DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Szokujące wytyczne amerykańskich pediatrów: dziecko chce „zmienić” płeć? Musisz to zaakceptować

Szokujące wytyczne amerykańskich pediatrów: dziecko chce „zmienić” płeć? Musisz to zaakceptować
fot. Chloe Sharrock / Le Pictorium/FORUM

Amerykańska Akademia Pediatryczna wydała oświadczenie wzywające rodziców do afirmacji decyzji dziecka o tzw. zmianie płci. W tym celu zachęcają także do przeprowadzania odpowiednich operacji chirurgicznych.

 

W oświadczeniu zatytułowanym „Zapewnienie wszechstronnej opieki i wsparcia transpłciowym oraz płciowo – różnorodnych dzieciom i dorastającej młodzieży”, lekarze należący do Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej, oznajmili potrzebę afirmacji „wyborów płciowych” dzieci przez ich rodziców. W opinii lekarzy, rodzice powinni zapewnić przeprowadzenie odpowiednich operacji chirurgicznych.

 

Zdaniem części amerykańskich pediatrów, nie można dzieci mających wątpliwości co do swojej płci skazywać na cierpienie przebywania w „nie swoim ciele”. Stąd postulat przeprowadzania operacji chirurgicznych oraz kuracji hormonalnych mających na celu stopniową zmianę wyglądu zewnętrznego. AAP wyraźnie rozróżnia „płeć” biologiczną i społeczną.

 

Ponadto, AAP stanowczo sprzeciwia się jakimkolwiek próbom nakłaniania dzieci do zmiany decyzji. Nie wszyscy pediatrzy podzięlają tę szokującą opinię. Dyrektor Amerykańskiego Uniwersytetu Pediatrycznego, dr Michelle Cretella stanowczo sprzeciwia się decyzji AAP. Jej zdaniem, problemy dotyczące kwestii tożsamości płciowej dotykają w ogromnej większości dorastającej młodzieży, która wychodzi z nich naturalnie po zakończeniu tego okresu. Trwała zmiana w postaci operacji chirurgicznej może jej zdaniem wyrządzić „wielką niesprawiedliwość"  osobom borykającym się z takimi problemami.

 

DAU odłączyło się od AAP w 2002 r. ze względu na różnice światopoglądowe. Do niedawna Amerykański Uniwersytet Pediatryczny uznawał jeszcze transgenderyzm za zaburzenie psychiczne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wykreśliła transgenderyzm z listy zaburzeń psychicznych w czerwcu 2018 r.

 

Źródło: lifesitenews.com / pediatrics.appublications.org

PR     

     

 


DATA: 2018-09-21 14:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A może chce być kozą albo kotkiem?
ponad 1 rok temu / DNA
 
Ten państwowy totalitaryzm skończy się anarchią rodem z Mad Maxa.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Dlaczego upowszechnia się stosowanie praktyk zmiany płci? To proste - takie osoby nigdy nie będą mieć dzieci - czyli nie będą się rozmnażać. Podobnie z promowaniem homoseksualizmu i innych zboczeń. W tych związkach nie będzie dzieci. Podobnie z promocją aborcji i eutanazji na życzenie. Depopulacja to główny cel.
ponad 1 rok temu / PM
 
Smutne dokąd zmierza ten świat. Aborcja na życzenie, zmiana płci na żądanie (dziecka). Za kilka dekad nie będzie komu się rozmnażać w sposób naturalny.
ponad 1 rok temu / Mati
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.