DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Szokująca opinia! W czasie epidemii rodziny mogą same „pomagać” krewnym umrzeć

Szokująca opinia! W czasie epidemii rodziny mogą same „pomagać” krewnym umrzeć
Fot. HENRYK PRZONDZIONO/Archiwum: Gość Niedzielny/FORUM

Amerykańska profesor uniwersytecka przekonuje, że w czasie epidemii rodziny mogą same uśmiercać swoich krewnych w ramach eutanazji. Jak wskazuje, w dobie koronwirusa trudniej jest skontaktować się z lekarzem, zatem śmiercionośną mieszankę leków można wykonać samodzielnie i w ten sposób „pomóc” umrzeć domownikowi.

 

Anita Hannig to profesor antropologii na Uniwersytecie Brandeis, prywatnej żydowskiej uczelni w Masachusetts. 2 czerwca opublikowała artykuł pt. „Wirtualne umieranie: Pandemia sprawia, że medyczne wspieranie śmierci jest online”. Według uczonej z powodu epidemii Covid-19 to same rodziny mogą „pomagać” umrzeć osobom starszym czy chorym, które wyrażają pragnienie zakończenia życia. Hannig twierdzi, że krewni powinni „przejąć bardziej aktywną rolę w ostatecznym akcie ich ukochanych”.

 

Antropolog pisze, że w tych stanach Ameryki, w których legalne jest wspomagane samobójstwo, prawo nie nakłada wymogu obecności lekarza czy innego pracownika medycznego przy człowieku, który chce umrzeć. To oznacza, że samobójcy mogą sami przyjąć śmiercionośną dawkę środka przepisaną im przez medyków. W efekcie, twierdzi Hannig, lekarze mogą nadzorować uśmiercanie pacjentów online, wystawiając elektroniczną receptę. Wystarczy do tego kontakt na jednej z popularnych aplikacji do kontaktu wideo; rzecz została już przewidziana przez Amerykańską Akademię Medycznej Pomocy w Umieraniu w wytycznych wydanych w marcu tego roku.

 

Hannig przekonuje, że jeszcze przed pandemią wiele rodzin mówiło jej, że nie chcą same przygotowywać „koktajlu”, który uśmierci ich domownika, bo uważały, że w ten sposób w nieuprawniony moralnie sposób przyczyniają się do jego zabicia. Wolały, by zrobił to lekarz lub pracownik medyczny. Dzisiaj, ubolewa uczona, wiele rodzin jest „zmuszonych” przygotowywać takie śmiercionośne koktajle samodzielne, bo z powodu ograniczeń epidemicznych nie mają, twierdzi, innego wyboru.

 

Dlatego dziś, twierdzi Hannig, tym bardziej potrzebna jest praca wolontariuszy, którzy będą mogli w samobójstwie w sytuacji, w której członkowie rodziny nie chcą przykładać ręki do zabicia krewnego.

 

Źródło: theconversation.com

 

Pach


DATA: 2020-06-08 07:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Haniebne!
2 miesiące temu / Wiara i Rozum
 
Dość propagandy nienawiści! Dość szerzenia opinii tzw. postępowych naukowców! Dlaczego nikt nie piętnuje postaw ludzi zachęcających do eutanazji!
2 miesiące temu / Bozena
 
Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!
2 miesiące temu / qwe
 
Diabelstwo sięga zenitu... Boże wymierz swoją karę na ten nędzny, przegniły świat.
2 miesiące temu / Izydor
 
wspierajcie zus czynem umierajcie przed terminem....a tak na poważnie zbliżamy się do końca dziejów
2 miesiące temu / lolo
 
Boże, ratuj!
2 miesiące temu / N
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.