DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

„Szkoła wolna od ideologii”. Uczniowie protestują przeciwko zajęciom z edukacji seksualnej

„Szkoła wolna od ideologii”. Uczniowie protestują przeciwko zajęciom z edukacji seksualnej
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Przed budynkiem Rady Miasta Gdańska protestowała grupa uczniów szkół średnich, którzy sprzeciwiają się wprowadzeniu zajęć z edukacji seksualnej. Program „Zdrovve Love” budzi ich niepokój, ponieważ zawiera elementy ideologiczne, a także mówi o środkach antykoncepcyjnych i pigułkach dla młodych dziewcząt, które mogą być groźne dla ich zdrowia i życia.

 

Grupa odważnych uczniów szkół średnich protestowała przed budynkiem Rady Miasta Gdańska, a ich głos dotyczył programu „Zdrovve Love”, który ma zostać wprowadzony do gdańskich szkół. Uczniowie sprzeciwiają się edukacji seksualnej zawierającej elementy lewackiej ideologii. Podkreślają, że nie akceptują treści zajęć, w których już nastolatków zachęca się do podejmowania życia płciowego, a także stosowania środków antykoncepcyjnych.

 

„Na wstępie chcę przytoczyć słowa papieża Franciszka, który powiedział, że potrzeba obiektywnej edukacji seksualnej, tj. takiej, która nie zawiera ukrytej kolonizacji ideologicznej. Program Zdrovve Love niestety wchodzi w sferę ideologii. On opiera się na miłości wobec drugiego człowieka niezależnie od płci. Mówi o środkach antykoncepcyjnych, w tym pigułkach, które mogą być niebezpieczne dla młodych dziewczyn, które nie ukończyły 20. roku życia i nie są dojrzałe fizycznie ani emocjonalnie. Według programu dziecko powyżej 15. roku życia ma zgodę na uprawianie seksu, co ma konsekwencje dla zdrowia dziewczyny lub chłopaka” – powiedział Daniel Nawrocki, jeden z uczestników protestu przed budynkiem Rady Miasta w Gdańsku.

 

Sprzeciw uczniów wobec miejskiemu programowi edukacji seksualnej „Zdrovve Love” to odpowiedź na działania liberalnej młodzieży, która kilka dni wcześniej zorganizowała podobną konferencję prasową, podczas której poparła propozycję władz miasta. Warto dodać, że program budzi wątpliwości pomorskiej kurator oświaty. Z kolei na wniosek radnej Joanny Cabaj wszczęto kontrolę programu. Radna twierdzi, że zajęcia z edukacji seksualnej odbywają się bez konsultacji i zgody rodziców.

 

Przypomnijmy, że pierwszy raz głośno o „Zdrovve Love” było na początku 2018 roku, kiedy władze Gdańska wydały broszurę na temat miejskiego programu edukacji seksualnej. Kontrowersje pojawiają się już we wstępie do publikacji napisanym przez ówczesnego prezydenta Gdańska. „Powinniście mieć dostęp do wiedzy na temat seksualności i antykoncepcji oraz korzystania z niej w zgodzie ze swoim sumieniem i przekonaniami. (…) Edukacja seksualna nie zachęca do częstych kontaktów seksualnych. To nauka zachowań asertywnych w obszarze praw seksualnych, nauka tolerancji dla innych poglądów seksualnych – napisał wówczas Paweł Adamowicz.

 

W książeczce znajdują się m.in. informacje dotyczące metod antykoncepcji, budowy narządów płciowych, ryzykownych zachowań seksualnych, a także metod zakładania prezerwatywy. Pojawiają się w niej stwierdzenia typu: „większość z nas rodzi się jako kobieta i mężczyzna, ale nie zawsze tak jest”, czy też: „Oszacowanie liczby osób homoseksualnych jest trudne, gdyż ze względu na doświadczaną dyskryminację nie wszyscy ujawniają swoją orientację; według różnych badań to od 2 do nawet 25 proc. populacji”, bądź: „W oparciu o współczesną wiedzę, bycie osobą heteroseksualną, homoseksualną czy biseksualną to naturalny, uprawniony i zdrowy sposób wyrażania się seksualności”, po czym autorzy tłumaczą kim są osoby transseksualne, transpłciowe oraz… interpłciowe.

 

 

Źródło: gosc.pl, polskatimes.pl, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2020-02-22 20:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zastanawiające jest to, że znakomita większość społeczeństwa nie pada na twarz kiedy słońce znika za horyzontem... era ciemnogrodu i uwstecznienia ma się dobrze...
5 miesięcy temu / Gość niedziel
 
Gdy Sobiecki walczył pod Wiedniem protestanci gdańscy życzyli mu klęski... Czyżby duch obecny we władzach miasta nie przypomina tamtej sytuacji?
5 miesięcy temu / Krakusik
 
Nawet dzieci protestują a co z tym robi rząd. Konwencja Stambulska czy Dobra zmiana coś z tym zrobi. 500+ jest dobre ale niweczyć to będzie demoralizacja dzieci w świetle przyjętej konwencji.
5 miesięcy temu / dziego3
 
to cudownie, że jest jeszcze w Polsce nawet w Gdańsku taka wspaniała, normalna i rozsądna młodzież, to bardzo pokrzepiające. jest nadzieja że nasz kraj obroni się przed tą powszechną demoralizacją, która rozpowszechniła się w zachodniej Europie a ich prawodawstwo ubezwłasnowolniło całkowicie ludzi, którzy się temu sprzeciwiają. dlatego walczmy o wypowiedzenie konwencji stambulskiej bo to na jej podstawie samorządy tylnymi drzwiami wprowadzają to zatrute ziarno na nasz grunt pomimo, że prawo polskie na to nie zezwala. Myślałam, że rząd PiS to załatwi bo to obiecywali - oczekuję od posłów PiS aktywnego działania w tym zakresie.
5 miesięcy temu / Tina
 
Jeżeli p kurator ma wątpliwości ,proponuje konsultacje z p kurator z Krakowa p Barbara Nowak. Ale jej doradztwo z pewnością by p zaszkodziło bo przecież Gdańsk to miasto właściwie nie polskie a niemieckie. Wiec niech p sobie płynie w tym głównym nurcie i nie naraża się ,tek jak poparliscie p kurator B Nowak,wszyscy 15kuratorow siedzieliście cichutko żeby się nie narazić. Tak wyglada ta dobra zmiana. Pozdrawiam,były stary pisior.
5 miesięcy temu / Kazimierz
 
To piękna i głęboko moralna młodzież. Czuję solidarność z nimi widząc jak mądrze i czujnie pragną zachować niewinność i czystosc. Ja to rozumiem bo wiem że w małżeństwie można także poniechac seksualność.
5 miesięcy temu / Wanda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.