DZIŚ JEST:   24   LUTY   2019 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Szkoła zabroniła dekoracji w kolorze czerwonym. „To się kojarzy z chrześcijańskimi Świętami”

Szkoła zabroniła dekoracji w kolorze czerwonym. „To się kojarzy z chrześcijańskimi Świętami”
źródło: pixabay.com

Władze szkoły w Omaha, w stanie Nebraska, zabroniły świątecznych dekoracji, a nawet… cukierków. Te ostatnie bowiem często są w kształcie litery „J”, która jest pierwszą literą imienia Jezus.

 

Władze szkoły wystosowały specjalny dokument, w którym znalazły się informacje o tym, czego nie wolno robić w szkole przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

 

„Prosimy, pamiętajcie, że w naszej szkole nie obchodzimy Świąt Bożego Narodzenia ani żadnych innych. W okresie przed Świętami nie podejmujcie żadnych aktywności. Uczą się u nas wyznawcy różnych religii i naszym zadaniem jest pracować tak, by nie czuli się oni wyobcowani” – napisała dyrekcja szkoły.

 

Zabroniono jakichkolwiek zmian dekoracji przed Świętami. Na dotychczasowych nie wolno zaś stosować kolorów czerwonego i zielonego. Te bowiem jednoznacznie kojarzą się dyrekcji właśnie ze świętami.

 

Inny pomysł, który wydaje się już kompletnie absurdalny, dotyczy zakazu świątecznych słodyczy, szczególnie tych najbardziej charakterystycznych, które są w kształcie litery „J”, w kolorach biało-czerwonych. W opinii dyrekcji szkoły, kształt ten odnosi się do pierwszej litery imienia Jezus, a to oznacza, że ich eksponowanie może być dyskryminujące.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

ged


DATA: 2018-12-08 14:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już nawet nie chce mi się czytać na temat tych idiotyzmów, które wprowadzają w życie w Ameryce, ale czego się spodziewać po ludziach, którzy stawiają symbol szatana na Kapitolu.
2 miesiące temu / karol
 
Swoją drogą, to robienie z Imienia Jezusa ciastek nie służy powadze traktowania Jego Imienia. Czy w czasach Pana Jezusa robiono placki w formie świętego tetragrammatonu?
2 miesiące temu / Hanka
 
A niby jakie to są święta???
2 miesiące temu / pytam sie
 
Dyrekcję szkoły powinno sie wysyłać na badania psychiatryczne. Jakże niski poziom intelektualny muszą reprezentować ci ludzie jeżeli głoszą takie androny.
2 miesiące temu / Krakusik
 
Co nas obchodzi USA i ich problemy my mamy swoje.
2 miesiące temu / Janek
 
To że w jakiejś szkole uczą się wyznawcy różnych religii nie zmienia faktu że JEZUS SIĘ NARODZIŁ a święta BOŻEGO NARODZENIA to... ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. W takim razie co ta szkoła świętuje? Droga do zbawienia to bardzo wąska droga, coraz węższa niestety. Pozdrawiam.
2 miesiące temu / Artur J.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.