Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Szokująca aktualność diagnoz ks. Skargi


Następny film
Nauczanie moralne na synodzie? Zaskakująca reakcja duchownych

Uważał, że królestwa upadają nie tylko na skutek wyroku Opatrzności ale też  ze względu na swoje "domowe choroby". Prof. Grzegorz Kucharczyk - laureat nagrody im. ks. Piotra Skargi - dostrzega niezwykłą aktualność tez głoszonych przez największego polskiego kaznodzieję. Zobacz rozmowę PChTV z historykiem. 


DATA: 2015-02-02 08:58:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Pan prof.Kucharczyk próbuje dopasować obecne czasy do czasów średniowiecznych.Czyżby nie zauważył przemian dziejowych?
ponad 2 lata temu / nn
 
"Na poczatku bylo slowo"
ponad 2 lata temu / Leszek
 
Mieliśmy prawych kaznodziei, ale kazaniami nie buduje się praworządności oraz systemów gospodarczych lecz wysiłkiem umysłu i muskułów. Kazania są przeważnie jałowymi rozprawianiami o woli Bożej oraz nawoływaniem do posłuszeństwa tych, którzy są przychylni Kościołowi katolickiemu, a tych którzy nie uznają porządku dyktowanego przez episkopat potępia się niesprawiedliwie.
ponad 3 lata temu / Kazimierz S
 
Współczesne problemy są " wypisz wymaluj" do ówczesnych wrażliwemu księdzu! A nade wszystko prawemu w ukazywaniu konsekwencji "obchodzeniu prawa", które jak NIGDY po \'89 r miały " wysyp " w l. > 2007 , do dziś!
ponad 3 lata temu / temida3
 
Jeśli Pan G. Kucharczyk prowadzi prelekcję, a ta prelekcja jest emitowana na portalu PChTV i tam jest możliwość wyrażania swej opinii przez internautów dobrze by był, aby On starał się odpowiedzieć na uwagi.
ponad 3 lata temu / Kazimierz S
 
Kazania ks. Piotra Skargi nie mogą być brane pod uwagę w obecnych czasach, jako wzorce do naśladowania. Przecież to są inne realia historyczne.Trzeba raczej poszukiwać rozwiązań dla współczesnych problemów. A historię przeszłych zdarzeń tylko traktować jako wiedzę o wzlotach i upadkach kraju, który nigdy nie był znaczącym w pozytywnych przemianach społecznych, politycznych,gospodarczych, czy ustrojowych na obszarze Europy.
ponad 4 lata temu / Kazimierz S
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 105 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.