DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Szokująca książka – Europa jak Sodoma i Gomora!

Szokująca książka – Europa jak Sodoma i Gomora!
#HOMOSEKSUALIZM    #RADYKAŁ    #DANILO QUINTO    #GOMORA    #KRYZYS EUROPY    #SODOMA    #MIASTA    #POLITYK    #LEWICA    #BIBLIA    #EUROPA    #LEWACKI

Czy współczesny świat czeka taka kara, jaka spotkała biblijne miasta – Sodomę i Gomorę? Danilo Quinto w swej najnowszej książce udowadnia, że mieszkańcy innych kontynentów wybierający się dziś do Europy decydują się na „podróż do lądu bez Boga”. Smaczku sytuacji dodaje fakt, że autor jest byłym skarbnikiem jednej z najbardziej radykalnych lewicowych partii Włoch.


Przedstawiciele kolejnych środowisk potwierdzają wielki kryzys cywilizacji europejskiej. Tym razem do grona „prawicowych oszołomów” dołączył były prominentny działacz radykalnej lewicowej partii włoskiej - Danilo Quinto.


Quinto jeszcze dziesięć lat temu był skarbnikiem Włoskiej Partii Radykalnej, która do programu wpisała hasła liberalne, libertyńskie oraz antyklerykalne. Kilka lat temu Danilo Quinto przeżył jednak duchową przemianę, powrócił na łono Kościoła i zaczął pilnie obserwować zmiany zachodzące we współczesnym świecie, szczególnie w Europie.


Były polityk zatytułował swą książkę „Europa jak Sodoma i Gomora. Podróż do lądu bez Boga”. Demonstruje w niej udokumentowane argumenty, potwierdzające że tytułowe porównanie jest niestety zasadne. „To dość szokująca opinia, wprowadzająca w zakłopotanie współczesnych ludzi, którzy przyzwyczajeni są do delikatnego języka oraz politycznej poprawności” – czytamy w recenzjach na włoskich portalach.  


W latach 60. zaczęło się mówić o kryzysie wartości, wymianie „być” na „mieć”, o konflikcie pomiędzy rodzicami a dziećmi. Pojęcie rodziny, w której w centrum znajduje się Bóg oraz jego prawa, zostało ograniczone. Wolność od wszelkich zasad została mocno nagłośniona na wszystkich frontach: wolność seksualna (wyuzdanie – pożądanie), wolność rozwodzenia się, wolność używania środków antykoncepcyjnych, wolność dokonywania aborcji (morderstwa), emancypacja kobiet (feminizm), równość płci, nienawiść klasowa (zazdrość) zostały zmaterializowane  i siła duchowa, która pozwalała ludziom stawiać czoła trudnościom, dokonywać ofiar  oraz poświęceń na rzecz wyższego dobra, która odgrywała ważną rolę w doskonaleniu człowieka, przez chrzest, by dążyć do świętości, straciła współcześnie sens i rację bytu – o tym wszystkim pisze były lewacki aktywista.  


Danilo Quinto opisuje dokładnie, jak w 2003 r. Parlament Europejski zwrócił się do krajów członkowskich o uznanie równych praw par tej samej płci. „To rezultat trwającej od kilku dekad europejskiej kultury świeckiej, która faworyzuje człowieka dynamicznego, zamiast go powstrzymywać oraz prowadzić. Jego obowiązkiem powinno być odpowiadanie na dobro wspólne, które nie jest kategorią abstrakcyjną, ale bardzo konkretną, które jest lub powinno być częścią życia wspólnoty. Troszczyć się o dobro wspólne oznacza działać w oparciu o zasady etyki. Aborcja, czy rozwód uważane są przez europejską politykę za zjawiska społeczne. Instrumentalnie. Postrzegane jako takie i zgodne z prawem. Polityka wykorzystuje fakty z życia i sprawia, że stają się one narzędziem polityki” – pisze autor.


We wstępie do książki Qiunto włoski pisarz, zmarły niedawno Mario Palmaro pisze, iż autor publikacji wyjaśnia, opowiada, ilustruje upadek Europy w oparciu o fakty, nie tylko dlatego, że zna historię Starego Kontynentu, nie tylko dlatego, że szczegółowo zna problemy i rozwiązania prawne państw, kopiujące siebie nawzajem w złych i demonicznych decyzjach, ale dlatego, że poznał od wewnątrz system wyniszczający cywilizację chrześcijańską. Praca w Partii Radykalnej sprawiła, że „odbył kurs polityki i strategii wykorzystywanych przez tę machinę”.


Były lewacki aktywista pokazał, czym jest prawdziwe nawrócenie. Zakończył swą książkę pisząc o zaufaniu we wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, do której zwraca się jako „Jej oddany syn oraz bojownik”. Twierdzi również, że „nasi przodkowie, bogobojni katolicy, którzy rozumieli powagę życia ziemskiego i nadprzyrodzonego, byliby zszokowani takich światem i prosiliby Pana Boga, by ukarał tę perwersyjną cywilizację, tak jak ukarane zostały Sodoma i Gomora”. 

Żródło: corrispondenzaromana.it

 

malk


DATA: 2014-07-25 10:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Witam, czy można dostać tę książkę w języku polski, jeśli tak to gdzie prosze o jakiś link, namiar
ponad 3 lata temu / nelo11
 
Dlaczego w tytule artukylu jest " szokujaca ..." Czy szokujace jest ze ktos bible zna, cytuje ja, lub widzi podobienstwa?
ponad 3 lata temu / Zygfryd
 
Jan - ratunek jest w Bogu i zaufaniu Mu, bo On wie co i kiedy ma się wydarzyć. Czym się skończy? Jako katolik wiesz to przecież. Powtórne przyjście, ale nie w ciele. Bóg swoim prorokom i wybranym duszom przekazywał swą Wolę i ostrzegał, że jak się nie zmienimy to czeka nas kara. Nie zmieniliśmy się. Jest wręcz jeszcze gorzej. Wystarczy sobie tylko uświadomić jak było 50 lat temu, a jak jest teraz. Bóg ma dość grzechu i oczyści nasz świat z niego, ale dla naszego dobra. To będzie oczyszczenie dla uratowania jak największej liczby dusz. Trzeba czuwać bo czas jest bliski.
ponad 5 lat temu / M.
 
To nie jest figura retoryczna, a fakt. Cywiizacja zachodnia jest zdegenerowana jak Sodoma i Gomora, i oparta na chrzescijanstwie - nic sobie z tego nie robi, jakby nie znala historii. Chrzescijanstwo uczy, ze Pan Bog za bardzo kocha ludzi, aby pozwolic im bez konca brnac w to szambo i nazywac postepem. Jest to postep ku zezwierzeceniu, ku zagladzie czlowieczenstwa w czlowieku. Czlowiek jest czyms znacznie wiecej niz istnieniem zdanym na laske popedow. Czlowiek ma rozum i wolna wole, zdolna do przyjecia laski Bozej.
ponad 5 lat temu / DM
 
Dobrze, ze ktoś się nad tym zastanawia.
ponad 5 lat temu / ewa
 
Czasami też tak samo myślę. Ten bezbożny i zboczony świat, dokąd on zmierza? I co Bóg na to. Czy jest ratunek, bo ja go nie widzę. Czym się więc to skończy...
ponad 5 lat temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.