DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Szkolenie anarchistów pod egidą miejskiej jednostki kultury. Takie rzeczy tylko w stolicy!

Szkolenie anarchistów pod egidą miejskiej jednostki kultury. Takie rzeczy tylko w stolicy!
Zdjęcie ilustracyjne źródło: pixabay.com

Finansowana ze stołecznej kasy jednostka kultury, teatr „Biennale Warszawa” gościł w swoich progach niecodzienne wydarzenie – Społeczną Szkołę Antykapitalizmu. W ramach przygotowanych zajęć swoimi doświadczeniami dzieliły się feministki, proaborcjonistki i komunista. Nie brak opinii, że pod nazwą jednego z praktycznych paneli mogły znaleźć się elementy z zakresu tzw. „czarnej taktyki”.

 

„Własność prywatna to kradzież. Własność wspólna to bogactwo”, „Taktyki miejskie/uliczna gimnastyka, czyli techniki działania grupowego”, „My jesteśmy kryzysem (Kapitału)”, „Zatrzymać system. W stronę strajku społecznego” – to tylko niektóre tematy zajęć prowadzonych w ramach Społecznej Szkoły Antykapitalizmu organizowanej przez Biennale Warszawa. Część szkoleń miała charakter zamknięty.

 

Wydarzenie gościła jednostka kultury, która jest finansowana z budżetu miasta stołecznego Warszawa. Jak podaje zyciestolicy.com.pl, ratusz na jej działalność w 2019 roku przeznaczył 3,6 mln zł.

 

Czym jest Społeczna Szkoła Antykapitalizmu? To dziewięć spotkań odbywających się w charakterze warsztatów i wykładów z „aktywistkami i aktywistami wokół idei pracy nad postępowymi zmianami społecznymi”. Jak czytamy dalej, szkoła kierowana jest „do osób działających na polu aktywizmu, które poszukują alternatyw w dziedzinie organizacji społecznej”.

 

Ciekawy jest dobór prelegentów. To działaczki społeczne, feministki, antyfaszystki, aktywiści działający o „prawo do mieszkania, prawo do migracji i prawo do bezpiecznej i dostępnej dla wszystkich antykoncepcji oraz aborcji”, w składzie był też „skłoters, anarachista, komunista”. Osoby te powiązane są m.in. z kolektywem Syrena czy Studenckim Komitetem Antyfaszystowskim.

Wróćmy do zajęć praktycznych z działań w terenie. Poprowadzić je miał tzw. Kolektyw Szarańcza, oddolna grupa, której celem jest „tworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy na temat akcji bezpośrednich” (…) zajmujemy się takimi zagadnieniami jak szybkie podejmowanie decyzji, bezpieczeństwo, techniki demonstrowania itp.

 

Wedle oceny ekspertów, na których powołuje się zyciestolicy.com.pl, organizacja tego rodzaju zajęć wywołuje cały szereg pytań dotyczących nie tylko stosownych uprawnień, ale przekazywanych treści. Istnieje ryzyko, że serwowana tam wiedza może posłużyć podczas starć ze służbami porządkowymi, podczas walk w warunkach miejskich. Mowa o tzw. „czarnej taktyce”. Eksperci ocenili, że szkoleniem – z uwagi na bezpieczeństwo państwa – powinny zainteresować się odpowiednie służby.

 

Źródło: zyciestolicy.com.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-05-28 14:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A te komunisty czy anarchisty to zrobiły to za kasę zamiast robić pro publico bono. Jak widać pecunia non olet.
1 miesiąc temu / trooper
 
Rozumiem że Pan Trzaskowski był tam prelegentem. Może powinni tam też zaprosić kogoś z Korei Północnej.Tylko pogratulować rozstropnego wydawania pieniędzy publicznych
1 miesiąc temu / Klasyk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.