DZIŚ JEST:   31   MARCA   2020 r.

Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
 
 
 
 

Szokujące wyniki kontroli w stołecznym ratuszu. Urzędników szkoliła anarchistyczna lewica

Szokujące wyniki kontroli w stołecznym ratuszu. Urzędników szkoliła anarchistyczna lewica
Fot: Wojciech Artyniew/Forum
#WARSZAWA    #RATUSZ    #MARSZ    #BLOKADA    #WINNICKI    #KONTROLA    #LEWICA    #ANARCHIŚCI    #URZĄD    #HGW    #STOLICA

Poselska kontrola w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza przyniosła zaskakujące rezultaty. Okazało się, że urzędników, którzy odpowiadali za rozwiązanie marszu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, szkoliła skrajna, anarchistyczna lewica.

 

Informacje o wynikach kontroli w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przekazał poseł Robert Winnicki. Jest to jednostka, której szefuje Ewa Gawor. To ona informowała, że przyczyną rozwiązania marszu ONR z 1 sierpnia był m.in. fakt, że zdaniem obecnych na marszu urzędników ratusza, „sposób ustawienia czoła pochodu i użycia flag nawiązywał do przemarszów z lat 30. włoskich faszystów i niemieckich nazistów”.

 

„Po akcji w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, którym rządzi pani Gawor, wiemy m.in., że urzędników warszawskiego ratusza w zakresie symboli patriotycznych pod koniec lipca szkoliła skrajna, anarchistyczna lewica” – poinformował na FB poseł Winnicki. „Tak - to oni uczą policjantów i urzędników co wolno, a czego nie wolno eksponować w polskiej przestrzeni publicznej!” – dodał.

 

Poseł przedstawił kilka faktów z przeprowadzonej kontroli. Okazało się, że szkolenie urzędników zostało zorganizowane po demonstracjach z 1 maja 2018 roku. „BBiZK wytypowało kilka podmiotów (Amnesty International, Instytut Sprawiedliwości, Fundacja Helsińska) w tym skrajnie lewicowy Instytut Bezpieczeństwa Społecznego, z którym Biuro Kadr i Szkoleń ratusza ostatecznie zawarło umowę” – wskazał poseł.

 

Jak dodał, IBS to „jedna z przykrywek pod jakimi działa skrajna, anarchistyczna lewica”, a jego prezes „Jacek Purski to znany od dekad radykał, m. in. współorganizator blokad Marszów Niepodległości, który sprowadzał do Polski niemieckich anarchistów(!)”.

 

Poseł Winnicki podkreślił też, że urzędnicy Biura poinformowali parlamentarzystów, że „podczas szkolenia, które odbyło się pod koniec lipca Purski był jedną z osób je prowadzących”.  W szkoleniu tym brało udział „kilkunastu urzędników BBiZK zajmujących się zgromadzeniami, radcy prawni i przedstawiciele biura rzecznika prasowego ratusza”.

 

Robert Winnicki zapowiedział dalsze kroki w tej sprawie. Chce, by opinia publiczna dowiedziała się kto jeszcze szkolił urzędników oraz „ile ten proceder kosztował warszawiaków”. Jak dodał, problem jest szerszy, ponieważ pan Purski „szkoli nie tylko w ratuszu HGW, ale i Policję za rządów PiS!”. Takie szkolenie 24 stycznia 2017 roku eksperci Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego przeprowadzili w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Zajęcia prowadzone przez Purskiego dotyczyły „przestępstw motywowanych nienawiścią”. Drugi kurs miał „charakter warsztatowy, dotyczył tematyki związanej z radykalizacją młodzieży”. Szkolenie miało być nieodpłatne. Teraz – jak zaznaczył poseł – z zaproszonych na szkolenie ekspertów będzie musiał wytłumaczyć się także szef MSW.

 

Źródło: Facebook.com

MA


DATA: 2018-08-14 21:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obawiam się że może nie być następnych wyborów.
ponad 1 rok temu / real
 
Bondaree- Pomijając, że demokracja jest kpiną z myślących ludzi, to RN akurat w głównej mierze skupia rzymsko-kat. A jeżeli ktoś nie jest wierzący, to wymagana jest akceptacja chrześcijańskiej tradycji ojczyzny. Nie wiesz, nie jesteś członkiem - nie wypowiadaj się.
ponad 1 rok temu / Cafee
 
Będę głosować na konkretne, znane mi osoby - nie na ugrupowania. Jeśli w moim okręgu takich nie będzie, oddam głos nieważny. A co do RN, to media obu stron ścieku usilnie dorabiają mu gębę i robią co mogą, aby nie dopuścić go do debaty publicznej. Patrz wykluczenie przez prezydenta Dudę organizacji narodowych z obchodów 100 lat "niepodległości". Pod rękę z urzędniczkami warszawskiego Ratusza. Zajrzyj na oficjalny kanał YT Ruchu Narodowego, porozmawiaj z organizatorami MN i sam wyrób sobie zdanie.
ponad 1 rok temu / Dante
 
Instytut Bezpieczeństwa Społecznego. Czego to ludzie nie wymyślą. Mam historyczne skojarzenia z komuną.
ponad 1 rok temu / 60+
 
@Bondaree: Który z posłów PiS jest katolicki i realizuje Polską rację stanu? Możesz wskazać palcem bo nie widzę. Żaden nie kiwnął palcem w sprawie protestu przeciw 447JUST a 120 jest w poselskim towarzystwie adoracji Izraela. Dekalog? Który z posłów PiS realizuje Dekalog? Masz jakieś żydowskie konotacje? skoro bez dowodów mianujesz wszystkich jak leci na ruskich agentów?
ponad 1 rok temu / Ryszard
 
Dante - chcesz głosować na RN? Tam dopiero jest menażeria. Jacyś niewydarzeni panslawiści, rodzimowiercy, cudaki od LaRouche'a, sześć partii i sześćdziesiąt frakcji. Zamienił stryjek siekierkę na kijek, a dokładniej szekle na ruble. Głosować trzeba na kandydatów stricte katolickich, kierujących się Dekalogiem, a nie szemranymi interesikami i strachem.
ponad 1 rok temu / Bondaree
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.