DZIŚ JEST:   24   MARCA   2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ten film to arcydzieło! YouTube swoim banem tylko potwierdziło tę opinię! Prawda zabolała.
ponad 1 rok temu / piotr
 
spokojnie Franciszek i Jeziuci na pewnowszystko nam wyjasnią ;)
ponad 1 rok temu / KRIS
 
->eMGa, masz rację. Pozwolisz że dodam Whitby Abbey. Łzy leciały mi same kiedy je oglądałem. Dobrze że siąpił ciepły deszcz. Należy mieć szatańska duszę i wolę aby coś takiego zniszczyć. Nie jestem artystą czy emerytowaną zakonnicą. A jednak miłość do katolickiego an(g)ielskiego piękna for ever ....
ponad 1 rok temu / Leo
 
Jakie pieniądze?. Dzisiaj film w kinie "Kijów" można było dziś obejrzeć gratis...
ponad 1 rok temu / do Iskierka
 
luter to chazarska bomba majaca rozsadzic chrzescijanstwo
ponad 1 rok temu / lubicz anglia
 
Bardzo dobry film. Polecam. Dziękuję twórcom i ofiarodawcom. Bogu niech będą dzięki!
ponad 1 rok temu / Czytelnik
 
Cytat : > Najnowszy film Grzegorza Brauna nosi znamiona i potencjał DUŻEGO SKANDALU < Ale reklama ! Pogratulować ! Przepraszam, chodzi o prawdę czy o pieniądze ? - czy też o jedno i drugie. Skandal zawsze się dobrze sprzedaje.
ponad 1 rok temu / Iskierka
 
Powtarzam ocenzurowane PRZEZ PCH24 pytanie : KTO NAS SETKI LAT OKŁAMYWAŁ ? To nawet pytań nie wolno zadawać publicznie. Tak wygląda szokująca prawda ?
ponad 1 rok temu / Iskierka
 
"Pastor" Chojecki zaorano po stokroć.
ponad 1 rok temu / Marcin
 
Obrońców reformacji zachęcam do zwiedzenia ruin średniowiecznych opactw, np. w Szkocji. W promieniu kilkudziesięciu km. od Edynburga można przeżyć wielokrotny szok zwiedzając np. St. Andrews, Melrose Abbey, Jedburgh Abbey. Skala zniszczeń i bestialstwa jest niewyobrażalna. Już tylko oficjalne informacje na ten temat dają obraz tego co się wydarzyło. W 1560 r. władze Szkocji zlikwidowały wszystkie klasztory i skonfiskowały ich majątki; oto i wspaniałe owoce reformacji. Świętowanie rozwodu Lutra z Kościołem to zupełnie to samo, czym było by każdorazowe świętowanie rozwodu małżeństwa.
ponad 1 rok temu / eMGa
 
Hus wybitnym duchownym? Dlatego bo głosił kłamstwa, np. jakoby liczyła się TYLKO Biblia?
ponad 1 rok temu / do AM
 
Problemem Husa a potem Lutra było "niemieckie prawo dynasytczne" które wiązało się szczelnie z cesarstewm i niemiecką hierarchią Kościoła tamże. Cały feudalny zachód w miarę upływu czasu jakoby sam z siebie "predestynował" stany społeczne, z czego w konsekwencji powstały rewolucje i komunizm wogóle. Takie "zabetonowanie" społeczeństwa zawsze i wszędzie wywoływały korupcję, demoralizację i rewolty przeciwko władzy. Ponieważ ówczesna władza cesarska była legitymizowana przez autorytet papieski tak też bunt przciwko władzy należało skierować w stronę legitymizującego by móc władzę cesarską przejąć i obrócić na własny użytek przeciwko właśnie legitymizującemu. Stąd nie było rewolucji przeciwko kajserowi ale przciwko papieżowi, doktrynie katolickiej, tradycji i samemu Bogu wogóle. Sama religia nie jest nigdy przedmiotem konfliktów ale władza nad innymi i czerpanie z tego korzyści. Luter był zwykłym magistrem prawa, czy właśnie niemieckie prawo pchnęło go do buntu?
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
AM - Duch Święty to nie cios w głowę, tylko inspiracja, a wybór należy do ludzi. Chrześcijanin też może zejść na złą drogę, to nie cyborg. Bóg szanuje nasze wybory. Słyszałeś o chirurgach, co zaszyli w pacjencie gaziki itp.? Czasami nawet po pijaku? I co? Medycyna jest be? Nie dasz się zoperować, kiedy zawał zapuka do drzwi? Będziesz mędrkował?
ponad 1 rok temu / Jeffrson
 
Konstancja to potępienie na wieki utrakwistów.Marginalizacja narodu czeskiego jest dziełem Husa. Na Podkarpaciu wśród chłopstwa przekleństwem było nazwanie kogoś husytą.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Spalenie wybitnego duchownego J. Husa to straszny grzech katolicyzmu. Dlatego Pan Bóg dozwolił na podział chrześcijaństwa. No ale może ktos powie, że Duch Święty nie był obecny na soborze w Konstancji?
ponad 1 rok temu / AM
 
Nie będzie skandalu. Film zostanie przemilczany. Spośród tych którzy się nie interesują film dotrze co najwyżej do jednego promila odbiorcy. Taka jest smutna prawda.
ponad 1 rok temu / Nasa
 
Czekałem na to 28 lat.28 lat!!! Kiedy RM, Trwam i inni zaprzestaną emitować protestanckie produkcje?
ponad 1 rok temu / Leo
 
Michu,ale tu nie ma co się zastanawiać,bo widać wyraźnie,że są siły,którym zależy by Kościół Katolicki przestał nim być,a na jego miejsce ma powstać jakiś przyjemny i łatwy w rozumieniu kościółek.I ci co to czynią bazują na doskonałej niewiedzy większości ludzi mieniących się katolikami.Przykład-znaczek poczty watykańskiej z lutrem i jego kumplem u Krzyża-gdzie protestanci całkowicie odrzucają jakiekolwiek wizerunki przedstawiające Boga,Jezusa czy kogokolwiek,bo świętych nie mają. Jeszcze 50 lat temu taki numer wspólnej modlitwy czy uroczystości protestanckich by nie przeszedł w żadnym razie.Masz rację nie ma się czym zachwycać,a KK od samego początku był wymagający i obniżenie poprzeczki na wzór protestancki tylko zaszkodziło katolikom.Czy wojsko obniża swoje wymagania by w jego szeregi przyjąć każdego ofermę?Nie!Więc i wojsko Chrystusa winno być elitą i mieć wysokie morale,dlatego protestantyzacja KK jest czymś okropnym.A już klasycznym tego przykładem jest AL.
ponad 1 rok temu / konserwa
 
@AM Jakie pół Europy? Za Lutrem poszło pół Niemiec i państwa skandynawskie. I to przecież nie jest tak, że Luter wyskoczył sobie od tak i ktoś tam uznał jego nauki z słuszne i dlatego przeszli na Protestantyzm. Luter pojawił się na zamówienie, jak zresztą i bardzo wielu przed nim. Jego "nauki" też nie były niczym nowym. Lutrowi udało się zrobić karierę bo miał protektorów, którzy chcieli odłączyć się od Kościoła i przejąć jego dobra.
ponad 1 rok temu / Robert
 
I jeden taki Luter sam obalił katolicyzm?? Raczej chodzi o to, że chrześcijaństwo stało się zbyt uciążliwe dla ludów, które je szerzyły w imię interesów decydentów zachodnich - dlatego owi decydenci postanowili im nieco ulżyć i wymyślili reformację...
ponad 1 rok temu / mac
 
@AM: Do tego - co zostało w tekście wspomniane - rewolucja protestancka była świetną okazją do podreperowania skarbców królewskich poprzez zagrabienie dóbr kościelnych oraz do wzmocnienia swojej władzy poprzez uniezależnienie się od zewnętrznego recenzenta, jakim od wieków był Kościół (skoro scalimy władzę państwową z duchowną, nic nie stoi już na przeszkodzie w dokonywaniu największych nawet nieprzyzwoitości na drodze umacniania swojej pozycji politycznej).
ponad 1 rok temu / zxc
 
Do AM,europa poszła za lutrem ponieważ reformacja rozmydliła przykazania,rady ewangeliczne oraz osobistą odpowiedzialność każdego człowieka za swoje zbawienie.czyt..."wiara bez uczynków jest martwa"..PAX
ponad 1 rok temu / PAWEŁ
 
Dlatego też "świętowanie reformacji" można uznać za przejaw ewidentnego zgorszenia.
ponad 1 rok temu / Jarek
 
Faktycznie nieco zastanawiające we współczesnym kościele jest to niemalże wychwalanie Lutra. Co innego ekumenizm, który był bliski Janowi Pawłowi II, a co innego peany na rzecz rozłamowców. Bo jeśli faktycznie jest co świetować i dziekować za dary reformacji, to może katolicy powinni przejść na protestantyzm? Szacunek i tolerancja to jedno, ale zachwycać sie nie ma czym. Film p Brauna pewnie jest antyprotestancki, ale chetnie go obejrzę, jak będzie taka możliwość. Dobrze naświetlić sprawe z wielu stron. Na hbogo też mam jeszcze do obejrzenia film Reformacja.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
A czy film wyjaśnia czemu pół Europy poszła za Lutrem?
ponad 1 rok temu / AM
 
Gwoli wyjaśnienia bp. Ryś rozciąga (moim zdaniem słusznie) Reformację nie tylko na tych co po Lutrze, ale i tych przed Lutrem (stąd przykład Husa), zwanych prereformatorami.
ponad 1 rok temu / Iw
 
Oto mamy odkrywcę ukrywanej i nieznanej przez wieki prawdę o Lutrze,której nie zna Kościół oraz dociekliwi historycy.Ludzie,ludzie dziwy nad dziwy.Co ja słyszę!
ponad 1 rok temu / nn
 
Jeśli ktoś chce skonfrontować prawdę historyczną z prawdą wg abp. Grzegorza Rysia dotyczącą Reformacji i posłuchać o krzywdach doznanych przez protestantów od niedobrego Kościoła katolickiego, o jego (Kościoła) zbrodniach i o dobrodziejstwach reformacji i niewinności biednych i uciśnionych protestantów, i lubi sobie podnieść ciśnienie (jako i ja sobie podniosłam) to polecam wykład wygłoszony 13 maja 2017 (tak, tak, w setną rocznicę pierwszego objawienia w Fatimie bp. Ryś postanowił uczcić Reformację, zamiast objawienia Matki Bożej) na PAT W Wawie. Bardzo to ciekawa wersja historii, bo usłyszycie katolickich stosach, a nie usłyszycie ani słowa o protestanckich stosach, które płonęły masowo; o spaleniu zboru protestanckiego przez "reakcję katolicką", a o rzeziach na katolikach choćby w wydaniu Jana Husa oczywiście nie. Usłyszycie o Świętym Oficjum i Indexie Ksiąg Zakazanych jako "strukturach sprzyjających grzechowi". Klasyczny przykład plucia do własnego gniazda.
ponad 1 rok temu / Iw
 
@mirek Na stronie Braun Movies.
ponad 1 rok temu / Robert
 
A gdzie mozna kupic film p. Brauna?
ponad 1 rok temu / mirek
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.