DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Szokująca prowokacja homośrodowiska: Przystań Pielgrzymów LGBT zaprasza, czyli przeżyj ŚDM na „tęczowo”!

Szokująca prowokacja homośrodowiska: Przystań Pielgrzymów LGBT zaprasza, czyli przeżyj ŚDM na „tęczowo”!
REUTERS / FORUM

W Krakowie „dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych (LGBT) uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży oraz dla ich przyjaciół i sojuszników” zostanie uruchomiona Przystań Pielgrzymów LGBT. W programie warsztaty, wykłady i…Msze Święte.

 

Miejscem Przystani Pielgrzymów LGBT będzie jedna z kawiarni na krakowskim Kazimierzu. Pielgrzymi będą mogli w niej słuchać wykładów: „Jak budować relacje LGBT po chrześcijańsku?”, „Czym jest queerowy katolicki aktywizm?”, a także „Jak czytać Biblię w queerowy sposób?”.

 

W programie znalazły się też warsztaty o... Bożym Miłosierdziu: Jak je rozumiemy? Jak je sobie wyobrażamy?


Zaplanowano również także pokazy filmów o amerykańskich duchownych opiekujących się „tęczową” społecznością. Najważniejszym elementem programu będą wydarzenia modlitewne i trzy Msze Święte, które ma odprawić ksiądz z zagranicy. Pytania PCh24.pl o szczegóły celebracji, które zadaliśmy organizatorom pozostały bez odpowiedzi...

 

Organizatorzy zapraszają również do oglądania w kawiarni transmisji telewizyjnych z wydarzeń związanych z ŚDM w Krakowie lub w ich uczestnictwie. W piątek namawiają zaś do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej na Błoniach z „dodatkową intencją modlitewnej pamięci LGBT - ofiar nienawiści i agresji”.

 

Jak czytamy na facebookowym profilu wydarzenia „punkt jest otwarty dla tych którzy chcą nieco odpocząć od skwaru i tłumów. Duchowni i świeccy wolontariusze będą gotowi wysłuchać, porozmawiać na tematy wiary, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej w szerokim kontekście życia, wspólnie się pomodlić”.

 

Organizatorami homowydarzenia są: Grupa Polskich Chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza i Europejskie Forum LGBT-Chrześcijańskich Grup.

 

Co jest celem działaczy Wiary i Tęczy? Jak czytamy na stronie internetowej organizacji, chodzi im o „zapewnienie przyjaznego środowiska polskim chrześcijanom LGBTQ, w którym mogą czuć się akceptowani całościowo, również ze swoją seksualnością, oraz mogą rozwijać swoją wiarę i życie duchowe”. Dodatkowo chcą „wspierania i promowania opartych na miłości związków jednopłciowych lub związków osób transpłciowych, jako źródła dobra dla tych, którzy je tworzą oraz ich szerszego otoczenia”, a także „przekonywania kościołów chrześcijańskich oraz polskiego społeczeństwa do pełnej akceptacji osób LGBTQ”. Reasumując, idzie nie tylko o legalizację homozwiązków na poziomie prawnym, ale i o zmianę w tym zakresie nauczania moralnego Kościoła. Cóż bowiem innego oznacza „pełna akceptacja osób LGTB”?

 

Organizatorzy „przystani LGTB” nie uzyskali wpisu na listę imprez towarzyszących ŚDM.

 

 

 

luk
 

 

 

 

 


DATA: 2016-07-19 09:58
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo dobrze! Jeśli KK chce przetrwać, musi zaakceptować doniesienia nauki i zrozumieć kontekst HISTORYCZNY, w którym Biblia została napisana - otworzyć się zgodnie z nauczaniem Ojca Św. Franciszka. Nie zapominajmy o najważniejszym przykazaniu - przykazaniu miłości.
ponad 3 lata temu / dobrze
 
Jeszcze jedna promocja zboczen.
ponad 4 lata temu / Aleksander
 
Homoseksualista szukający Boga ze spuszczoną głową , jak każdy inny grzesznik, z postanowieniem poprawy, staje w cichości do konfesjonału. Wstydzi się grzechu, jako brudu i ciężaru. Ci którzy wznoszą flagi sodomii jak zwycięstwa wnoszą odór szatana nad głowami młodzieży i zatruwają powietrze nad tym zgromadzeniem, by nie można było odetchnąć prawdą Chrystusowej Ewangelii. Każde pobożne zdanie będzie kłamstwem w cieniu gejowskich flag. Pan Bóg za te grzechy doszczętnie zmiótł z powierzchni Ziemi kilka bogatych miast. Czy hierarchia myśli, że to nie dotyczy naszego pokolenia?
ponad 4 lata temu / Teresa
 
Czy reklamy na przystankach MPK w Krakowie z wykorzystaniem ARE YOU READY to be a famous artist, inne związane z festiwalem filmowym i zdjęcie podobne do Wajdy, dot. rajdu Dakar... nie dotyczą ukradzionych słów Papieża Franciszka.....ARE YOU READY i czyja jest reklama?
ponad 4 lata temu / Natalia
 
Homo-herezja w praktyce.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Zapala się czerwone światło. Anty-katolicka symbolika promowana przez młodzież w ramach ŚDM i udział homoseksulanej propagandy w ramach szerokiego sodomickiego ruchu LGBT musi bić na alarm. Niestety, chociaż zepsute towarzystwo LGBT dotarło na audiencje do kurii krakowskiej to nie przepędzono ich z Krakowa i usytuowano je nieoficjalnie w "szarej strefie" na Kazimierzu z mozliwością sprzedaży zepsutych produktów dla zdrowej młodzieży. Kuria zlekceważyła lata pracy Ks. prof Dariusza Oko mające uchronić Kościół w Polsce przed "homo-herezją." Non Possumus!!!
ponad 4 lata temu / Rafał
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.