DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Minister rządu PO-PSL: państwo polskie istnieje tylko teoretycznie

Szokujące taśmy ekipy Donalda Tuska

Szokujące taśmy ekipy Donalda Tuska
Premier Donald Tusk i szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz fot.Krystian Maj/FORUM
#TUSK    #PO    #CBA    #AFERA    #NOWAK    #NAGRANIA    #TAŚMY    #BIENKOWSKA

„Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” – miał powiedzieć minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz w rozmowie z Markiem Belką, prezesem NBP, do nagrania której dotarł tygodnik „Wprost”. W poniedziałkowym wydaniu gazeta podaje także bulwersujące szczegóły innej rozmowy, której nagraniem podobno dysponuje – tym razem chodzi o spotkanie byłego ministra transportu Sławomira Nowaka z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem. Taśm dotyczących ludzi związanych z PO ma być znacznie więcej, m.in. nagrania spotkań szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego z Janem Kulczykiem oraz wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem.

 

Pierwsze z nagrań pokazujących demoralizację ludzi obecnej władzy realizujących polityczne „deale” oraz ich arogancję i lekceważący stosunek do państwa polskiego miało powstać w lipcu 2013 roku w mokotowskich restauracji „Sowa i Przyjaciele”. W rozmowie z Belką Sienkiewicz miał zabiegać o pomoc NBP w finansowaniu deficytu budżetowego w gorącym okresie poprzedzającym wybory, a tym samym o wsparcie w staraniach o utrzymanie przez obecną ekipę rządzącą władzy i zapobieżenie objęcia jej przez PiS. W zamian Belka miał się domagać dymisji ministra Jacka Rostowskiego – doszło do niej 27 listopada 2013 r. – i nowelizacji ustawy o banku centralnym.

 

Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” – miał się wyrazić w trakcie rozmowy Sienkiewicz, demonstrując w ten sposób rzeczywisty stosunek ludzi obecnej ekipy rządzącej do państwa polskiego. Szef MSW miał także kpiąco wypowiadać się o orlikach oraz o Polskich Inwestycjach Rozwojowych (podobno określił je słowami "ch..., dupa i kamieni kupa"). Belka natomiast miał przyznać, że ostrzegał premiera przed aferą Amber Gold.

 

Do drugiego z opisywanych spotkań – Sławomira Nowaka z Andrzejem Parafianowiczem – miało dojść w lutym tego roku, kilka dni przed dymisją ministra transportu. Tematem rozmowy były kłopoty Nowaka, związane z jego oświadczeniami majątkowymi. Minister transportu miał żalić się Parafianowiczowi, że skarbówka "trzepie jego żonę" – Nowak nie wpisał do oświadczenia luksusowego auta którym jeździ, a który leasinguje firma jego żony. Nowak miał także wyrażać obawy, że rachunki żony "będą chcieli crossować” z jego rachunkami. Parafianowicz, który przez 6 lat rządów PO piastował funkcje generalnego inspektora informacji finansowej, generalnego inspektora kontroli skarbowej i pełnomocnika rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę Polski i UE, a obecnie jest wiceprezesem PGNiG, miał stwierdzić: – Zablokowałem to.

 

Moja sprawa była skręcona w Prokuraturze Generalnej. To już nie intuicja, a wiedza już – miał stwierdzić Nowak.

 

Tygodnik „Wprost” utrzymuje, że dysponuje wiedzą na temat innych zarejestrowanych spotkań ludzi władzy: szefa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego z Janem Kulczykiem, jedną z najbogatszych osób w państwie, tego samego Kulczyka z ministrem Pawłem Grasiem, wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem (na początku czerwca br.), wreszcie „związanego z Platformą” biznesmena Piotra Wawrzynowicza z wiceministrem finansów Rafałem Baniakiem.

 

Źródło: wprost.pl, wpolityce.pl, rzeczpospolita.pl

pam


DATA: 2014-06-16 08:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Premierze, bardzo Pana podziwiam za siłę i determinację jaką Pan wkłada w pracę dla Polski. Jestem Pana zwolenniczką i przykro mi, że cała reszta rządu tak lekceważy fakt, że podsłuchy są nielegalne i że już tak wiele razy chcieli Was - PO - pozbawić władzy, aż chwycili się takiego sposobu. Proszę o tym pamiętać i również przekazać innym. Mają głowy niech myślą. Ja sobie w ogóle nie wyobrażam innej osoby na stanowisku Premiera. Jest Pan w 100% tam, gdzie Pana miejsce. Dziękuję za Pana trud i należyte zachowanie. Przesyłam serdeczny uśmiech i mocny uścisk dłoni. Wspieram Pana wysyłając siłę :)
ponad 5 lat temu / Liberał
 
Moze niedlugo, dowiemy sie w toku dalszych dzialan naszych agentow, prawdy o smolenskiej ?katastrofie?, bo przeciez german, broniacy naszej POlskiej racji stanu, nie poprzestanie na tym etapie, a jego agenci dobrze przeciez wiedza jak to bylo z ta ?katasrofa? i kto nam ja zafundowal... Dlaczego musial zginac POLSKI PREZYDENT?!!! Mamy wiec ciekawe czasy w ?wolnym i niezaleznym? POlskim karaju!!! Ciekawi mnie jeszcze jakie wnioski wysnuje ?grylujacy? Narod???! Czy pozwoli na kontynuacje sowiecko-germanskiego BATNTUSTANU i otworzy z uciechy nastepne PIWENKO?!!!
ponad 5 lat temu / okirex
 
Informacje przekazaly w eter tym razem sluzby naszego germanskiego "przyjaciela", broniacych niezaleznosci naszego POlskiego panstwa!!!! I tym razem na odpowiedz ?sowieciarzy? dlugo nie trzeby bylo czekac!!! OOoo zgrozo!!! Nagle zanalzly sie nagrania... Nie wiadomo kto, po co i dlaczego, a ciekawe jst tez w jaki sosob? mogl nagrac i szpiclowac jesnie panujaca nam ekipe wehrmachtu??!!! W wolnej POlsce!!!! 25 Lat WOLNOSCI!!!! Swiadczy to wlasnie o tym, ze ?zont? wprawdzie jest zafundowany przez germanskie mocarstwo, ale sluzby w okol tego zaiscie POlskiego ?zontu? sprawuja nadal ?sowieciarze?, ktorzy z pwenoscia takze pilnuja naszego POlskiego interesu!!!! Wiec mamy mala medialna wojenke, miedzy fundatorami naszego nowego NIEZALEZNEGO przeciez POSKIEGO panstwa!!!! Moze niedlugo, dowiemy sie w toku dalszych dzialan naszych agentow, prawdy o smolenskiej ?katastrofie?, bo przeciez german, broniacy naszej POlskiej racji stanu, nie poprzestanie na tym etapie, a jego agenci dobrze przeciez wiedza jak to bylo z ta ?k
ponad 5 lat temu / okirex
 
To sa informacje zaiscie "bajeczne", ale w Bantustanie jest wszysko jest mozliwe. Bo babanowa republika kierowana przez przestepcow, zlodziei i bandytow wyzutych ze wszelkich ludzkich cech, kierowanych przez obce mocarstwa wlasnie tak funkcjonuje!!! Ciekawy jest zas fakt, ze ostatnie informacje wyjawnione w mediach, swiadcza o nieustannych walkach prowadzonych w Polsce przez sluzyby specjalne obcych mocarstw!!! Wszysko zaczelo sie od ?informacji? w czasie przed wyborami do europejskiego parlamentu... Wtedy ekipa ?sowieciarzy? poinformowala o ?tajnych? dowodach na temat finansowania POlskojezycznej partii przez niemieckie powiernictwa!!!! Na odpowiedz nie trzeba bylo czekac dlugo, bo juz po 2 tygodniach, pamietamy prawda?!Slyszelismy o aferach na temat sowieckiego wasala bylego ?prezia? Aleksandra K. i jego zoneczki Jolanty. O tajemniczych zrodlach ich dochodow i aferach z nimi zwiazanych... Informacje przekazaly w eter tym razem sluzby naszego germanskiego "przyjaciela", broniacych niezaleznosci naszego POlskieg
ponad 5 lat temu / okirex
 
Czyż taśmy kompromitujące Tuska nie mają wybawić Kwaśniewskich, ostatnio jakby skompromitowanych? Taka jest logika Czeciejerpe, zarządzanej w interesie skorumpowanych elYt i sitw. Kiedy to ujawnioną aferę przykrywa się medialną wyrzutką jeszcze większego kalibru. Na możliwość takiej kombinacji operacyjnej tajnych służb wskazuje fakt, że Aleksander Kwaśniewski mógł być "zadaniowany" na szefa rządu Antypisu. Jest raczej pewne, że najbliższe wybory wygra PiS, ale przecież Polska "lemingowa" nie może sobie pozwolić na rządy Prawdy i Sprawiedliwości.
ponad 5 lat temu / Jurek
 
Cieszę się , że nie zmarnowałem głosu i oddałem go na KNP.
ponad 5 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.