DZIŚ JEST:   14   LISTOPADA   2019 r.

Św. Józefa Pignatellego
Św. Hipacego, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jezuici, prócz chyba tylko kilku wyjątków - pozamiatane; im wiecej ich wypowiedzi słyszę, tym bardziej się "przerażam" stopniem odejścia od Chrystusa, a przylgnięcia do franciszkowych innowacji, ja juz nie napiszę czym one mi pachną, i nie jest to zapach kadzidła modlitw. Polecam ludziom myślącym wysłuchac konferencji Ojca Augustyna Pelanowskiego z tego roku, nie tylko tych o Antychryście, wszystkich. Otwieraja oczy, choć Ojciec nie jest na tym polu odosobniony. Biada Jezuitom jeśli nie powrócom do Tradycji, do zdrowej Nauki, do pierwotnych woich Charyzmatów. To jest zwiedzenie w czystej formie.
2 dni temu / Łukasz_chrześ
 
Coś mi tu pachnie Gendertożsamość płci
2 dni temu / ???????
 
Cytowanie upadłego jest jego promocją! Po co, by tarzać się w jego poziomie???? Czy wiosną zachwycasz się cudem kwiatów kwitnących na wiosennej łące, czy grzebiesz pod spodem szukasz gnijącej ubiegłorocznej trawy?????
3 dni temu / Widzisz.nie wid
 
Kto to wie jaka jest wola Boga, są to tylko domniemywania ludzi,którzy swoje myśli wkładają w Boskie zamysły.
3 dni temu / nn
 
co z tymi Jezuitami sie dizeje? Strasznie postepowi sie zrobili
3 dni temu / Darek
 
amen panie L.
3 dni temu / witek widenko
 
Wystarczy porównać wyraz twarzy jezuity, ks. Prusaka z wyrazem twarzy Pana Pawła Lisickiego i tych oczach widać wszystko. Ma odwagę ściągnąć sutannę?
4 dni temu / Karol
 
Rodzi antychrysta pachamama.
4 dni temu / Andre
 
Ks. Jacek Prusak od ponad roku nie jest już prorektorem Akademii Ignatianum.
7 dni temu / Korekta
 
W tym dyskursie jedno mnie szczególnie interesuje : czy uczelnia Akademia Ignatianum jest uczelnią katolicką, a może heretyckiego wyznania ? Jeśli jest katolicką, to jakim sposobem niedouczony ksiądz jest na tej uczelni prorektorem ? Moim zdaniem jezuita ksiądz Jacek Prusak nie nadaje się nawet na wikarego w wiejskiej parafii - bez urazy, ksiądz Karol Wojtyła zaczynał swoją posługę duszpasterską od wiejskiego wikarego - jednym słowem, potrzebny byłby powrót do seminarium duchownego celem uzupełnienia braków w wykształceniu pastoralnym. Pycha i buta przemawia przez jezuitę księdza Jacka Prusaka - bo inaczej nie jestem w stanie zrozumieć jego słów i zachowania. A swoją drogą, osoba świecka ma wiedzę w sprawach doktryny wiary większą niźli osoba duchowna !
7 dni temu / Druh Ryszard
 
Czy ks. Prusak jest jakimś prorokiem?? Wie co myśli sam Bóg....
7 dni temu / umcus
 
Popieram pomysł. abyśmy prosili Pana Pawła Lisickiego, by startował w wyborach prezydenckich. Potrzeba nam prawych, uczciwych i wierzących POLAKÓW do rządzenia państwem. Obecny prezydent to człowiek nieodpowiedni na to zaszczytne stanowisko. Wielu Polaków, by na Pana oddało głos !
8 dni temu / maja
 
Znowu Jezuita! Co się dzieje z Jezuitami! Boże ratuj ich!
8 dni temu / goniamw
 
Jezus wyznaczył na apostołów mężczyzn a potem jeszcze 72 uczniów, którzy też byli mężczyznami. Nawet swojej matce nie powierzył takich funkcji jak dał apostołom. Tylko tym właśnie mężczyznom dał moc odpuszczania grzechów i uzdrawiania. Jezus robił to wszystko zgodnie z wolą Ojca. Ksiądz rzeczywiście jest niedouczony i tyle.
8 dni temu / kekon
 
@jot.Nie podałem nazw wymyślonych przeze mnie ale takie jakie ogólnie funkcjonują. Kościół jest także Mistycznym Ciałem Chrystusa ponieważ tworzymy go wszyscy. Jezus narodził się z Maryi i był wcześniej poświęcony Bogu czyli narodził się w tamtejszym kościele. Dlatego nie było dziwnym jego nauczanie jako dwunastoletni chłopak w świątyni. Potem wszyscy zaczęli tworzyć nowy kościół a ci co się nie przyłączyli znaleźli się poza Kościołem.
8 dni temu / wierny
 
A gdzie w Piśmie Świętym jest o wyświęcaniu na jakiekolwiek funkcje z jednoczesnym ślubowaniem posłuszeństwa przełożonym, a nie Bogu. W ten sposób prezbiterzy odrzucają królowanie Boga i kierowanie się Jego natchnieniami, a ślubują człowiekowi. Później tacy ludzie mają poważne wyrzuty sumienia, bo ze względu na śluby posłuszeństwa muszą postępować wbrew swojemu sumieniu. Są w błędzie ci, którzy sądzą, że posłuszeństwo zwalnia z odpowiedzialności za swoje czyny. Każdy może wybrać. Czy Boga wybiera na swojego Króla i Jemu służy, czy też ślubuje człowiekowi i człowiekowi służy. Taki odpowie za swoje grzechy razem z tym, któremu służył.
8 dni temu / krzysiekniepiek
 
w - oblubienicą Chrystusa jest jego kościół a nie matka! Nie rób z Chrystusa kazirodczego błazna! Nawet powiedział: " ?Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?? 49 I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: ?Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką?22."
8 dni temu / Jot
 
Temu ksiedzu chyba szatan poprzestawial w glowie.Do czego mu te kobiety w kosciele?Kosciol z takimi duchownymi idzie na zatracenie.
9 dni temu / Fido
 
Co innego SYTUACJA KOBIET a co innego POWOŁANIE KOBIET przez STWÓRCĘ! Kobieta została stworzona w jakimś celu i o to chodzi a nie o to co Kobieta potrafi i w czym jest nie gorsza lub lepsza! Droga Pani, widzieć w moich słowach POGARDĘ może tylko ktoś o bardzo złej woli, i to raczej głęboka niechęć do moich słów Panią kieruje a nie Ewangeliczny problem ROLI KOBIETY W ŻYCIU na tym Łez Padole. Powtarzam, cytuję słowa Św. Pawła a nie dyskutuję o kobiecym widzimisię, mówię o Depozycie Wiary Katolickiej, a nie o propagandzie FEMINIZMU!!!
9 dni temu / AndrzejBR
 
Dla Pana Lisickiego Jan Paweł II jest nieomylny, Benedykt już nie, a też Papież.
9 dni temu / Piotr
 
Do Kobiety. W jednych sprawach wypada się zgodzić w innych nie. Udowadnianie i walka na argumenty typu kto lepszy zamiast współpracy, pomocy to chyba zła droga. Co do kapłaństwa. W tamtych czasach kobieta nie mogła ponieść ofiary krzyża i wogole kobiety nie mogły zrobić czyli zastąpić mężczyzn w tym co robili.
9 dni temu / bbr
 
Czy właśnie dlatego homoseksualizm i pedofilia w Kościele były ukrywanie i mogły rozwijać się bez przeszkód? Czy do tego punktu zamierzała masoneria kościelna? Czy to jeszcze nie koniec?
10 dni temu / ws
 
I mamy księdza feministę. Feminiści niszczą mężczyzn.
10 dni temu / no proszę
 
Do Pani, która nie umie się podpisać jakkolwiek, choć uważa się za nie gorzej wykształconą od mężczyzn. Proszę darować nieco żartobliwy wstęp. Pani hipoteza dotycząca różnicy między kobietami starych a nowych czasów, jest błędna, zarówno z perspektywy rozumowej, historycznej, jak i z perspektywy Objawienia. Między kobietą a mężczyzną istnieje naturalna hierarchia, w której kobieta jest niższa od mężczyzny. Niższa, nie znaczy gorsza. Istnieją, owszem, błędne koncepcje purytańskie, m.in. żydowskie i protestanckie, w których kobieta jest przedstawiana jako gorsza, np. z powodu krwawienia okresowego. Św. Paweł potępiał te idee wśród żydów. Jednocześnie mocno podkreślał różne role mężczyzn i kobiet. Kobieta została stworzona jako pomoc dla mężczyzny, nie odwrotnie. Bóg poddał ją autorytetowi mężczyzny, tj. męża, ojca, kapłana, itd., zależnie od stanu. Taka jest sytuacja każdej kobiety, bez względu na jej wykształcenie, inteligencję, charakter i co tam jeszcze.
10 dni temu / Murem
 
Może komuś się przyda przypomnieć sobie kto jest kim, w skrócie. BISKUP: jest kapłanem; przyjął sakrament święceń w pełni; ma obowiązek składać Bogu Najświętszą Ofiarę; ma prawo chrzcić, bierzmować, rozgrzeszać, namaszczać, wyświęcać. PREZBITER: jest kapłanem; przyjął sakrament święceń do pomocy biskupowi; ma obowiązek składać Bogu Najświętszą Ofiarę; nie ma prawa wyświęcać; posługuje biskupowi, który go deleguje. DIAKON: nie jest kapłanem, przyjął sakrament święceń do pomocy biskupowi; nie ma prawa składać Najświętszej Ofiary; nie ma prawa bierzmować, rozgrzeszać, namaszczać, wyświęcać; posługuje biskupowi, który go deleguje. Sakrament święceń może przyjąć TYLKO MĘŻCZYZNA, nigdy kobieta. Czemu? Chrystus jest mężczyzną, zatem kapłan, który składa Najświętszą Ofiarę, musi być mężczyzną. Chrystus ustanowił mężczyznę materią sakramentu święceń, co potwierdzili Apostołowie. A zatem i diakon, który ma uczestnictwo w sakramencie święceń, musi by
10 dni temu / Murem
 
Nikt nie podaje w wątpliwość Twojej poczytalności, wręcz przeciwnie. Zważ jednak, w jakiej sytuacji były kobiety za czasów Apostoła Pawła. Miał rację, gdy to mówił, kobiety nie kształciły się, nie miały prawa głosu etc. Skąd wiesz, czy nie mówił tego, by chronić ówczesne niewiasty? Dziś jest inaczej. Kobiety są nie gorzej wykształcone niż mężczyźni, udowodniły też, że potrafią myśleć szerzej, pracować nie tylko w domu. Oczywiście nie można uogólniać, ale wśród mężczyzn też znajdziesz mądrych i głupszych. Przyznaj i nie traktuj kobiet z pogardą.
10 dni temu / @Andrzej BR
 
@Georg, to taka forma prowokacji...aby sprawdzić jak katolicy odrobili lekcję katechezy ;D
10 dni temu / kwiatek77
 
wola Boga jest, aby kaplani zajmowali sie zbawieniem dusz, a nie odwrotnie.
10 dni temu / Georg
 
Jest ciagle na YT wspaniala seria programow zatytulowanych " Wierze" prowadzony przez wspanilego mlodego redaktora Misko z mistrzem , red.Lisickim. Jeden z nich byl zatytulowany - jesli dobrze pamietam " To nie my wychodzimy , to oni opuszczaja Kosciol". Ci ONI , to oczywiscie wszelkiego rodzaju modernisci , ktorzy jak krety niszcza , to co dobry duch sieje .
11 dni temu / ada
 
Czyli sam Św. Paweł jest dla co poniektórych - żadnym autorytetem. Czepiają się tego, który Św. Pawła Apostoła CYTUJE! I jeszcze przez CYTATY!!! - poddają w wątpliwość moją poczytalność. Mistrzowie świata - to też cytat pewnego Kapłana.
11 dni temu / AndrzejBR
 
Parę słów co do roli mężczyzn i kobiet w kościele. Moim zdaniem głównymi budowniczymi kościoła byli mężczyźni. Natomiast to dzieło zostało nazwane Matką i Oblubienica Chrystusa podkreślając rolę Maryi w tym dzielę. Trzeba rozróżniać to co buduje Kościół od tego co go niszczy. Modernisci budują nowy kościół który nie będzie też można nazwać tymi nazwami co dotychczas.
11 dni temu / w
 
Powolujesz sie na Jezusa -ilu powolal apostolow a ile apostolek ? Wiesz czy nie ? Ile apostolow zaprosil na ostatnia wieczerze a ile kobiet ? Wiesz czy nie ? Wiec skoncz pisac
11 dni temu / Andrzeju
 
Basta. Przecież w prawie zmieniono bardzo wiele. Jezus odnosił się do prawa Mojżeszowego. Do tego prawa dodał miłość. Nie przestrzegamy przecież prawa ze Starego Testamentu a według Jezusa chyba powinniśmy dodając miłosierdzie.
11 dni temu / Ina
 
Sukcesja apostolska. Tyle w temacie. Prusakowi marzą się święcenia kobiet - nikt go w KK na siłę nie trzyma. Znam takich modernistow 'katolików' - piekło jest puste, joga jest super, bo mi pomaga, zbawie się sam/a dobrymi uczynkami, celibat sprawia, że księża nie mogą być szczęśliwi. Efekt braku katechezy, ludzie są niedouczeni w kwestiach wiary.
11 dni temu / Kobieta85
 
Jeden z wielu jezuickich pseudo-intelektualistow.
11 dni temu / Marek
 
Prusy juz go wychowaly
11 dni temu / M
 
Kobiety też mają swoją rolę do odegrania w kościele i nie traktuj ich jak kogoś gorszego. Co powiesz na to, że nawet Pan Jezus, mimo że początkowo nie miał zamiaru zamieniać wody w wino w Kanie Galilejskiej, jednak to zrobił ze względu na swoją Matkę? Kto umęczonemu Jezusowi otarł chustą twarz, gdy inni się bali? Kto stał pod krzyżem? Trzy kobiety i jeden mężczyzna najmłodszy, podczas gdy reszta apostołów się ukryła! Kto wreszcie teraz chce zniszczyć Kościół, głosi herezje, wprowadza do Domu Bożego jakieś figurki demonów i przeprasza za to, że porządni wyznawcy Jezusa wyrzucili je, gdzie ich miejsce? To, co napisałam nie oznacza oczywiście, że uważam, iż kobiety powinny być kapłankami, gdyż to jest niezgodne z naszą tradycją. Ale moje zdanie świadczy chyba o rozumie i o pokorze, której Tobie, Andrzeju, brakuje. Rozumu Ci nie odmawiam, bo już wielokrotnie zetknęłam się z Twoimi komentarzami i większość ma sens.
11 dni temu / @Andrzej BR
 
Jestem kobietą i pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Wszelkie uogólnienia są bowiem błędem. Mam wiele koleżanek, posiadam też przyjaciółki. Jeśli mam coś do kogoś, mówię bez ogródek, po czym przechodzę nad sprawą do porządku dziennego. Nie jestem z gruntu zazdrosna. Z kolei wielu mężczyzn jest daleko od ideału, jaki opisałeś. Pracuję już sporo lat w większości niezmienionym gronie, w którym dominują kobiety. Jedyną osobą wywyższającą się, złośliwą i mściwą wśród nas jest właśnie mężczyzna. Zaznaczam, że nie jest jedynym u nas przedstawicielem tej płci, a pozostali są w porządku. Nie można dzielić ludzi na mądrych i głupich, dobrych i złych etc. ze względu na płeć. To błąd. Zaznaczam, że w związku z powyższym wcale nie uważam, by wyświęcanie kobiet było czymś dobrym i szczególnie obecnie w czasach zamętu, najmocniej musimy się trzymać tradycji.
11 dni temu / @Second
 
Maria - tylko weź pod uwagę że ci prawi ludzie musieliby zasypać parę zbiorowych mogił. Chyba obserwujesz co się dzieje i nie sądzisz że rozdający karty ot tak po prostu zrezygnują - bez zderzania z brzozą tych nadchodzących prawych ludzi? Prawi ludzie jak są trzeźwi i chcą przeżyć to muszą pewnych zawodników zlikwidować fizycznie. Bo tamci nie oddadzą władzy - zapomnij!
11 dni temu / Jot
 
basta! - co do zmieniania w prawie - najpierw przefiltruj starotestamentalne prawo "złotą zasadą". Bo jak tak sztywno się trzymasz to rozumiem że w szabat dajesz niewolnicy wolne - zgodnie z dekalogiem który przecież znasz z Pisma? Natomiast nigdzie nie było w w ewangeliach żadnej kapłanki. Więc niech nadal nie będzie - tego się trzymajmy. Tyle w temacie.
11 dni temu / Jot
 
A ma dzisiejszym deonie Zielimski "wskrzesza zmarlych". I tyle w temacie obecnego zakonu jezuitow z generalem na czele.
11 dni temu / Smutne to wszys
 
"Ci" to są bardziej annasze i kajfasze niż judasze. Tak myślę. Bo to oni mimo znaku zmartwychwstania kazali odpowiadać fałszywą wersję.
11 dni temu / Gość
 
herezje Prusak mówi, że o Kościele trzeba myśleć "do przodu" a nie trzymać się sztywno przeszłych wzorców! Sam Jezus zabronił zmieniać choćby "jedną jotę czy kreskę" w Prawie! Mamy tylko WYPEŁNIĆ MIŁOŚCIĄ wszystkie nakazy i wzorce! Jaką przewrotnością cuchną wypowiedzi Prusaka : Są gorsze od "łyżki dziegciu w beczce miodu" JEZU! I CI?! Judasz się chociaż powiesił! Jezu! A ci?!
11 dni temu / basta!
 
Marzy się x Jackowi "papieżyca Joanna"? Należy sprawdzić jego indeks ze studiów czy zdał eklezjologię i dogmatykę
11 dni temu / tez ksiądz
 
Takich jak Prusak jest duzo.Wniknęli do Kościoła Katolickiego i Go niszczą. Są innego ducha,wystarczy posłuchac jak się odezwie .Co taki Prusak robi w Kosciele Katolickim ? Co on ma wspolnego z nauką Chrystusa ? Nic ,nic.Należy takich od razu pouczyć.
11 dni temu / ja
 
Chyba gryzie ich sumienie, za sposób w jaki ewangelizowali obszar amazoni, ale tak tego nie naprawią.
11 dni temu / normal
 
Skąd macie info o siostrze Agnes z akita? A to ciekawe. Redakcjo prośba o zbadanie tematu i dzięki.
11 dni temu / Gość
 
Kolejny niedouczony jezuita... Oni wszyscy są tak samo tępo
11 dni temu / Jacek
 
No jak lubie Pana Lisickiego to jednak uważam ze nie ma racji. Diakon to nie kapłan, więc tytuł księdza mu nie przysługuje.
11 dni temu / elo
 
zmienili prawo kanoniczne wcześniej , red Lisicki dobrze mówił wedle nauki Kościoła, także soboru vat II. Przy Prawie kanonicznym też majstrowali niestety
11 dni temu / axe
 
Od razu widać, że ksiądz się chce przypodobać najwyższym hierarchom. Miał nadzieję ośmieszyć red. Lisickiego, ale się przekonał, że nie trafił jednak na głupiego, a natomiast sam na takowego wyszedł. Jestem kobietą, ale wcale nie czuję się gorsza przez to, że nie mogę być księdzem czy jak to nazwać. Pan Jezus miał przy sobie też kobiety, ale żadnej na apostołkę nie powołał. Wtedy były inne czasy i może nawet dziś miałoby to jakiś sens. Jednak w obecnym czasie zamętu najlepiej się trzymać tradycji. Pod każdą zmianą może się skrywać coś gorszego niż jest widoczne. Chaos, zamęt, bałagan, do którego młodych ludzi wzywał parę lat temu Franciszek, to atrybuty szatana. Atrybutem Boga jest harmonia.
11 dni temu / L
 
"? Ja mam wrażenie, że to ksiądz jest niedouczony, bo gdyby ksiądz wiedział, że zgodnie z nauką soboru trydenckiego diakonat jest jednym ze stopni kapłaństwa, to wiedziałby ksiądz, że wyświęcenie na diakona jest wyświęceniem na księdza ? zakończył Paweł Lisicki." - a to nie jest tak, że jest tylko jednym ze stopni "sakramentu święceń"? Kapłanem jest tylko prezbiter i biskup. Diakon nie jest Księdzem.
11 dni temu / tito
 
Nie chcemy słuchać w naszych świątyniach takich kapłanów. Precz! Są jak biblijna sól, która utraciła smak!!!
12 dni temu / Andrzej
 
Oglądałem fragment tej dyskusji i to co zauważyłem to totalny brak kultury i obrażanie rozmówc. Przede wszystkim ksiądz Prusak w nieelegancki jak na duchownego sposób uswiadamiał Pana Lisickoego, że to on ma większą wiedzę teologiczną. Bardzo mi się to rzuciło w oczy. Tak nie rozmawiają ludzie kościoła Chrystusowego.
12 dni temu / okos
 
Pachamama na zawsze patronka kobiet kaplanek.
12 dni temu / backint
 
Zalecam dezynsekcję!
12 dni temu / brrrrrr
 
Za Wikipedii: Jezuici Towarzystwo Jezusowe, SJa łac. Societas Iesu, jezuici ? męski papieski zakon apostolski założony przez Ignacego Loyolę. Cechą charakterystyczną jego charyzmatu jest dyspozycyjność do służenia papieżowi we wszelkich możliwych dziedzinach, a zwłaszcza w zadaniach najtrudniejszych; w związku z tym nie ma ściśle ustalonego zakresu działania, gdyż wyznaczają go znaki czasu1.......No, i wszystko jasne!!!
12 dni temu / ,,Dzień dobry"
 
#Yanek Otóż przeczytaj sobie ważny list Benedykta XVI krytykujący zmiany w Kodeksie Prawa Kanonicznego, otóż pierw był plan zamysł wprowadzenia np kobiet do kapłaństwa a potem zmiana synodalna, prawna itd to idzie w parze. No przecież zmiana, że na np podniesienie ręki na Kapłana była penalizowana od stopnia diakonatu, a na przestrzeni lat uległa ona zmianie, bo diakonatu to już nie obowiązuję, więc święcenia kapłańskie mają wymiar 3 stopniowy. To jest podkopywania Kościoła idące latami przez masonerie w Kościele, czyli gnostyków, którzy fałszują wiarę dla potrzeb herezji apokastazy.
12 dni temu / axe
 
Św. Paweł mówi: " zabraniam kobiecie...." I list do Tymoteusza
12 dni temu / Syk
 
Jeszcze o najważniejszym zapomniałem. Wszystkim, którzy nie znają, moim znajomym zawsze polecam Pana re. Lisickiego. Słucham wspaniałych jego rozmów o Kościele w progr Wierze. Mówi i broni Tradycji i Prawdziwej Wiary tak jakby był Biskupem z kilkoma doktoratami? Niestety takich w biskupstwie KEP mi brak! BRAVO Panie redaktorze Lisicki!!! Wielki Szacun. Niech Św. M. Archanioł broni a M. Boska okrywa swym płaszczem!
12 dni temu / Prawdziwek
 
W dniu wniesienia pachamamy do Bazyliki św.Piotra ukazał się Anioł siostrze Agnes z Akita mówiąc by posypała się popiołem i odmawiała różaniec w celu odpokutowania. Pierwsze słowa mogą przywoływać Jonasza i wejścia do Niniwy bo po 40 dniach zostanie zniszczone. 40 dni od 6 października 15 listopada jest ewangelia o dniu Syna Człowieczego Łk 17, 26-37
12 dni temu / Chris
 
Słyszałem Prusaka na jakichś Rekolekcjach ok. 8-10 lat temu.Odrazu mi popadł, bo modernizował Kościół posługując się Nowomową. To samo byli Dominikanie Bartoś czy ok. 10 lat Nauczający J. Krzysztfowicz. Tyle gadał i z Amber Gold się przytulał i co? Teraz Bazylika Św. Mikołaja się za ich grzechy wali, w której otrzymałem podstawowe nauczanie i sakramenty. A O. SZUSTAK raz go osobiście 2 dni w Gdansku słuchałem z ciekawości. Mówi podobnie, z Ewangelii raczej żartuję: to samo mowa nadająca się na pogadanki w klubie Siłą się na KAZANIA, w które Sami Nie wierzą.Zapraszają ludzi szukających, błądzących dużo czegoś dobrego językiem wyplują ale kategorycznej, prawej drogi nie wskazują tylko Zostawiają na Rozdrożu tych Inteligenciaków i lewicokatolików, którzy się do nich Garną!?
12 dni temu / Prawdziwek
 
Brawo pan dla Pana redaktora Pawła Lisickiego!!! Marzy mi sie taka oficjalna konfrontacja pana redaktora, tak jak tu z jednym z moich "ulubionych" jezuitow, rowniez z abp. Rysiem gwiazda i patronem modernistow. Wreszcie moze ktos raz a dobrze, publicznie i merytorycznie wykazałby błedy temu hierarsze i uratowal tym samym mase zwiedzionych katolikow podazajacych za jego protestanckim nauczaniem.
12 dni temu / Smutne to wszys
 
Towarzystwo Jezusowe może zobie podać rękę z Towarzystwem Strażnica.
12 dni temu / św.Atanazy
 
Należy z przykrością potwierdzić słowa red. Lisickiego określające x. Prusaka za NIEDOUCZONEGO > Nie należy się też dziwić skoro uległ indoktrynacji postępowców z Watykanu i tak bardzo CELEBRUJE postęp w nadziei , że sam zostanie CELEBRYTĄ i nie ZAUWAŻAJĄC, ŻE SAM niszczy swoje powołanie kapłańskie.
12 dni temu / iskierka
 
jezuityzm - ściek wszystkich herezji. Skasować ten zakon.
12 dni temu / lojola
 
Szanowny Panie redaktorze Pawle Lisicki mam pytanie: czy będzie ban kandydował na prezydenta Polski? Ma Pan mój głos. I nie tylko mój.Wiem, ze polityka jest brudna, ale może czas, aby ją oczyścić i wprowadzić do niej ludzi PRAWYCH? Dziękuję za wszystko, co od lat robi Pan dla Polski i Polaków.Dziękuję za to, że z odwagą głosi Pan PRAWDĘ i nazywa rzeczy po imieniu. Niech Bóg Pana błogosławi.
12 dni temu / Maria
 
Niech kobiety zostaną już kapłankami, jak w kultach pogańskich, i niech papaciamba zniesie celibat. Ja obiecuję, że pastorów katolickich i ich żon utrzymywać nie będę i jakiś kapłanek też nie. A jeśli wprowadzą podatek, jak w Niemczech, załatwię to tak, jak wielu katolików niemieckich.
12 dni temu / wściekłyKatol
 
0Skasować jezuitów! tym razem już na zawsze, bo to banda modernistów i heretyków!
12 dni temu / !!!
 
Nie róbcie z Kościoła oficjalnego domu publicznego. To, że kapłani mają kochanki, to wiemy. To, że mają dzieci, to też wiemy. Ale nie chcemy dożyć czasów, kiedy to żonaci księża będą mieć kochanki i pozamałżeńskie dzieci. Zbyt wiele tej sodomii. Nie udźwigniemy tego. KRÓLUJ NAM CHRYSTE!
12 dni temu / wierzący w Chr
 
Gdy widzę Tygodnik Powszechny, nie czytam aby nie popaść w błędy doktrynalne.
12 dni temu / czloax
 
-ten Prusak może być dowodem na to, że na pewno nie jest wolą Boga żeby takie palanty jak on rządziły Kościołem! Na szczęście są i mądrzy,wierni kapłani! "Prusaka do wora! A wór do jeziora!" Prusaki zawsze były wrogiem polskich katolików :
12 dni temu / won-na
 
Zanim zacząłem czytać obstawiałem, że to jezuita z zakonu wilków w owczych skórach. Czy ktoś powstrzyma to szaleństwo? Tę modernistyczną zarazę ? Przecież jak kobiety będą diakonami to dopiero będą się gzić. Koniec świata.
12 dni temu / Edgar
 
@Franciszek w Katechizmie Kościoła Katolickiego jest jednoznacznie napisane i podparte Pismem Świętym, że święceń nie mogą otrzymać kobiety, tylko mężczyźni. W kwestii tego, do czego doprowadzili przeróżni grzesznicy masoni, ateiści, bo Ci co takie rzeczy robią, to w Pana Boga już nie wierzą, bo przecież by tak nie robili w Kościele to wystarczy proste rozwiązanie. Mianowicie konsekwencja, egzekwowanie prawa i kierowanie się sprawiedliwością. Tylko tyle i będzie po sprawie, bo tych złych albo do klasztoru do celi i tylko modlitwa albo do celi więziennej no i w sumie też im tylko modlitwa zostanie. Dla wszystkich zainteresowanych odnośnie sakramentu święceń jest to opisane w Katechizmie od paragrafy 1536 do 1600. W skrócie: sakrament święceń tylko dla mężczyzn. Ma 3 stopnie: diakon, prezbiter, biskup. Nie można wyświęcać kobiet na diakonów, bo to święcenie i koniec - tu ks. Prusaka "na stos". Kapłaństwo to 2 stopnie prezbiter i biskup - tu myli się red. Lisicki.
12 dni temu / DamianK
 
Swoisty znak od Boga.
12 dni temu / holdpruski?
 
Czas mieć odwagę zdjac habit i nie hańbić czystości Świętej religii katolickiej przez prusaka. Co na to kard. Dziwisz?
12 dni temu / net
 
Może to to rozeznał zgodnie z regułą o rozeznawania duchów św . Ignacego założyciela Jezuitów i nie może milczeć, ma misję prorocką i głosi Wolę Bożą w tej sprawie. Poddanie pod dyskusję, wątpliwość, władzę mężczyzn w Kościele, daje szansę na stanięcie w prawdzie- DO CZEGO DOPROWADZILIŚCIE KOŚCIÓŁ SWOIMI SKANDALAMI. Może to da refleksję że najwyższy czas oczyścić swoją rodzinę kapłańską ze zboczeń , wziąć się na poważnie za kapłaństwo chrystusowe- JEZUSA SŁUGI. Taka dyskusja daje otrzeźwienie jak sobie mężczyźni nie radzicie z męską posługą to może kobiety was wyręczą, zobaczcie dokąd żeście doszli- ŚCIANA.
12 dni temu / Franciszek
 
Depozyt Wiary to nie jest to, co powiedział jakiś Papież, ale czy to co mówił jest zgodne z Ewangelią. Sprawę kobiet najdosadniej określił Św. Paweł kiedy stwierdził Ex Katedra, że kobietom przed zgromadzeniem przemawiać nie wolno a gdy kobieta ma wątpliwości, powinna pytać męża lub starszego rodu!!! Wszystko co z tym nie współbrzmi JEST HEREZJĄ!
12 dni temu / AndrzejBR
 
Wyznawca Pachamamy?
12 dni temu / hmm/
 
Każda wspólnota, grupa czy partia ma swojego ,,pożytecznego idiotę", który mówi to czego przełożonym czy szefom mówić, z różnych powodów, nie wypada. Taką rolę pełnił Palikot w Platformie Obywatelskiej. Sadzę, że pełni ją również ks.Prusak czy bp.Ryś. Bez urazy.
12 dni temu / Airam
 
Ks. Jacek Prusak SJ powinien zostać wpisany przez nas na ?listę hańby? i odrzucony jako chora gałąź KK
12 dni temu / Jacek
 
To się dopiero porobiło. Ksiądz przeciwko kościołowi, a świecki kościoła broni
12 dni temu / Krzysztof
 
Święty Michale Archaniele miej w opiece poprawiaczy Pana Boga.
12 dni temu / andrzej
 
Jezuita? To u nich norma! To zgromadzenie, jak żadne inne, zasługuje na natychmiastową kasację. Są oni bowiem źródłem modernistycznej zarazy, która rozkłada Kościół.
12 dni temu / Karol
 
Ks. Prusak jest heretykiem formalnym, skoro mówi, że oparty na mężczyznach system Kościoła katolickiego jest niezgodny z wolą Bożą.
12 dni temu / Sal
 
Wg Katechizmu Kościoła Katolickiego kapłaństwo to dwa stopnie święceń: episkopat i prezbiterat! Zob. KKK 1554: "Urząd kościelny, przez Boga ustanowiony, sprawowany jest w różnych stopniach święceń przez tych, którzy od starożytności już noszą nazwę biskupów, prezbiterów i diakonów". Nauka katolicka, wyrażona w liturgii, Urząd Nauczycielski i stała praktyka Kościoła uznają, że istnieją dwa stopnie uczestniczenia w kapłaństwie Chrystusa: episkopat i prezbiterat. Diakonat jest przeznaczony do pomocy im i służenia. Dlatego pojęcie sacerdos - kapłan - oznacza obecnie biskupów i prezbiterów, a nie diakonów. Nauka katolicka przyjmuje jednak, że zarówno dwa stopnie uczestniczenia w kapłaństwie episkopat i prezbiterat, jak i stopień służby diakonat, są udzielane za pośrednictwem aktu sakramentalnego nazywanego "święceniami", to znaczy przez sakrament święceń. Kandydatami do każdego ze stopni święceń, a więc także diakonatu, mogą być tylko mężczyźni ochrzczeni KKK 1577.
12 dni temu / Yanek
 
Jacek Prusak i jezuita. I wszystko jasne.
12 dni temu / Stefan Jr
 
A czego można spodziewać się od przedstawiciela zakonu, który już dawno powinien być rozwiązany...
12 dni temu / At
 
ochyda spustoszenia o vzym mowa w apokalipsie
12 dni temu / uk
 
jezuici kształcą się chyba bodajże 12 lat, czyli nie standardowo 6 lat w seminarium, ale przeważa tam 3 lata FILOZOFII
12 dni temu / pace
 
Niestety ale wychodzi nie tylko tu niedouctwo kapłanów , dlaczego "Góra " nie zainteresuje się JAKOŚCIĄ kształcenia i formacji duchowej w seminariach?
12 dni temu / Olo
 
Mam wielki szacunek do kobiet, ale przez to, że mają miesięczne cykle raz można je przyłożyć do rany innym razem lepiej nie podchodzić. I tak ciągle. Większość kobiet się też godzi by mieć szefa mężczyznę. Krótko i na temat. A panie? wystarczy by podwładna przyszła lepiej ubrana. I jest problem. Przedstawicielami handlowymi w sklepach spożywczych są prawie wyłącznie panowie. Wystarczy mile słówko i pani w sklepie upchnie towar na półce. Panie z paniami się nie dogadają. Różnice też widać w wieku dorastania. Dziewczynki gniewaja się latami, a chłopcy na drugi dzień po walce są gotowi by się zaprzyjaźnić. Wystarczy też poczytać forum. Nie rozumiem przekazu Kwiatek77. Dużo tekstu, ale nie wiadomo o co chodzi. To samo z przekazami niektórych mistyczne. Setki godzin i dalej nie wiesz nie rozumiesz.
12 dni temu / Second
 
A czy już czasem tego zakonu nie rozwiązano z różnych ciekawych przyczyn,a potem go reaktywowano i dziś historia znowu zatoczyła koło?
12 dni temu / @123
 
@Daro Katolik. I wszystko jasne
12 dni temu / voivod
 
Ta wymiana zdań jest kwintesencją kryzyzsu w Kościele. Duchowny katolicki podważa Kościół, a broni go osoba świecka. Wstyd ojcze Prusaku! Brawa dla red. Lisickiego.
12 dni temu / Greg
 
Dopóki milczeli , albo ukrywali swoje zamiary za półsłowkami i niejasnymi aluzjami mozna było spodziewać sie jakiejs głębszej mysli . Teraz ,gdy zrzucaja maski i w pełni demonstruja swoje poglady , zaskakują ich braki inteletualne. Uzasadnianie podważenia Ewangelii wymysloną przez lewice teorią o walce między mężczyznami i kobietami jest na poziomie niezbyt mądrego czytelnika Gazety Wyborczej. I do tego to instytucjonalne poczucie wyższości wobec reszty . Za tymi wielkimi tytułami , "sławami" i "uznaniami" nic sie nie kryje .
12 dni temu / Mirek
 
Problemem jezuitów jest to że z założenia muszą być ślepo posluszni papieżowi.
12 dni temu / Ppp
 
Co na to przełożeni ks. Prusaka?
12 dni temu / sas
 
Te środowiska w sumie bez zmian. Wprowadzać, wprowadzać cały czas zmiany w sposób miękki...
12 dni temu / tr
 
@tadeusz. Czyją prawdę?
12 dni temu / ciekawski
 
Piata kolumna w Kosciele. Taki nowy Werfolf. Tyle sadze o ksiezach, ktorzy upojeni duchem czasu i nowoczesnosci, zapomnieli komu sluza. Pokora wzgledem Boga, amtakze milosc blizniego, to nie jest uleganie zachciankom i poblazliwosc wzgledem kazdego pomyslu, nie wazne jak glupiego i sprzecznego z Tradcyja i Ewangelia.
12 dni temu / Trad
 
Nie wiem, czy ks. Prusak nie czytał Ewangelii, czy raczej sugeruje, że to on jest tu Bogiem...
12 dni temu / sp
 
Przykre, ze w tym zakonie coraz wiecej heretyków z generalem na czele.
12 dni temu / R.
 
Szokujące to by było, gdyby dla odmiany o. Prusak napisał/powiedział coś ortodoksyjnie katolickiego. Przede wszystkim zaś szokujące jest to, że nikt z przełożonych nie przywołuje go do porządku i wszystko to uchodzi mu płazem. Natomiast tego rodzaju i jeszcze gorsze twierdzenia w jego wykonaniu są zaledwie smutną codziennością.
12 dni temu / sorcier
 
ks. Jacek Prusak powiedział prawdę, ale wielu prawdy się boi, niewygodne fakty woli zamieść pod dywan, zamiast zrobić gruntowne porządki.,,Prawda was wyzwoli".
12 dni temu / Tadeusz
 
Już niektórzy jezuici przerabiają nóżkami by mieć zony oficjalnie zasłaniając się przy tym Bogiem.A ksiądz to ma naśladować Chrystusa.
12 dni temu / Wieś
 
Jezuita. I wszystko jasne.
12 dni temu / Daro
 
tak tworzy się zamęt w Kościele, rządzę niektórych wychodzą na jaw, jakby to powiedzieć, zamysły serc wielu....nie mówiąc o błędnych filozofiach szkodzących naszej wierze.
12 dni temu / axe
 
Co sie stalo z Jezuitami w kosciele?! Sw. Ignacy Loyola przewraca sie w niebie!
12 dni temu / 123
 
Tragiczne jest to, że ksiądz Prusak zajmuje tak ważne stanowisko w edukacji młodzieży i dorosłych. Jednak wypowiedź ks. Prusaka dowodzi w jakim kierunku zmierza cały Zakon Jezuitów. Papierkiem lakmusowym obecnej sytuacji jest sprawa Sługi Bożej Rozali Celakowny, której doczesne szczątki dalej leżą na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Dopóki żył ksiądz Kiersztyn proces posuwa się do przodu. Po jego śmierci Jezuici całą sprawę zdaje się, że zamietli od dywan. Przesłanie tej świętej kłóci się się z obecną wizją Kościoła, chociażby głoszoną przez tego zakonnika. A dla Pana Lisickiego wielki szacunek. Dożyliśmy smutnych czasów, gdzie świeccy muszą bronić Kościoła, a duchowni często milczą lub głoszą błędną naukę...
12 dni temu / Krakusik
 
Trzeba wyciągnąć wnioski z historii i szybko skasować ten komunofilski zakon, zanim narobi większych tragedii
12 dni temu / Arek
 
Kolejny postępak Prusak się skompromitował.
12 dni temu / DNA
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.