany na śmierć przez Sanhedryn w sposób na wskroś demokratyczny, bo zwykłą większością głosów (wprawdzie psychologicznie wymuszoną przez Kajfasza). Oto do czego mogła wówczas i może nadal doprowadzić "wiara w demokrację"! A tak odnośnie tych wszystkich okropieństw propagowanych przez "Szósty zmysł" - to tutaj właśnie powinien ostro zareagować pan red. Robert Tekieli (którego bardzo szanuję i poważam, i z zainteresowaniem czytam jego artykuły w "Gazecie Polskiej"), zamiast uparcie atakować J.R.R. Tolkiena, skądinąd gorliwego katolika, za rzekomo "kłamliwą symbolikę" jego baśni. Po stokroć groźniejsze, moim zdaniem, są właśnie takie "Szóste zmysły", "Wróżki" i im podobne!
ponad 6 lat temu / Marek
 
Czas na Neo-Średniowiecze, Czas na rugowanie zabobonów, wróżbiarstwa, magii itp, niebezpiecznych praktyk. Czas na budowanie Państwa w oparciu o Prawo które samo opiera się na tym Bożym, tak prostym a tak doskonałym. Czas skończyć z demokracją, w której wszystko co złe jest możliwe, większością głosów - w której władza pochodzi od ludzi, a nie od Boga - co jest fundamentalnym błędem. Ave NeoMediaAevum ! Ave Christus Rex ! +
ponad 6 lat temu / Piotr PX
 
Hipokryzja. Nazywać jednych ciemnogrodem, a samemu polecać coś, co jest, z jednej strony tym samym. Ale To, o czym możemy przeczytać w Egzorcyście, jest w opozycji do promowanej ezoteryki, wróżbiarstwa,wszelakiej magii, itp. Te ostatnie są złe w oczach Pana. To jest walka Złego!
ponad 6 lat temu / gość
 
do nieuczesanej - bo ogłupionymi łatwiej manipulować... :/
ponad 6 lat temu / Justyna
 
Świetny, kapitalny tekst! Super, że ktoś zwrócił na to uwagę! Brawo!
ponad 6 lat temu / Pani Magdaleno!
 
PILNUJ POLSKI....Mam nadzieję,że kiedy już nastąpią rządy prawa w Polsce takie mętne media jak gw,tvn-y,polsaty itp.w raz z miernymi dziennikarzynami zostaną zmiecione w niebyt...."Boże drogi kiedy to nastąpi"..."nie moja lecz Twoja wola się spełnia"
ponad 6 lat temu / PAWEŁ
 
Miesięcznik Egzorcysta to rzeczywiście świetna gazeta, która ukazuje nam zagrożenia duchowe dzisiejszego świata oraz zwycięstwo Chrystusa nad ciemnymi mocami. Myślę, że warto sięgnąć po ten miesięcznik, skoro nawet już Gazeta Wyborcza zaczęła go "reklamować"!!!
ponad 6 lat temu / Marysia
 
"czy sprawdzą się przepowiednie o końcu naszej cywilizacji" w zasadzie takie pytanie możne uznać za retoryczne i niekoniecznie posiłkować się słowem "przepowiednie" wystarczy szerzej otworzyć oczęta:)
ponad 6 lat temu / siergiej
 
Ja wszystkie "ezoteryczne "programy zlikwidowałem ,poniewż mam taka mozliwość jako posiadacz niezaleznego dekodera sat.
ponad 6 lat temu / ondraszek
 
Proponuję postanowienie na okres Wielkiego Postu nie ogladać TVNu i innych kanałów tej grupy.
ponad 6 lat temu / BiG
 
Dodam jeszcze, że będąc niedowiarkiem, mimo wszystko szanuję wartości, jakie głosi chrześcijaństwo - przecież, pomijając sprawę wiary, jest to spis zasad, do których stosując się możemy czynić tylko dobro. Kościół też nie namawia nas do złych rzeczy. Wiara pomaga zachować zdrowy rozsądek i nie zwątpić w idee, które "polityczna poprawność" pragnie zatrzeć i odrzucić w zapomnienie. Tymczasem ezoteryka jest przeciwieństwem chrześcijaństwa - zmusza ona do ślepego podążania za losowym wynikiem układu kart lub, co gorsza, słowem, które zrodzi się w głowie przebranego manipulatora. Wszystko to, co się dzieje teraz w mediach i w polityce, zmierza ku umysłowemu zniewoleniu człowieka, tak mi się wydaje...
ponad 6 lat temu / nieuczesana
 
W tym miesiącu kupiłem Egzorcystę po raz pierwszy. Polecam!
ponad 6 lat temu / chłopzewsi
 
Choć z przekonania jestem bardziej agnostykiem-ateistą, w pełni popieram ten artykuł. Korzystanie z "usług" wróżbitów uważam za co najmniej bezsensowne, a nawet groźne. To prawda, że ksiądz nie będzie podejmował za nas decyzji dotyczących naszego życia (co więcej, doradzał będzie tylko jak czynić dobro bliźnim, sobie, jak wystrzegać się zła i jak zło naprawiać!), nie będzie się tak naprawdę "mieszał" do spraw prywatnych (w końcu jest duszpasterzem, a nie pasterzem forsy). A współczesna ezoteryka nastawiona jest na żerowanie na nieświadomych, nieodpowiedzialnych i niedouczonych kosztem ich pieniędzy i nie tylko... To smutne, że "oświeceni" ateiści są skłonni wierzyć w przyszłość wyczytaną z kart. O czym to świadczy? I dlaczego TVN tak bardzo ogłupia?
ponad 6 lat temu / nieuczesana
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.