DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Szok dla zachodniego świata. Abchazja całkowicie zakazała aborcji!

Szok dla zachodniego świata. Abchazja całkowicie zakazała aborcji!
#ABORCJA    #ROSJA    #OCHRONA ŻYCIA    #ZACHÓD    #GRUZJA    #ZAKAZ    #ABCHAZJA

W Abchazji weszła w życie, podpisana właśnie przez prezydenta Raula Chadżimbę, ustawa o zakazie aborcji. Nową ustawę udało się przegłosować w parlamencie (przeciwnych było tylko 2 z 35 posłów) m.in. dzięki zakrojonej na szeroką skalę akcji stowarzyszenia pro-life „Uratujmy razem życie”.


Doszliśmy do wniosku, że nasze działania w obronie życia będziemy prowadzić dopóty, dopóki władze nie dojdą do wniosku, że ustawa o zakazie przerywania ciąży jest u nas sprawą zdecydowanie nadrzędną – stwierdził Leonid Sewastianow ze stowarzyszenia „Uratujmy razem życie”. Udało mu się.


Nowa ustawa nie przewiduje możliwości dokonywania aborcji zarówno z tzw. względów socjalnych, jak i w wypadku zagrożenia życia i zdrowia kobiety. Sewastianow ma nadzieję, że podobne ustawy „przejdą” także w Rosji.


Lokalny parlament przyjął także poprawkę do ustawy „O ochronie zdrowia”. Na jej mocy państwo uznaje prawo dziecka do życia od momentu poczęcia i zgodnie z Kodeksem Karnym ustala pełną odpowiedzialność za dokonanie aborcji – jak za morderstwo. Wyjątek dotyczy jedynie jednego przypadku: śmierci płodu, wtedy można dokonać zabiegu, który wciąż nazywał się będzie aborcją.


Prawdopodobnie podobne ustawy już wkrótce wejdą w życie także w Czeczenii i Tatarstanie.


Dziś niepodległość liczącej ćwierć miliona mieszkańców Abchazji uznawana jest tylko przez kilka państw, w tym Rosję.

 


ChS
Źródło www.sedmitza.ruDATA: 2016-02-12 13:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niewielki, nieuznawany przez wiekszosc panstw swiata kraj, ale jak to ladnie brzmi - 35 poslow. Sama Warszawa posiada lacznie 469 radnych...
ponad 4 lata temu / Jacek
 
Niech Bóg błogosławi ten kraj.
ponad 4 lata temu / Rak
 
wiosna idzie ze wschodu
ponad 4 lata temu / no to Chwala Panu
 
W Irlandii Północnej obroniono prawo chroniące życie. Za obroną byli protestanccy unioniści, i część partii "katolickich". Niestety główna partia "katolicka poparła aborcję. Ze względu na to, katolicy zaczynają tam głosować na protestantów. Za LifeSiteNews.Com : "Plan for Northern Ireland abortion expansion meets stunning defeat".
ponad 4 lata temu / światowy
 
@ Marcin Wawrzyniak: nawrócenie oznacza uznanie zwierzchnictwa papieża, a nie zakaz mordowania dzieci, choć nie ma co ukrywać, że to wielki sukces, czy może raczej powrót do normalności. Polecam Ci poczytać i każdemu kto się podnieca Rosją jako przyszłym zbawicielu chrześcijańskiego świata, co mówi o prawosławiu (i katolicyzmie zresztą też) jedna z najważniejszych osób w Rosji, czyli Aleksander Dugin. To nie Rosja ma być zbawicielem, to my mamy Rosję nawrócić i pomóc w tym, by ludzie tam mieszkający mogli być zbawieni. Szczególna rola przypada tu Polakom, jeśli odwoływać się do objawień fatimskich.
ponad 4 lata temu / don marco
 
No to Panowie z PiSu, jaką macie teraz wymówkę?
ponad 4 lata temu / AnnaN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.