DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2019 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Szokujący wpis księdza Lemańskiego! Chciałby postawić przed sądem polskiego biskupa?

Szokujący wpis księdza Lemańskiego! Chciałby postawić przed sądem polskiego biskupa?
Ks. Wojciech Lemański. Fot. Franciszek Vetulani [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Traktowany na lewicowo-liberalnych salonach z największą estymą suspendowany ksiądz Wojciech Lemański zabrał głos w sprawie Ursuli Haverbeck. Kobieta została niedawno skazana przez sąd w Berlinie, który uznał, że negowała Holokaust i istnienie komór gazowych w KL Auschwitz. Zdaniem ks. Lemańskiego podobne wyroki powinny zapaść także w Polsce.

 

Zainteresowanie księdza Lemańskiego sprawą mordu w Jedwabnem nie jest nowością. Kapłan zabierał w tej sprawie głos już wcześniej. Nie dał się jednak poznać jako zwolennik ponownego zbadania zagadnienia i zaprzestania oskarżania Polaków o dokonanie tej zbrodni.

 

Zamiast tego ks. Wojciech Lemański wolałby zakończenia wszelkiej dyskusji nad tą bolesną historią, co byłoby równoznaczne z pozostawieniem bez zmian obowiązującej w głównym nurcie wersji wydarzeń. Tego typu stanowisko zawarł w swoim facebookowym wpisie z 17 października.

 

„Tak bym chciał dożyć dnia kiedy usiądą na ławie oskarżonych negujący polskie zbrodnie na Żydach w Jedwabnem, Radziłowie, Wąsoszu, Szczuczynie, Bzurach i przynajmniej kilku jeszcze miejscowościach. Tak bym chciał, by za swoje insynuacje na temat tych zbrodni odpowiedzieli kiedyś Ewa Kurek, Paweł Lisicki, biskup Stefanek, pani minister Zalewska” – czytamy na profilu ks. Lemańskiego.

 

„Tamtym żydowskim starcom, kobietom i dzieciom to już życia nie przywróci. Ale trudnej prawdy o sąsiedzkich zbrodniach Polaków na Żydach nie wolno ukrywać za sztandarami politycznej poprawności. Oskarżycielem mógłby być dawny szef IPN - profesor Kieres. A pośród podsądnych mogliby się znaleźć również niektórzy obecni pracownicy tej instytucji. Przyjdzie zapłata za fałsz. Prawda, choćby najtrudniejsza, zwycięży” – dodał.

 

 

 

Źródło: Facebook / wpolityce.pl / tvp.info

MWł

 

 


DATA: 2017-10-19 08:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli się czuje winny, niech się kaja.
ponad 1 rok temu / sp
 
Uważając tak, a jednocześnie ponosząc ciągłe porażki w naszych pogawędkach, tym bardziej deprecjonujesz samego siebie :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
@do Stormer: może się tak tobie wydawać, bo nie ogarniasz żadnego znaczenia :-D
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Nie, no absolutnie nic dziwnego że do tej pory nie ogarnąłeś znaczenia słowa "racja" :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
Ma rację. Co w tym dziwnego?
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Czy może szokować obrona dzieł szatana,przez suspensowanego kapłana?... Otóż nie,chociażby z tej przyczyny,że człowiek ten nie może inaczej mówić i czynić jak tylko, to czym jest i w co wierzy...Kim jest? wiemy bardzo dobrze ks Lemański...komu służy,również bardzo dobrze wiemy...bo...Gdzie skarb twój,tam i serce Twoje...KS Lemańskiego serce jest przy Urszuli Haverbeck...NIE DZIWI NIC,a NIC
ponad 1 rok temu / Megi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.