DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Szokujące ustalenia: już 18 lat temu 57 arabskich krajów planowało inwazję islamistów na Europę

Szokujące ustalenia: już 18 lat temu 57 arabskich krajów planowało inwazję islamistów na Europę
PCh24CT
#ISLAM    #IMIGRANCI    #ISLAMIŚCI    #UCHODŹCY    #FRANCJA

Francuski deputowany i prezes Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej (PCD), Jean-Frédéric Poisson opublikował 7 listopada książkę zatytułowaną „Islam na drodze podboju Zachodu” (wydawnictwo Rocher). Jest to omówienie taktyki islamskiej konkwisty na podstawie przemilczanego dotąd dokumentu pt. „Strategia islamskich działań w kulturze poza światem islamu”. Dokument ten został zaakceptowany przez Organizację Konferencji Islamskiej jeszcze w 2000 roku i to jednogłośnie przez wszystkie kraje członkowskie.

 

Poisson, tłumaczy, że do tej pory nikt nie zwracał na ów dokument specjalnej uwagi, tymczasem analiza sytuacji np. we Francji wskazuje, że strategia ta jest konsekwentnie realizowana. Problemy z islamem postrzega się głównie jako wypadkową pewnych procesów wynikających z samej obecności muzułmanów w zachodnim społeczeństwie, czy indywidualnych zachowań wyznawców islamu. Tymczasem ekspansja islamu na zachodzie może być po prostu – jak mówi Poisson – „częścią strategicznego planu opracowanego przez 57 państw, które tworzą islamską organizację współpracy”. Przyjęta 18 lat temu strategia już wtedy zakładała wprowadzanie do Europy praw szariatu i deklarowała wolę zmian cywilizacji.

 

Książka rekonstruuje islamską analizę sytuacji światowej. Zdaniem muzułmanów globalizacja nie jest w stanie zapewnić szczęścia osobom, które żyją w jej kręgu. Powoduje to, że dominacja Zachodu nad światem, która wynikała głównie z postępu technologicznego, ulega zmniejszeniu, bowiem technologia przestaje dawać przewagę. Zachód odłączył ją, podobnie jak handel, czy przemysł, od własnych zasad cywilizacyjnych. Polityka walutowa, wymiana międzynarodowa, produkcja nie są już nośnikami zachodniej cywilizacji i je wartości. Tutaj pojawia się szansa dla krajów muzułmańskich, które czują się w stanie zastąpić upadający system zachodni  „prawdziwą cywilizacją”.

 

Poisson uważa w związku z tym za duży błąd zarówno czysty merkantylizm naszej cywilizacji jak i odrywanie zasad polityki od moralności.  Świat w którym narusza się władzę rodzicielską, który pozwala na zalew młodzieży pornografią, dopuszcza narkotyki; w którym niszczy się instytucję rodziny, zaciera granice dobra i zła, staje się podatny na pojawienie się alternatywy „nowej cywilizacji”, którą proponują muzułmanie. Jeśli powstającej pustki nie zapełni chrześcijaństwo, miejsce to zajmie islam.

 

„Europa będzie chrześcijańska albo jej nie będzie wcale” – powiedział w przeszłości Robert Schuman, ale dziś można taką tezę zmodyfikować. Europa będzie chrześcijańska albo… muzułmańska.

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2018-11-13 07:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie mozemy wpuścić tego do Polski.Ludzie ci to podstępni dranie,ktorzy zagrażają naszemu bezpieczenstwu i suwerennosci.Czlowiek nie może bac sie zyc we własnym kraju.
1 miesiąc temu / Zosia
 
BĘDZIE CHRZESCIJANSKA ALBO Bezludna????????????????????????????????????????????????????
1 miesiąc temu / Arrex
 
Najwyraźniej masoneria i muzułmanie mają zbieżny cel, zniszczyć starą Europę i źródło rozwoju Chrześcijaństwo. Źle rozumiana tolerancja i poprawność polityczna, jest narzędziem masonerii do zniewolenia narodów Europy. Społeczeństwa mają też ograniczoną zdolność posłuszeństwa. Ostatnie wydarzenia we Francji, to dopiero początek. Obywatele Europy to nie jest prywatna hodowla prezydenta Macrona czy Angeli Merkel. Europejczycy obudzą się i zawalczą o normalne godne życie w swoim domu.
4 miesiące temu / centurion
 
Modlitwa, różaniec, to tylko środki wspomagające działanie. Po to Pan Bóg dal nam ręce, nogi, głowę, żebyśmy mieli czym i jak działać. Gdyby chrześcijanie polegali tylko na modlitwie, to nie byłoby zwycięstwa pod Lepanto i Europa dawno byłaby chrześcijańska. Gdyby w 1920 roku Polacy prowadzili w Warszawie tylko procesje, a zaniedbali czynu zbrojnego, to Polska byłaby bolszewicka... itd. itp. Te dwa przykłady pokazują (a znalazłoby się ich dużo więcej), że najlepiej, gdy czyn i modlitwa idą w parze. Kiedy się nic nie robi, a tylko wzdycha "Jezu, Ty się tym zajmij (a ja sobie poczekam)", to jest mniejsza szansa na sukces, niż kiedy z modlitwą na ustach idzie się walczyć (czymkolwiek ta walka jest).
5 miesięcy temu / TZ.
 
Izrael zaplanował to jeszcze wcześniej. Tak myślę.
5 miesięcy temu / ena
 
@Lu Tak, Bóg za Ciebie wszystko zrobi, a Ty przełączaj dalej kanały w TV na kanapie. Załatwiłeś sprawę. Dobra robota. Możesz spokojnie iść spać. Dobranoc.
5 miesięcy temu / what the...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64091"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.