DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Szokujący komentarz lewicowego aktywisty. „Płoną katedry, na księży przyjdzie czas!”

Szokujący komentarz lewicowego aktywisty. „Płoną katedry, na księży przyjdzie czas!”
Próba podpalenia katedry w Meksyku, fot. printscreen @BogusBelgodere

Jeden z lewicowych działaczy, który „zasłynął” m.in. kontrowersyjnymi protestami przed siedzibą TVP, w szokujący sposób skomentował wpis dotyczący podpalenia katedry w Meksyku. „Płoną katedry, na księży przyjdzie czas” – napisał. Do sprawy odniósł się mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris.

 

Jak zauważył portal tysol.pl, Dawid Winiarski włączył się w dyskusję na temat aktywności aborcyjnych działaczy w Meksyku, którzy w ramach tzw. „Dnia Bezpiecznej Aborcji”, podpalili drzwi katedry w stolicy kraju. „Na razie płoną katedry, na księży przyjdzie czas!” – napisał lewicowy aktywista. „Nawoływanie do nienawiści staje się normą w debacie publicznej?” – zauważył mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

Prezes Instytutu Ordo Iuris komentując szokujący wpis stawia pytanie, czy tą sprawą nie powinna zająć się z urzędu Prokuratura. Mec. Kwaśniewski dodaje, że „bohater”, który miał dokonać skandalicznego wpisu to student i bohater Archiwum Osiatyńskiego, budowanego z grantu Fundacji Stefana Batorego. Prawnik dopytuje również na Twitterze czy obie wspomniane organizacje odetną się od aktywisty, który w taki sposób atakuje księży i Kościół.

 

„Czy Fundacja Batorego i Archiwum Osiatyńskiego odetną się od wezwania do nienawiści i pochwały przestępstw z nienawiści wobec chrześcijan? Czy usuną wywiad z tym człowiekiem ze strony Archiwum Osiatyńskiego? Profesor nie byłby zachwycony pochwałą palenia kościołów i kapłanów...” – czytamy w komentarzu mec. Jerzego Kwaśniewskiego.

 

Na samej stronie internetowej Archiwum Wiktora Osiatyńskiego możemy znaleźć informacje dotyczące działalności Winiarskiego. „jeden z najaktywniejszych uczestników demonstracji sprzeciwu względem PiS. Brał udział w protestach przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, przeciw nowej KRS, przeciw zmianom w prawie o sądach i wielu innych. Blokował marsze nacjonalistów. Próbował blokować ekshumacje smoleńskie” – czytamy na stronie archiwumosiatynskiego.pl.

 

 

Źródło: tysol.pl / Twitter / archiwumosiatynskiego.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-10-04 07:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@@ szpulas11 :D ue nie jest państwem:D zasady musoliniego nie ten teges:D w Polsce ten teges, duce i takie tam , można podciągnąć, no i etatyzm:D
10 miesięcy temu / szpulas11
 
Magis niechcący napisał prawdę. Faszyzm to przede wszystkim postawienie na piedestał państwa i sprowadzenie obywatela do roli niewolnika tego państwa. Współczesne lewackie rządy, choćby zarząd UE, opierają się na tych samych zasadach. Pod tym względem lewactwo=faszyzm.
10 miesięcy temu / @szpulas11
 
@magis :D faszyzm ?rózgi likworskie? faszyzm nie wymordował 200 milionów ludzi, a komunizm ,, z ochotą,, Italiańce wymordowali Ci rodzinę? ,,Giuseppe w Warszawie,, . Franek Dolas:D italiańcy wAfryce. Nie mieszajmy faszyzmu ze zbrodniami komunizmu i socjalizmu,czyli nazistów, ,weż wiki:D lub papierową encyklopedię obrazkową
10 miesięcy temu / szpulas11
 
@ magis :D -//- = komunizm
10 miesięcy temu / szpulas11
 
wpis jadu ale to wyczerpuje znamiona agitacji przestepstwa jednak sady polskie nadzwyczajnej kasty reagowalyby jedynie w przypadku takiego wpisu np.w stosunku do pederastow targowicy zydow niemcoww itp lecz nigdy katolikow Polakow broniacych ojczyzny dlatego isc na wybory i glosopwac na sile kttora jedynie moze zmienic konsttucje i wymiesc ta patologie
10 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 
Lewactwo = faszyzm.
10 miesięcy temu / magis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.