DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2018 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Szokujący wpis księdza Lemańskiego! Chciałby postawić przed sądem polskiego biskupa?

Szokujący wpis księdza Lemańskiego! Chciałby postawić przed sądem polskiego biskupa?
Ks. Wojciech Lemański. Fot. Franciszek Vetulani [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Traktowany na lewicowo-liberalnych salonach z największą estymą suspendowany ksiądz Wojciech Lemański zabrał głos w sprawie Ursuli Haverbeck. Kobieta została niedawno skazana przez sąd w Berlinie, który uznał, że negowała Holokaust i istnienie komór gazowych w KL Auschwitz. Zdaniem ks. Lemańskiego podobne wyroki powinny zapaść także w Polsce.

 

Zainteresowanie księdza Lemańskiego sprawą mordu w Jedwabnem nie jest nowością. Kapłan zabierał w tej sprawie głos już wcześniej. Nie dał się jednak poznać jako zwolennik ponownego zbadania zagadnienia i zaprzestania oskarżania Polaków o dokonanie tej zbrodni.

 

Zamiast tego ks. Wojciech Lemański wolałby zakończenia wszelkiej dyskusji nad tą bolesną historią, co byłoby równoznaczne z pozostawieniem bez zmian obowiązującej w głównym nurcie wersji wydarzeń. Tego typu stanowisko zawarł w swoim facebookowym wpisie z 17 października.

 

„Tak bym chciał dożyć dnia kiedy usiądą na ławie oskarżonych negujący polskie zbrodnie na Żydach w Jedwabnem, Radziłowie, Wąsoszu, Szczuczynie, Bzurach i przynajmniej kilku jeszcze miejscowościach. Tak bym chciał, by za swoje insynuacje na temat tych zbrodni odpowiedzieli kiedyś Ewa Kurek, Paweł Lisicki, biskup Stefanek, pani minister Zalewska” – czytamy na profilu ks. Lemańskiego.

 

„Tamtym żydowskim starcom, kobietom i dzieciom to już życia nie przywróci. Ale trudnej prawdy o sąsiedzkich zbrodniach Polaków na Żydach nie wolno ukrywać za sztandarami politycznej poprawności. Oskarżycielem mógłby być dawny szef IPN - profesor Kieres. A pośród podsądnych mogliby się znaleźć również niektórzy obecni pracownicy tej instytucji. Przyjdzie zapłata za fałsz. Prawda, choćby najtrudniejsza, zwycięży” – dodał.

 

 

 

Źródło: Facebook / wpolityce.pl / tvp.info

MWł

 

 


DATA: 2017-10-19 08:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli się czuje winny, niech się kaja.
10 miesięcy temu / sp
 
Uważając tak, a jednocześnie ponosząc ciągłe porażki w naszych pogawędkach, tym bardziej deprecjonujesz samego siebie :-D
10 miesięcy temu / do Stormer
 
@do Stormer: może się tak tobie wydawać, bo nie ogarniasz żadnego znaczenia :-D
10 miesięcy temu / Stormer
 
Nie, no absolutnie nic dziwnego że do tej pory nie ogarnąłeś znaczenia słowa "racja" :-D
10 miesięcy temu / do Stormer
 
Ma rację. Co w tym dziwnego?
10 miesięcy temu / Stormer
 
Czy może szokować obrona dzieł szatana,przez suspensowanego kapłana?... Otóż nie,chociażby z tej przyczyny,że człowiek ten nie może inaczej mówić i czynić jak tylko, to czym jest i w co wierzy...Kim jest? wiemy bardzo dobrze ks Lemański...komu służy,również bardzo dobrze wiemy...bo...Gdzie skarb twój,tam i serce Twoje...KS Lemańskiego serce jest przy Urszuli Haverbeck...NIE DZIWI NIC,a NIC
10 miesięcy temu / Megi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.