DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Szok! Kard. Nichols wspiera decyzję szpitala Alder Hey i uderza w obrońców życia

Szok! Kard. Nichols wspiera decyzję szpitala Alder Hey i uderza w obrońców życia
kard. Vincent Nichols fot. YouTube/ Archidiecezja Gnieźnieńska

Ordynariusz Liverpoolu podtrzymał swoje poparcie dla decyzji sądu i dyrekcji szpitala Alder Hey o odłączeniu Alfiego Evansa od aparatury. Jednocześnie zaznaczył, że część obrońców małego chłopca poprzez kierowanie się niezdrowymi emocjami nie działała dla jego dobra.

 

Przebywający z wizytą w Polsce kard. Vincent Nichols wypowiedział się na temat sprawy Alfiego Evansa. Wskazał, że u części niektórych osób broniących życia chłopca wystąpiły motywacje związane z niezdrowymi emocjami, a także… politycznymi korzyściami jakie przyniosła ta sprawa.

 

Kard. Nichols wskazał na fakt utrzymywania opieki nad dzieckiem przez szpitalny personel, co trwało przeszło osiemnaście miesięcy. Wyraził wdzięczność i uznanie dla decyzji o odłączeniu od aparatury, która – jego zdaniem - była przemyślana, poprzedzona badaniami, diagnozą i podjęta dla dobra dziecka.

 

Kardynał najwyraźniej zapomniał o opinii innych, niezależnych lekarzy stwierdzających, że chłopiec wymaga zastosowania opieki paliatywnej, ale w żadnym wypadku nie jest osobą umierajacą.

 

-  Kościół mówi bardzo jasno, że nie ma moralnego wymogu utrzymywania ciężkiej terpii, która nie ma żadnego efektu, Katechizm uczy jednocześnie, że opieka paliatywna (…) może być aktem miłosierdzia – powiedział hierarcha, przyznając de facto rację obrońcom życia Alfiego.

 

Następnie, zaprzeczył swoim własnym słowom mówiąc: „Racjonalne akcje, odarte z emocji mogą być aktem miłości. Jestem pewien, że mały Alfie właśnie dostąpił takiego aktu”.

 

W dalszej części wypowiedzi kardynał wskazał, że w pewnych sytuacjach decyzję o pozostawieniu przy życiu dziecka zamiast rodziców… powinien podjąć sąd. Jego zdaniem to ostatecznie państwowa administracja wie co leży w najlepszym interesie obywatela.

 

 - Jest bardzo ciężko działać w najlepszym interesie dziecka, kiedy nie jest to jednoznaczne z życzeniami jego rodziców – i dlatego to sąd musi zdecydować co jest najlepsze nie dla dobra rodziców, ale dziecka – zaznaczył kardynał.

 

- Mądrość każe podejmować decyzję tylko kiedy mamy dostęp do możliwie największej liczby informacji. Wielu spośród obrońców Alfiego nie miało takiego dostępu i działali bardziej na szkodę dziecka. Niestey, byli też tacy, którzy wyciągali z tej sprawy polityczne korzyści – dodał.

 

Warto nadmienić, że „możliwie największa liczba informacji’ jaką posiadali lekarze szpitala kazała im postawić diagnozę, że mały Alfie umrze w ciągu kilku minut od odłączenia od aparatury. Dzielny wojownik walczył o życia prawie pięć dni.

 

Źródło: catholicherald.co.uk

PR


DATA: 2018-05-02 11:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Boże widzisz to i nie grzmisz!!!!!
ponad 1 rok temu / Kasia
 
5. Nie zabijaj! I nic ponad to prawo kardynale! Proszę sie doinformować!
ponad 1 rok temu / Matka
 
Papież Franciszek ma chyba inne zdanie niż ten kardynał. Zgadzam się z papieżem. Szok! A kim jest ten kardynał żeby wypowiadać się kto ma żyć a kto nie. Zostawmy ludziom co ludzkie a Bogu co boskie. Zabrakło opieki paliatywnej. Zabrakło miłosci, empatii i zrozumienia. "Przymusowa eutanazja" to nie zaprzestanie uporczywej terapii. Nie każdy nadaje się na kardynała, lekarza, nauczyciela...itd. Powołań coraz mniej jak widac...A za tym stanowiskiem nie stoja żadne korzyści?
ponad 1 rok temu / Szok! Wierzaca i praktykujaca. Szok!
 
No cóż nie tylko Kardynał Nichols tak uważa, niektórzy rodzimi Kapłani także.
ponad 1 rok temu / Miki
 
Pomimo karygodnego stanowiska duchowieństwa w kluczowych dla życia i człowieka spraw, my, zwykli ludzie MUSIMY kierować się głosem sumienia i nie usprawiedliwiać swojego wygodnictwa stanowiskiem hierarchów Kościoła. Wtedy naprawdę "Vox populi vox Dei" będzie prawdziwe.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
po co kardynał przyjechał do Polski, z kim się spotkał i co ustalał? czy są sprawni dziennikarze, którzy to ustalą?
ponad 1 rok temu / Michał
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.