DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Szokujące poglądy kandydata na senatora. Popiera aborcję w dziewiątym miesiącu ciąży

Szokujące poglądy kandydata na senatora. Popiera aborcję w dziewiątym miesiącu ciąży
Paweł Kasprzak, fot. Wojciech Krynski/FORUM

Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP, a zarazem kandydat na senatora w zbliżających się wyborach stwierdził, że popiera możliwość dokonywania aborcji nawet w dziewiątym miesiącu ciąży. – Przecież skoro ta kobieta (decydująca się na aborcję – przyp.red.) podejmuje taką decyzję, to znaczy, że ma powód – przyznał.

 

Zaskakujące poglądy lidera Obywateli RP wywołały gorącą dyskusję w sieci. Paweł Kasprzak poprzez swoją działalność, która w głównej mierze skupiała się na blokowaniu legalnych manifestacji, w pewien sposób przyzwyczaił do swoich kontrowersyjnych poglądów. Jednak jego opinia na temat możliwości zabijania dzieci nienarodzonych jest szokująca. Aktywista powiedział, że akceptuje „prawo” do legalnej aborcji nawet w dziewiątym miesiącu ciąży.

 

Kasprzak w jednym z nagrań zamieszczonych w mediach społecznościowych wyjaśnia również swoje stanowisko i tłumaczy, skąd u niego takie poglądy. Szef Obywateli RP uznaje, że wystarczającym powodem do zabicia dziecka nienarodzonego w dziewiątym miesiącu ciąży jest sam fakt woli matki.

 

– Sytuacja braku regulacji pozwala przeprowadzać aborcję np. w 8-9 miesiącu ciąży. Opowiadam się za tym, nawiasem mówiąc, bo jeśli ktoś się na takie coś decyduje, to ma, przepraszam, dobry powód. To znaczy coś się dzieje, co uzasadnia tak dramatyczną decyzję. (…) to jest sprawa tych ludzi - kobiety i lekarza. (…) To jest jedyne zdrowe podejście – powiedział Paweł Kasprzak.

 

Warto przypomnieć, że to niejedyna szokująca wypowiedź kandydata na parlamentarzystę, która padła w ostatnich dniach. W Szczecinku bowiem, Jerzy Hardie-Douglas reprezentujący Koalicję Obywatelską przyznał, że popiera tzw. „małżeństwa homoseksualne”, a także adopcję dzieci przez pary jednopłciowe.

 

„Chcę to otwarcie powiedzieć: jestem zwolennikiem małżeństw homoseksualnych. Uważam, że nie tylko się powinno legalizować takie związki, ale i pozwolić parom homoseksualnym na adopcję dzieci.  Jestem też zwolennikiem ograniczonej eutanazji” – powiedział Hardie-Douglas, podczas jednego ze spotkań z wyborcami.

 

Poglądy kandydata Koalicji Obywatelskiej w kwestiach moralnych to niejedyne kontrowersje, które budzi polityk. Były burmistrz Szczecinka stwierdził również, że poznawanie w szkole fragmentów Pisma Świętego lub średniowiecznej „Bogurodzicy”, są przejawem indoktrynacji. „To, co się dzieje, jest chore po prostu. Po wygranych wyborach, a wierzę, że tak będzie, tą tendencję indoktrynowania młodych ludzi po prostu trzeba będzie zlikwidować” – mówi polityk KO.

 

Źródło: dorzeczy.pl, Twitter, szczecinek.com, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2019-09-30 10:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czekać jak podda się eutanazji na cokole KGB !
7 miesięcy temu / mox fox
 
Poglądy głoszone przez tego pana to żaden odosobniony przypadek - obywatele RP, Nowoczesna, Wiosna, Razem , KODy częściowo PO itp krzyczą nie mniej szokujące hasła na temat aborcji, eutanazji, katolików. Dlatego obserwując zamieszczane na PCH24 komentarze zastanawiam się często czy ich autorzy żyją w jakimś "równoległym" świecie i nie zaglądają do innych portali poza PCH24 ? Nie po to, żeby czerpać z nich coś pożytecznego, ale żeby mieć świadomość, czym "karmi" się ogromna część naszego społeczeństwa. Wirtualna, Onet, Interia, - z tego "czerpie wiedzę" o życiu i świecie większość młodych ludzi - a to co tam wypisują jest naprawdę powalające i porażające. Walec lewactwa już wjechał do Polski. Z całym szacunkiem - ale skupianie się niektórych komentatorów tylko na krytyce PiS i Żydów, to trochę jak "latanie pod sufitem" . Jak szla przechyli się na drugą stronę to waelc wtoczy się na całego -a lewactwo już zaciera ręce i nie poskąpi grosza.
8 miesięcy temu / qaz
 
@Rm @L gdyby ten ktuś miał w portfelu, zezwolenie na dokonanie eutanazji, podpisane i potwierdzone przez prawnika i lekarza? To jako ,,wyjęty spod prawa,, faktycznie mógłby być ,,odstrzelony,, przez każdego i w dowolnym czasie:D
8 miesięcy temu / szpulas11
 
Pewnie nie wszyscy wiedzą że Hilary Clinton miała podobne poglądy.
8 miesięcy temu / Second
 
Panie Kasprzak! To od dziewiątego miesiąca plus.. To też by się Pan załapać mógł!!
8 miesięcy temu / Polonus
 
Za namawianie do zbrodni - prokurator! Jest paragraf! Prokuratorowie śpią?
8 miesięcy temu / obywatel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.