DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


W sprawie chlopca z Torunia .To rzecz nieslychana winien dostac nagrode za swoja postawe Polaka . A szkola w Toruniu winna byc objeta kontrola MEN z narychmiastowym usumieciem Dyrekcji Szkoly.Zas Prokurator Generalny winien sie rej sprawie przyjrzec i objac dozorem.Nie moze byc krzywdzenia Osob Polskich za Polskosc a przeciwnikow Polskosci eliminowac z zycia publicznego.....
7 miesięcy temu / ZygmuntPeksyk
 
Kasta w togach to lewactwo i lgbt . Polak jest NAJ W SWOJEJ OJCZYŹNIE upadliniec ma się dustosować a jak nie to droga wolna na Syberię Putin wie co zrobić z upadlincem
7 miesięcy temu / Daro
 
Ten Ukrainiec powinien być do sądu podany a nie niewinne dziecko które mowi prawde historyczną. A ci nauczyciele i sąd to jest jakas patologia-od razu z trzeba ich z pracy usunąć.
7 miesięcy temu / Prawde Historyc
 
szanowna pani dyrektor szkoly, wysoki sadzie, czy to prawda ze Stefan Bandera to przywodca mordercow polakow na Wolyniu, jezeli to prawda to dlaczego nie wolno mowic prawdy - za zaklamywanie mordu na narodzie polskim powinny byc WIEZIENIE WIEZIENIE WIEZIENIE A PRAWDA POWINNA BYC UCZONA W SZKOLE, POPIERANIE MORDOW KARANE
7 miesięcy temu / jaka jest prawd
 
gdzie my żyjemy? każdy ukrainiec powinien być wydalony z Polski za głoszenie banderyzmu i to z pełnym zakazem wjazdu do nas kiedykolwiek. Władze tej szkoły do wylotu z wilczym builetem w edukacji...
7 miesięcy temu / pytanie
 
Pierwsze pytanie to czy to są ci sami nauczyciele którzy strajkowali? Na bruk ich. Czym innym jest bić ukraińca a czym innym przypominanie, że reprezentuje naród który wydał zbrodniarzy mordujących niewinną ludność na naszych ziemiach pod tymczasowym zarządem ukraińskim. Brawo dla chłopca.
7 miesięcy temu / Kpt. Żbik
 
Dyrektora i nauczycieli wywalić! I oni uczą? Pytanie czego uczą? Osądzają dziecko, kierują sprawę do sądu! Co to jest? Kuratorium w tej szkole powinno wprowadzić nadzór!!! I wyciągnąć konsekwencje dyscyplinarne wobec dyrekcji i nauczycieli, którzy brali udział w tym hańbiącym procederze wobec polskiego dziecka i jego rodziców!
7 miesięcy temu / Kerim
 
@Jagódka Tak "na pierwszy rzut oka" ,to wygląda na ... ,że nauczyciele tej szkoły autozadenuncjowali i samoosądzili się ,że NIE NADAJĄ SIĘ do funkcji ,które udają ,że sprawują ...
7 miesięcy temu / mk
 
Ta szkola jest w Toruniu nr.1o ,brawo dla rodzicow i ucznia
7 miesięcy temu / alicja
 
Co to za szkoła? Czy ktoś zna nazwę tej " szkoły"
7 miesięcy temu / slawek68
 
Znam rodzinę, znam sprawę od wielu miesięcy. Rodzina bardzo patriotyczna, wychowująca w ten sposób dzieci. Szkoła jest pro ukraińska, nauczyciele udają, że nic nie wiedzą o Rzezi Wołyńskiej a swoją drogą co to za nauczyciele !. Mam nadzieję, że kiedyś poznacie tego chłopca. To jest jedno z tych dzieci, które mogą stanowić polską elitę tego kraju Warto !
7 miesięcy temu / AnKa
 
@Jagódka Dziesięcioletni łobuz ??? Jakoś mi się nie wydaje . Natomiast jak "szanowne ciało pedagogiczne" tej szkoły nie radzi sobie w sprawach wychowawczych i ceduje to na sądy ,to może wogóle nie jest potrzebne .
7 miesięcy temu / mk
 
Zadam od wladz Polski interwencji natychmiastowej w tej sprawie. Pani Dyrektor, zastepca i pedagog bpowinny wyleciec z pracy z hukiem. Jesli nie dba sie o to co polskie i patriotyczne tylko o jakies ukrainskie wymyslone bzdury na temat zbrodniarza wojennego to tacy ludzie nie moga piastowac urzedow! To hanba i potwarz dla kazdego Polaka.PAnie Ziobro jesli kuratorium i prezydent Torunia sobie nie radza to moze Pan sie tym zajmie? JAk nie to zajma sie tym wyborcy przy urnach.
7 miesięcy temu / De eM
 
Wyjaśniam. Podany przez Ordo Iuris powód pozwu do sądu wydaje mi się tak absurdalny, jestem skłonna wierzyć w wersję, że ten chłopak to zwykły łobuz. Poczekamy, zobaczymy. Sąd musi wydać wyrok biorąc pod uwagę fakty i go uzasadnić. Mam nadzieję, że nie utajni wyroku.
7 miesięcy temu / Jagódka
 
Sprawa jest poważna: Bandera po wojnie został włączony do służb specjalnych naszego najważniejszego sojusznika - Ameryki i ostatnio został bohaterem narodowym Ukrainy, amerykańskiej i naszej sojuszniczki. Gdy UPA mordowala Polaków po obu stronach Bugu ułatwiała wprowadzenie linii Curzona, co też było zasługą w oczach naszych soujuszników. Nic więc dziwnego, że Bandera będzie niedługo bohaterem narodowym Polski. Więc jak można powiedzieć coś niedobrego o Banderze.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Wywalić Banderowców z Polski. Jak długo będziemy jeszcze tolerować takie zachowania Ukraińców na polskiej ziemi? Nie podoba im się to niech wracają do siebie.
7 miesięcy temu / Dejv
 
@Elwira. Dzięki. Napiszę jednak do Kuratoriumn w Toruniu w tej sprawie!
7 miesięcy temu / Anaja
 
Więcej takich zacnych organizacji jak Ordo Iuris. Jesteście wszędzie tam, gdzie struktury polskiego państwa zawodzą. Dyrekcja szkoły, pedagog szkolny, nauczyciele historii w tej szkole, kuratorium, MEN są nieudolni ? czy to szerszy plan pacyfikacji ?..
7 miesięcy temu / Kefas
 
To szkoła nr 10 w Toruniu - dzisiaj ta info pojawiła się w mediach.
7 miesięcy temu / Elwira
 
@mk :D
7 miesięcy temu / szpulas11
 
kij ma 2 końce- należy oskarżyć szkołę o tolerowanie i popieranie banderyzmu
7 miesięcy temu / Mike
 
A co z Ukraińcem??
7 miesięcy temu / Kre
 
@Jagódka Niestety może trzeba to tak czytać "Szkoła oświadczyła, że o żadnej sprawie dot. Bandery nic nie wie" ==> Osoba wypowiadająca się w imieniu szkoły przestraszyła się medialnej wrzawy i ludobójczej przeszłości Stephana Bandery ,no ale prawnicy z Ordo Iuris chyba widzieli pisma procesowe i nie KŁAMIĄ . "Uczeń był konfliktowy i agresywny" ==> asertywny i nie tłumiący emocji . "Rodzice nie współpracowali ze szkołą w kwestii rozwiązania problemu" ==> nie zgadzali się na udział dziecka w zajęciach z multi-kulti . "Istniało uzasadnionione podejrzenie, że są niewydolni wychowawczo." ==> Nie chadzali z pociechą na parady LGBT . itd. itp. etc.
7 miesięcy temu / mk
 
Ech Jagódka, Jagódka. Dzień jest długi noc krótka... A Ty do tego telewizję oglądasz i to nie wiadomo jaką. Tam uczą takiego "prostego rozumowania". Wstydź się !
7 miesięcy temu / Stefan
 
@ Jagódka. A ty wierzysz w to co napisała Gazeta Wyborcza -właśnie sprawdziłam? Gratuluję naiwności.
7 miesięcy temu / Anaja
 
Czy sąd też jest banderowski? Czy to szkoła ukraińska? Totalna abberacja!!!!!
7 miesięcy temu / Darius
 
Także czekam na nazwę tej szkoły, aby napisać pismo do dyrekcji! Jakiej historii uczą dzieci w tej placówce? Dyrekcja i nauczyciele na korepetycje do IPNu!
7 miesięcy temu / Anaja
 
Szkoła oświadczyła, że o żadnej sprawie dot. Bandery nic nie wie i nie z tego powodu wystąpiła do sądu rodzinnego. Uczeń był konfliktowy i agresywny od długiego czasu. Rodzice nie współpracowali ze szkołą w kwestii rozwiązania problemu. Istniało uzasadnionione podejrzenie, że są niewydolni wychowawczo. Sądzę, że taka właśnie jest prawda. A tą opowieść o Banderze dorobiono po kolejnej bójce wywołanej przez chłopaka, by zrobić z łobuza bohatera.
7 miesięcy temu / Jagódka
 
Nauczyciele w tej szkole przygotowują się do kariery politycznej. Takie "warsztaty".
7 miesięcy temu / Stefan
 
Podajcie nazwę tej szkoły !
7 miesięcy temu / Virtus
 
Nie głosujmy na PIS, a na Konfederację. Im szybciej będzie w sejmie mocne prawicowe ugrupowanie z którym PiS będzie musiał się liczyć tym szybciej i Pis będzie musiał reprezentować polską opcję a nie tylko mówić, bo jak to mówią - mowa trawa.
7 miesięcy temu / Johnny
 
To oburzające.Czy Polska jeszcze jest polska?
7 miesięcy temu / panda
 
Mam pytanie co w kwestii skandalicznego działania dyrektora tej szkoły zrobiło kuratorium oświaty? Czy takie działania są akceptowane przez władze oświatowe? MEN winien natychmiast przyjrzeć się bliżej tej placówce a w sposób szczególny pracy pedagoga szkolnego. Jeśli rzeczywiście za obronę dobrego imienia Polski i swej rodziny 10 letni Polak staje przed sądem to natychmiast należy zwolnić z pracy jako nie nadających się do pracy z dziećmi dyrekcję szkoły i pedagoga szkolnego. A kurator powinien otrzymać karę za brak interwencji w tej sprawie.
7 miesięcy temu / W. H.
 
Nauczyciele tamtejszej szkoły muszą być doskonale wykształceni.I pod względem pedagogicznym i pod względem znajomości historii Polski.Na dodatek nie potrafią odróżnić nacjonalizmu od szowinizmu oraz odpowiednio zareagować na łobuzerkę Ukraińca.Nie umieją też nauczyć przybysza,że jeśli wszedł między wrony itd...Chodzi on do polskiej szkoły,uczą go polscy nauczyciele,poznaje polski program szkolny,więc jak mu się nie podoba niech go przeniosą do ukraińskiej szkoły.Tam będzie sobie dowolnie interpretował "bohaterstwo"bandery.Co to jest żeby polska szkoła,polski dyrektor składał wnioski do sądu przeciwko Polakom?A może to pani dyretkor i boi się kiedy rezuny na nią hukną.Nawet takie małe.
7 miesięcy temu / ter
 
Daliśmy Ukraińcom wiele. Jeszcze przed falą,która napłynęła ostatnio. Mieli i mają swoje szkoły np. Liceum w Górowie Iławeckim. Studniówka po ukrainsku, bez języka polskiego. Na fali głupo
7 miesięcy temu / Rob
 
Postawa nauczycieli i dyrekcji bierze się z zaleceń kuratorium. Kuratorium otrzymuje zalecenia z Ministerstwa Oświaty kierowanego przez POPiS. Akurat przez przypadek wiem co mówię. Niektórzy kuratorzy nie wytrzymują tego psychicznie. Banderowcy i Ukraińcy mają spełnić w Polsce rolę jaką spełniają muzułmanie w EU zach. Pro-ukraiński jest PiS i odłam PO prowadzony przez Schetynę. Schetyna jest alternatywą dla PiS w najbliższych wyborach. Judeopolonia wg scenariusza S.Michalkiewicza nabiera realnych kształtów.
7 miesięcy temu / tłumacz
 
To jest wina PiS,wycofali ustawę o zakazie propagowania totalitarnych systemów, łącznie z banderyzmem.Ten Ukrainiec powinien być wyrzucony z Polskiej szkoły, za propagowanie mordercy.Niedługo za sprzeciw wobec gloryfikacji Hitlera wsadzać do więzienia.
7 miesięcy temu / Ada
 
To jest skandal, że w Polsce taka sytuacja ma miejsce.
7 miesięcy temu / tretka
 
dwaj prowokatorzy wykorzystani przez dorosłych
7 miesięcy temu / ewa
 
Mamy polską szkołę. W Toruniu.
7 miesięcy temu / Ryś
 
@Druh Ryszard - otóż to! To rodzice drugiego chłopca, plującego na Żołnierzy Niezłomnych i wychwalającego Banderę powinni zostać wezwani przez sąd! Czytając artykuł przez moment myślałam, czy to się przypadkiem nie dzieje w polonijnej szkole na Ukrainie!
7 miesięcy temu / kid
 
I to się dzeje w Polsce ? A może rządy "zjednoczonej prawicy" przecież ta szkoła i sąd komuś podlegają to rządy starszych braci i sympatyków banderowców. To po co ta gadka o służbie dla Polski.
7 miesięcy temu / Johnny
 
Zwracam uwagę na fakt, że POPiS sprowadza do Polski miliony Ukraińców z terenów dawnej II RP, a więc wielu z nich jest rodzinnie powiązanych ze sprawcami ludobójstwa. Wszak w rzeziach Polaków na Kresach partycypowało chłopstwo ukraińskie obojga płci, w tym wielu wyrostków. Ci ludzie jeszcze żyją, a ich dzieci z wnukami emigrują do Polski i zaczynają się zachowywać agresywnie. Nawet, jeśli są to incydenty, obowiązkiem państwa jest natychmiastowe reagowanie, z deportacją całej rodziny włącznie. Nie chcemy utrzymywać takich dzieci z 500+, fundować im wyprawek szkolnych i opłacać im naukę w polskich szkołach. Należałoby też przeprowadzić śledztwo dziennikarskie i stwierdzić, kto jest dyrektorem tej szkoły w Toruniu, kto tam uczy. Jeśli to są ukraińcy z pochodzenia, to należy tych ludzi reedukować. Za komuny banderowcy musieli siedzieć cicho, teraz hydra ludobójstwa podnosi łeb, dość tego. Nie głosujmy na PIS, a na Konfederację
7 miesięcy temu / Malina
 
Czyżby w państwie polskim, jego obywatele byli drugim "sortem" ? Czytając notatkę wyżej zamieszczoną, odnoszę nieodparcie takie wrażenie. Obywatel polski musi godzić się na to, że obywatel Ukrainy - można sądzić, że ten chłopak ma obywatelstwo ukraińskie - wychwala sprawcę ludobójstwa na Polakach na Kresach Wschodnich. Przecież ten chłopak te "nauki" otrzymał w domu od swoich rodziców. Więc dlaczego dyrekcja szkoły nie wezwała tych rodziców ukraińskich i nie zakomunikowała, że w przypadku gloryfikowania sprawcy ludobójstwa na Polakach, zostanie on usunięty z polskiej szkoły. Czytając notatkę wydaje się, że Polak w swoim kraju ma mniej do powiedzenia niż jakiś mały ukraiński nacjonalista. Polska jest krajem gościnnym ale nie może być tak, że będzie sobie pozwalać na plucie w twarz przez szowinistów innej nacji - która korzysta z polskiej gościny.
7 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Krew się burzy! To jeszcze Polska?!
7 miesięcy temu / Julia
 
... Ewentualnie ,że podstawa programowa ,nie jest oparta o ... fakty historyczne , więc ... proces nauczania jest wadliwy . I jest to świadoma i celowa "krecia robota" ludzi złej woli co zawłaszczyli sobie "prawo" do ... itd. itp etc. :-
7 miesięcy temu / mk
 
Obawiam się ,że jak dalej będzie postępować ta galopująca sądokracja ,to w rewanżu uczeń pozwie szkołę ,np. o ... niewłaściwą w formie i treści ... uwagi w dzienniczku . :-
7 miesięcy temu / mk
 
Ukraińcy są grupą ewidentnie faworyzowaną przez ugrupowanie obecnie rządzące. Jest rzeczą bardzo niepokojącą że mają oni w Polsce duże i ukryte wpływy, które wychodzą na jaw przy podobnych sprawach. W strukturach kościelnych znaczenie ich lobby daje się zauważyć szczególnie w środowisku warszawskich Jezuitów. Nie wiem jak jest w Krakowie.
7 miesięcy temu / ostrożność
 
Ja rzadam interwencji wladz miasta wobec ewidetnych zaniedban ze strony dyrekcji szkoly, ktora niedopelnila swoich obowiazkowe wychowawczych i porzadkowych.
7 miesięcy temu / Slawomir Tomasz
 
Dziś muszę coś wpłacić na ORDO JURIS. Hańba tej szkole...
7 miesięcy temu / Mariusz
 
Dyrekcja i nauczyciele tej szkoly powinni obowiazkowo udac sie na Wolyn do miejsc gdzie zamordowano Polakow i zdac egzamin panstwowy ze znajomosci tresci kilku przynajmniej pozycji nt.Rzezi Wolynskiej np.Wolyn we krwi,Rzez wolynska.Pamiec piekla czy Wolyn.Ich postawa to wielki wstyd dla calego stanu nauczycielskiego.Moze analogicznie do lekarzy wprowadzic mozliwosc odoprawabierania lub zawieszania czasowego prawa wykonywania zawodu nauczyciela takim, ktorych niewiedza przekracza granice przyzwoitosci
7 miesięcy temu / Pol
 
Sankcje powinny spotkać chlopca z Ukrainy i jego rodziców. Zawsze mogą też wrócić do siebie. Brawo Ordo Iuris za pomoc
7 miesięcy temu / Klasyk
 
może rodzina tego chłopaka z Ukrainy to komuniści? Czy nie należałoby zrobić lekcji o ,,Hołodomor,, czyli jak komuniści zagłodzili na śmierć 10 milionów ukraińców?
7 miesięcy temu / szpulas11
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.