DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Szokujące odkrycia w sprawie in vitro

Szokujące odkrycia w sprawie in vitro

Dzieci poczęte w wyniku zastosowania technik zapłodnienia in vitro (pozaustrojowego) są cztery razy bardziej narażone na wystąpienie pewnych wad wrodzonych i wad rozwojowych niż dzieci poczęte naturalnie. U 42 proc. z nich występuje ryzyko rozwinięcia się nowotworu – tak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców ze szwedzkiego Uniwersytetu w Lund.


Szwedzcy uczeni starają się ocenić, w jakim stopniu osoby poczęte w wyniku sztucznej metody in vitro są narażone – albo czy w ogóle jest u nich podwyższone ryzyko – wystąpienia różnych schorzeń. W najbliższych latach należy się spodziewać coraz więcej publikacji na ten temat, ze względu na więcej danych dotyczących stanu zdrowia dorosłych już osób poczętych w wyniku in vitro.


Uczeni z Lund zauważyli, że u dzieci poczętych w wyniku zastosowania technik in vitro, ryzyko wystąpienia nowotworów jest bardzo duże. Ma wynosić aż 42 proc. 


Wśród najczęściej rozwijających się wad u „dzieci z probówki” wymienia się: choroby serca, rozszczep wargi, rozszczep podniebienia i nieprawidłowości w przełyku lub odbytnicy. Pojawiają się one raz na 700 urodzeń.

Jennita Reefhuis, epidemiolog z amerykańskiego Centrum Zwalczania Chorób (CDC) uważa, że ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u dzieci z in vitro rośnie ze względu na zabiegi, którym poddawane są komórki kobiece i męskie. Odbywają się one poza ludzkim ciałem, stąd większe ryzyko ich uszkodzenia. Reefhuis zaznaczyła, że osoby zainteresowane in vitro powinny być szczegółowo informowane odnośnie ryzyka urodzenia dziecka z wadami wrodzonymi, bo „jest ono naprawdę duże”.


Dr James A. Grifo, dyrektor kliniki płodności w centrum medycznym nowojorskiej kliniki akademickiej stwierdził niedawno, że wciąż konieczne jest prowadzenie rozległych badań dotyczących ryzyka wystąpienia raka u dzieci poczętych za pomocą in vitro, gdyż „wyniki ostatnich badań są niepokojące”.


Nie tylko rak, ale także choroby umysłowe

Uczeni z postępowej Szwecji dowodzą także, że dzieci z in vitro są narażone na nieco większe ryzyko chorób psychicznych niż dzieci poczęte w sposób naturalny. Naukowcy przebadali 2.5 mln dzieci i porównali stan zdrowia poczętych naturalnie z tymi, które urodzono w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego. U 47 na 100 tys. dzieci zauważono „poważne deficyty poznawcze”. - W przypadku dzieci z in vitro znane są już zagrożenia takie jak większe ryzyko wystąpienia wad wrodzonych i nowotworów, a teraz należy do tego dołączyć ryzyko opóźnienia umysłowego – przekonywał dr Sven Sandin, związany m.in.  z Kings College w Londynie.


Dr Hershlag z kolei dodał, że ryzyko związane jest z częstszymi ciążami mnogimi. – Przeniesienie większej liczby embrionów do macicy – zdaniem lekarza – zrodziło wiele problemów medycznych i zdrowotnych dla dzieci, jak również dla matek.


Ponieważ pierwsze osoby urodzone w wyniku in vitro mają około trzydziestu-paru lat coraz więcej ośrodków naukowych – dysponując wiedzą zebraną do tej pory – publikuje badania na ich temat. W październiku American Academy of Pediatrics donosiła o znacznie większym ryzyku wystąpienia wad wrodzonych u dzieci poczętych za pomocą in vitro niż w sposób naturalny. W przypadku tego badania, jak i innych wcześniej publikowanych analiz, naukowcy asekurancko starają się zapewnić, iż ryzyko urodzenia się dziecka z wadami wskutek zastosowania technik in vitro, nie wynika z samej procedury, ale raczej spowodowane jest przez „czynniki związane z niepłodnością par”.


Prof. Winston oskarżył naukowców o manipulację

Inny znany brytyjski uczony, prof. Robert Winston zelektryzował media, mówiąc, że tysiące dzieci z in vitro jest wykorzystywanych jako „ludzkie świnki morskie”. Ostrzegł przed problemami zdrowotnymi, na jakie narażone są dzieci z in vitro w życiu dorosłym, wskutek stosowania niezbadanych technik zapłodnienia pozaustrojowego. Powszechnie szanowany uczony wspomniał o dużym ryzyku zachorowania na raka.

Winston zarzucił medykom z klinik tzw. wspomaganego rozrodu brak informowania zdeterminowanych par pragnących mieć potomstwo o różnego rodzaju zagrożeniach. Mówił, że celowo ignoruje się znane dowody. 


Prof. Winston jest jednym z wiodących światowych pionierów zapłodnienia pozaustrojowego. Pracuje w Hammersmith Hospital i w Imperial College w Londynie. Podczas tegorocznego zjazdu naukowców w Salford (największe doroczne zgromadzenie naukowców brytyjskich) ostrzegał przed bezrefleksyjnym stosowaniem in vitro. Uczony uważa, że procedury zapłodnienia pozaustrojowego przeprowadzane są w nieprzetestowanych laboratoriach. Potępił zamrażanie zarodków, które mają być wykorzystane w późniejszym czasie.


Profesor stwierdził też, że z jego badań laboratoryjnych wynika, iż gen odpowiedzialny za hamowanie wzrostu guzów nowotworowych ulega modyfikacji wskutek zamrażania komórek. To – jego zdaniem –może prowadzić do zwiększonego ryzyka wystąpienia raka u niemowląt. Zasugerował, że rzekome ulepszanie technik in vitro również może powodować uszkodzenia genetyczne.


Zdaniem lorda Winstona, zarodki pozostawione do dojrzewania w laboratorium (aby zwiększyć szansę na implantację) mogą ulec uszkodzeniu genetycznemu. Co więcej, leki stosowane do stymulacji jajników mogą powodować nieprawidłowości chromosomalne u potomstwa.


Uczony, który porównał badania dotyczące 3 mln dzieci poczętych naturalnie z 40 tys. dzieci z in vitro podkreślił, że te ostatnie mają dwa i pół razy częściej niską wagę urodzeniową, co najprawdopodobniej w wieku dorosłym skutkować będzie pojawieniem się u nich chorób naczyniowych, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego i osteoporozy. - Jest obecnie dużo danych, które wyraźnie pokazują, iż niektóre procedury, w pewnych okolicznościach, mogą być bardzo niebezpieczne – powiedział.


Dziennik „The Daily Mail” zauważył z kolei, że u znacznej części spośród 10 tys. dzieci - urodzonych w Wielkiej Brytanii za pomocą „ulepszonej” techniki in vitro ICSI, wynalezionej w 1992 roku – odnotowano więcej przypadków wad wrodzonych niż u noworodków poczętych naturalnie. Inne niepokojące odkrycia dowiodły, iż u dzieci z in vitro czterokrotnie częściej występuje rzadki nowotwór nerki, guz Wilmsa. Dzieci „z probówki” są również bardziej narażone na rzadkie połączenie pęcherza moczowego i narządów płciowych.


W ciągu ostatnich trzydziestu kilku lat w wyniku zapłodnienia in vitro poczęło się i urodziło ok. 5 mln ludzi.

 


Agnieszka StelmachŹródło: theleader.info, The Time, The Daily Mail,

http://www.theleader.info/article/41325/42-of-in-vitro-conceived-children-develop-cancer-reveals-a-study-by-the-university-of-lund/

http://www.salem-news.com/articles/november042013/in-vitro-cancer-cf.php


DATA: 2013-11-24 00:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

[email protected] Ja mówię aby osobom myślącym o in vitro życzliwie i z troską odradzić takie postępowanie.
ponad 6 lat temu / elek
 
Dla mnie zapłodnienie in-vitro z zamrażarką w tle jest chorym i zboczonym pomysłem na poczęcie człowieka. To nie jest leczenie bezpłodności tylko czynieniem zła pod pozorem dobra , zabijanie jednych poczętych , lub zamrażanie po to by mógł żyć inny poczęty człowiek. To iście szatański pomysł i plan manipulowania ludźmi pragnącymi mieć dziecko. Nikomu nie życzę dokonywania takiego wyboru i skazywania własnych dzieci na życie w zamrażarce.
ponad 6 lat temu / anka
 
@ elek Zyczliwosc to oczywiscie podstawa jakichkolwiek relacji miedzyludzkich. Oznacza zyczenie komus dobrze, troske o jego dobro. Ideolodzy wolnosci (ale inaczej) i ich hojnie finansowane bojowki forsuja (czyli wprowadzaja sila - i to NIe swojego intelektu i logicznego argumentu) prawa, aby natychmiast po tym posluzyc sie nimi w celu demonizowania przeciwinkow ideologii i ograniczania ich praw. To nie jest zyczliwosc. Tzw. osiagniecia technologiczne i tzw. postep spoleczny redukuja czlowieka to wora miesa, zlepki komorek. Zaadresowanie tego problemu NIE MOZE sie odbyc bez zranienia uczuc owocow tej ohydnej ideologii. Czy to oznacza, ze nalezy ja zaakceptowac, mowic o tym tak, zeby nikt nie slyszal (bo mogly doznac przykrosci)? Im dluzej bedziemy milczec, by kogos nie urazic, tym mniej nadziei, ze nasze dzieci beda ludzmi. Prosze pomyslec o przewidzianym przez "elity" transhumanizmie i mentalnosci "beehive". To kolejny etap tej tzw. ewolucji - odczlowieczenie.
ponad 6 lat temu / DM
 
do @DM. Tak chory czuje się gorszy.A czy wiesz jak np.ludzie odsuwają się od osób chorych na raka. Moja żona się na to leczy, to wiem. A wiesz, co "dobrzy" ludzie doradzają. Mówią np., ty jeszcze z nią jesteś, zostaw ją, po co ci taki kłopot. Niektórzy znajomi i rodzina omijają. Taka jest prawda/życie. A co lekarze robią gdy chory przestaje reagować na leki, przestają leczyć i zostawiają pacjenta samego. Rodzicom przy in vitro o ryzyku trzeba mówić i trzeba też mówić, że z ew. problemami oni i te dzieci będą sami. Nie mówimy już o kosztach i o tym ile dzieci czeka na adopcję. Kolega z pracy (z zoną) przysposobił np. rok temu 1,5 rocznego chłopca. Wolałbym tylko aby ten przekaz był podawany z troską/życzliwością. Nie wystarczy sama krytyka. Krytyka czasem budzi protest i daje odwrotne efekty.
ponad 6 lat temu / elek
 
@ elek Czy o raku tez nie wolno mowic, bo ktos poczuje sie gorszy? Czy nie wolno chodzic do dentysty na korekte zgryzu, bo ktos poczuje sie gorszy? O efektach metody in vitro nalezy mowic, tak jak o efektach zlej diety czy prowadzenia samochodu po pijanemu.
ponad 6 lat temu / DM
 
No cóż. Niewierzącemu można powiedzieć, że działając w sposób nienaturalny (wbrew naturze) można wywołać wilka z lasu, tj. nieznane zło. Co się uaktywniło przy rozpowszechnianiu homosex- hiv, aids. A czy sklonowana owca Dolly była zdrowa i długo żyła - nie. Takie dzialania to jest promowanie niezdrowego trybu zycia. Powinno być przeciwdzilanie , jak z papierosami czy alkoholem.
ponad 6 lat temu / elek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.