DZIŚ JEST:   25   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Św. Marka Ewangelisty
Św. Rustyka, biskupa
 
 
 
 

Szok we Francji! Euro-wybory wygrają radykalni eurosceptycy?

Szok we Francji! Euro-wybory wygrają radykalni eurosceptycy?
Przewodnicząca Frontu Narodowego, Marine Le Pen fot. Antoine Bayet/commons/creative Read more: http://www.pch24.pl/francja--centroprawica-i-front-narodowy-przeciwne-wejsciu-rumunii-i-bulgarii-do-strefy-schengen,17938,i.html#ixzz317iIz793

Partie eurosceptyczne mają realne szanse na zwycięstwo wyborcze nie tylko w krajach tzw. „nowej” Unii, ale i na Zachodzie. We Francji, będącej wśród założycieli Wspólnot Europejskich, sondaże wskazują na skrajne zmęczenie Unią i poparcie dla Frontu Narodowego Marion Le Pen.


Wszystko wskazuje na to, że prawicowy Front Narodowy (FN) odniesie wielki sukces w wyborach do europarlamentu. Według ostatniego sondażu przeprowadzonego przez instytut Harrisa dla telewizji LCP i dziennika Le Parisien, wynika, że w nadchodzących wyborach europejskich na FN ma zamiar głosować aż 22 proc. wyborców.


Na drugim miejscu znalazła się centroprawicowa Unia na Rzecz Ruchu Ludowego (UMP) z 21 procentowym poparciem. Rządząca Partia Socjalistyczna może liczyć na 17 proc. głosów, centrowa MoDem/UDI na 9 proc., tak samo jak  Zieloni z EELV. Ostatnią pozycję zajmuje Front Lewicy z 8 proc. poparciem.


Według tego samego sondażu 49 proc. Francuzów nie wie jaka większość polityczna dominuje w europarlamencie. Tylko 35 proc. wie, że jest nią tzw. centroprawica, 15 proc. uważa, że lewica. 68 proc. ankietowanych nie było w stanie powiedzieć jak nazywa się obecny przewodniczący Komisji Brukselskiej. 40 proc. mieszkańcy Francji uważa, że zdobycie większości w europarlamencie przez lewicę „nie zmieniłoby prawdopodobnie polityki prowadzonej przez Unię Europejską”. 21 proc. sądzi, że „na pewno by się ona nie zmieniła”. 29 proc. uważa, że „prawdopodobnie byłaby ona inna”. Tylko 8 proc. jest przekonanych, że „doszłoby do jej całkowitej zmiany”.


Front Narodowy we Francji nie ma w liberalnych paryskich mediach dobrej prasy. Nazywany bywa partią „ekstremalnie prawicową”, co ma oczywiście zniechęcić do głosowania na jej reprezentantów. Marion Le Pen, kandydatka Frontu Narodowego twierdzi, że w przyszłym europarlamencie 60 proc. deputowanych będzie wywodzić się z „europejskich partii konserwatywnych”.

 

 

Franciszek L.Ćwik


DATA: 2014-05-08 20:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Głosujmy na naszych eurosceptyków, szczególnie na Ruch Narodowy. Choć raz nie bądźmy z tyłu za Europą.
ponad 4 lata temu / Józef Piłsudski
 
Jedno zle i nadmiernie uzywane slowo to "szok". Zamiast niego powinno byc " zaskoczenie we Francji, albo konsternacja we Francji. Szok tutaj wogole nie pasuje.
ponad 4 lata temu / Mik
 
Rekonkwistę czas zacząć i odbudować NASZĄ cywilizację łacińską!
ponad 4 lata temu / John Galt
 
brawo wreszcie, pogodzić lewaków i u nas
ponad 4 lata temu / -
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "22811"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.