Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Szokująca aktualność diagnoz ks. Skargi


Uważał, że królestwa upadają nie tylko na skutek wyroku Opatrzności ale też  ze względu na swoje "domowe choroby". Prof. Grzegorz Kucharczyk - laureat nagrody im. ks. Piotra Skargi - dostrzega niezwykłą aktualność tez głoszonych przez największego polskiego kaznodzieję. Zobacz rozmowę PChTV z historykiem. 


DATA: 2015-02-02 08:58:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Pan prof.Kucharczyk próbuje dopasować obecne czasy do czasów średniowiecznych.Czyżby nie zauważył przemian dziejowych?
ponad 2 lata temu / nn
 
"Na poczatku bylo slowo"
ponad 3 lata temu / Leszek
 
Mieliśmy prawych kaznodziei, ale kazaniami nie buduje się praworządności oraz systemów gospodarczych lecz wysiłkiem umysłu i muskułów. Kazania są przeważnie jałowymi rozprawianiami o woli Bożej oraz nawoływaniem do posłuszeństwa tych, którzy są przychylni Kościołowi katolickiemu, a tych którzy nie uznają porządku dyktowanego przez episkopat potępia się niesprawiedliwie.
ponad 4 lata temu / Kazimierz S
 
Współczesne problemy są " wypisz wymaluj" do ówczesnych wrażliwemu księdzu! A nade wszystko prawemu w ukazywaniu konsekwencji "obchodzeniu prawa", które jak NIGDY po \'89 r miały " wysyp " w l. > 2007 , do dziś!
ponad 4 lata temu / temida3
 
Jeśli Pan G. Kucharczyk prowadzi prelekcję, a ta prelekcja jest emitowana na portalu PChTV i tam jest możliwość wyrażania swej opinii przez internautów dobrze by był, aby On starał się odpowiedzieć na uwagi.
ponad 4 lata temu / Kazimierz S
 
Kazania ks. Piotra Skargi nie mogą być brane pod uwagę w obecnych czasach, jako wzorce do naśladowania. Przecież to są inne realia historyczne.Trzeba raczej poszukiwać rozwiązań dla współczesnych problemów. A historię przeszłych zdarzeń tylko traktować jako wiedzę o wzlotach i upadkach kraju, który nigdy nie był znaczącym w pozytywnych przemianach społecznych, politycznych,gospodarczych, czy ustrojowych na obszarze Europy.
ponad 4 lata temu / Kazimierz S
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 128 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.