DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Szokujące informacje z Włoch. Z piątku na sobotę z powodu koronawirusa zmarło blisko 800 osób

Szokujące informacje z Włoch. Z piątku na sobotę z powodu koronawirusa zmarło blisko 800 osób
Fot. BACKGRID USA

Każdego dnia z Włoch docierają informacje o stale zwiększającej się liczbie zakażonych koronawirusem. Przekłada się to również na coraz większą śmiertelność wśród osób chorujących na COVID-19. Z piątku na sobotę śmierć poniosło 793 zakażonych koronawirusem.

 

Tragiczny bilans zachorowań stale rośnie i nie wiadomo, kiedy Włochy będą miały epidemiczny szczyt za sobą. Statystyki podawane przez służby medyczne oraz Obronę Cywilną wskazują, że śmiertelność wciąć może rosnąć. Z czwartku na piątek w wyniku zachorowania na COVID-19 zmarło 627 osób. Następnego dnia życie straciło już 793 osoby zakażone koronawirusem. Najtrudniejsza sytuacja jest w Lombardii, a w szczególności w Bergamo. Zdaniem jednego z księży posługujących na terenie tamtejszej diecezji, wkrótce w mieście nie będzie rodziny, która nie straciłaby bliskiej osoby w wyniku epidemii.

 

Jak wynika z informacji podawanych 21 marca po południu, liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech wynosi 4825. Tym samym obecnie to właśnie w tym kraju znajduje się najpoważniejsze ognisko koronawirusa na świecie. Wg oficjalnych informacji, Chiny miały w dużym stopniu opanować rozprzestrzenianie się wirusa i przez ostatnie dwie doby, nie było żadnych ofiar śmiertelnych wywołanych zakażeniem.

 

Warto dodać, że w Italii obecnie zakażonych jest 42 681 osób. Liczba wyleczonych sięga nieco ponad 6 tys. osób. Na całym świecie potwierdzono już ponad 303 tys. zakażeń koronawirusem. Oprócz Chin i Włoch, w czołówce tego niechlubnego rankingu znajdują się m.in. Hiszpania (25 374 zachorowania), Stany Zjednoczone (24 148 zachorowań), a także Niemcy (22 213 zachorowania) oraz Iran (20 610 przypadków zakażeń). W Polsce dotychczas odnotowano 536 przypadków zachorowań na chorobę COVID-19, wywołaną zakażeniem koronawirusem.

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 


DATA: 2020-03-22 08:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe, co piszecie o tych szczepieniach, jestem ciekawa tego stanu i jego związku z tym tematem i z umieralnoscia, bo sama obecność koronawirusa jest normalna na wiosnę. A w Niemczech ludzie malo się szczepia na grypę, nikt ich nie może przekonać, a koncerny czekają, może szczepienia na grypę osłabiają odporność, albo w fazie koncowej koronawirusa włącza się inluenza ta ze szczepień, jako zmutowany wirus swinskiej grypy.
10 dni temu / Aga
 
Najgorsze w epidemii jest to ze myśląc o innych zapominamy o sobie. Miluj blizniego swego jak siebie samego! Siedz n kwarantannie i ukrywaj się jak gnostyczni chrzescijanie- Jezus wiedzial, że jako ludzie, jestesmy narazeni ma działanie zła, dlatego dał przykazanie miłości bliźniego, w czasach Chrystusa również byli obcy, którzy zabijali chrześcijan, gnoztycy nie glosili prawd, tylko się ukrywali, by przetrwal oryginał, źródło, a nie modyfikacja. Dlatego milujmy bliźniego jak siebie samego i pozostanmy w domach, zanim dojdzie do gorszych mutacji, eksperymentów, jasne ze ktoś dąży do nowego porządku.
10 dni temu / Aga
 
We Włoszech lekarze, księża, cały PERSONEL wszyscy ,"pracownicy systemu niosący pomoc" stali się epicentrum zakazania już zakażonych, doszli do mutacji grypy, bo zamiast kwarantanny dla wszystkich, robi się wyjątki a fabryk, szpitali, tam gdzie ludzi się gromadzi i leczy, to błąd apeluję. Zasady muszą obowiązywać każdego, czy zdrowy czy chory. Np. W Niemczech kwarantanny nie przestrzega wiele osób z obniżonym ilorazem inteligencji, bo nie rozumieją co ma miejsce. W Polsce nałóg alkoholu, w środowiskach zawodowych tez łamane sa zasady i pracuje się w grupie, mimo, że wiedzą czym to grozi, odstepy sa niezachowane itd.
10 dni temu / Aga
 
Moim zdaniem epicentrum pandemii jest Europa nie Chiny, a dokladnie Niemcy, moim zdaniem nie zabija koronawirus, osłabiony koronawirusem pacjent łapie potem grype i wtedy przegrywa jesli nie nie pojawi sie grypa zakaza albo zdrowieje, to jest mutacja a grypa prawdziwa rowniez moze sie zakonczyc zespolem koronowirusowym sars 2, jak.dla mnie to jest "zmutowana grypa", moze byc wynikiem szczepien albo eksperymentów, albo natury. Ludzie nie szczepia sie w Niemczech na grypę, boja się chipowania. Może dlatego przypisuje ten stan koronawirusowi,mam na mysli umarłych.
10 dni temu / Aga
 
wpisz "Trumny w Bergamo i ?dywanowe? szczepienia przeciwgrypowe"
10 dni temu / za_ram
 
@Ks.Łukasz Zakładam, że nikt się nie podszywa pod księdza katolickiego. Skąd Ksiądz Łukasz wie, że 16-stu kapłanów zmarło "na koronawirusa"? Widział Ksiądz ich akty zgonu? Robił badania? Analizował wszystkie przypadki pod kątem sporządzenia wiarygodnej statystyki epidemii? Czy może po prostu podaje tutaj Ksiądz dane skądś zasłyszane? A może wystarczy zwykła uczciwość intelektualna, żeby zamiast wyznawać "wiarę" w pandemię z przekazu medialnego, przyznać, że się niewiele wie. Czy zmarłym kapłanom udzielono uczciwej pomocy lekarskiej? Jaką miarę zastosowano? Ani dziennikarze, ani lekarze, ani rządowi eksperci również nie wiedzą wszystkiego nt. potencjalnego wirusa, oprócz wyników wadliwych testów, szczątkowych danych oraz przekazanych z zewnątrz procedur postępowania. Nie można wykluczyć scenariuszy np.: globalnej symulacji epidemii lub też wypuszczenia sztucznie skomponowanego złośliwego wirusa, który działa w sposób nie do końca zrozumiany, lub kombinacji wydarzeń.
11 dni temu / Murem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.