DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Szkoła nie wpuściła biskupa. Dyrektorka nie chciała podpaść muzułmanom!

Szkoła nie wpuściła biskupa. Dyrektorka nie chciała podpaść muzułmanom!
By Jebulon (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Arcybiskup Sassari Paolo Atzei nie został wpuszczony do jednej z sardyńskich szkół podstawowych. Chciał odwiedzić uczniów przed Bożym Narodzeniem, ale dyrektorka uznała, że byłoby to niezgodne z zasadami promowanego przez placówkę multukulturalizmu i… zamknęła przed nim drzwi.

 

Jedna ze szkół podstawowych w sardyńskim Sassari nie zgodziła się, by przedświąteczną wizytę złożył w niej arcybiskup archidiecezji Sassari, obejmującej całą Sardynię, Paolo Atzei. Sam hierarcha ma być według włoskiej agencji prasowej SIR oburzony decyzją kierownictwa placówki. Powiedział, że odwiedził już w swoim życiu niezliczone szkoły, często pod krytyczną obserwacją ich dyrektorów, ale, jak przekonywał, „nigdy nie dawał instrukcji co do wiary katolickiej, a chciał jedynie spotkać się z uczniami, by ich poznać”.

 

Według włoskich mediów dyrektor szkoły Patrizia Mercuri porozumiała się najpierw z radą nauczycielską, by uznać wreszcie, że 73-letniego arcybiskupa wpuścić do szkoły nie można, bo klasy są zbyt mocno wielokulturowe. Możliwe będzie więc jedynie spotkanie uczniów z arcybiskupem poza murami szkolnymi, na przykład w kościele, przy jednoczesnym uczestnictwie rodziców w spotkaniu. Chodzi więc de facto o całkowite odcięcie się placówki od inicjatywy arcybiskupa. Dyrekcja wyjaśniła, że poprzez wpuszczanie hierarchy do szkoły nie chce… narażać na szwank wrażliwości niekatolickich uczniów. Co więcej sam arcybiskup dowiedział się o wszystkim dopiero wówczas, gdy wybierał się już do szkoły. Praktycznie zamknięto mu więc drzwi przed nosem.

 

W szkole San Donato znaczną grupę stanowią muzułmanie. Jak „poprawnie” ujmują to włoskie media, „na 250 dzieci 122 nie wyznaje wiary katolickiej”. Media piszą o placówce jako o „wzorze integracji i multikulturalizmu”.

 

Dyrektor placówki, Patrizia Mercuri, przekonywała, że jej szkoła chce „prowadzić dialog” z arcybiskupem oraz szeregiem miejskich instytucji społecznych celem… budowania pokojowej koegzystencji lokalnej społeczności. Oczywiście, dyrektor nie chce „naruszać” funkcjonowania szkoły dopuszczając do spotkania z katolickim hierarchą.

 

Źródła: kath.net, „La Nuova Sardegna”

pach
DATA: 2015-12-06 10:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ale, jak przekonywał, ?nigdy nie dawał instrukcji co do wiary katolickiej, a chciał jedynie spotkać się z uczniami, by ich poznać? to co to za Biskup który nie stara sié nawracac innowierców na Jedyna Prawdziwa religie? A tak w ogole to kłania się SW II i jego "wolność relgijna" po którym to WATYKAN SAM DOMAGAŁ SIĘ OD WIELU KRAJÓW ZNIESIENIA PRZYWILEJÓW DLA KK
ponad 4 lata temu / Arek
 
@zgred: Czy ty naprawde nie wiesz, że funkcjonują- i to bardzo dobrze- katolickie przedsszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz uczelnie? Zanim coś napiszesz, dowiedz sie, bo marnie wypadasz.
ponad 4 lata temu / Mati
 
?nigdy nie dawał instrukcji co do wiary katolickiej, a chciał jedynie spotkać się z uczniami, by ich poznać? Zastanawiam się kim jest ów ksiądz Kościoła Katolickiego, a przecież także biskup następca apostołów i głowa lokalnego kościoła w randze arcybiskupa skoro nigdy nie "dawał instrukcji co do wiary katolickiej". To jest szokujące wyznanie ! Porażające jest wypowiedź biskupa, a nie bełkotliwe argumenty kierownika szkoły...!
ponad 4 lata temu / Józef
 
Biskup zapracował sobie na taką sytuacje. Powinien być zadowolony z tej wrażliwości, na potrzeby wyznawców islamu.
ponad 4 lata temu / Adaltare
 
zawsze mowilem, ze nauczyciele to ideologiczni wywrotowcy i ich prawa powinne byc ukrocone do minimum o czyms takim powinni decydowac rodzice, a nie nauczycielka po kilkuletnim komunistycznym praniu mozgu na jednym z wloskich uniwersytetow. Uniwersytety powinny byc przewietrzone i to totalnie, masz zapedy lewyaka to pakuj sie i wypad na Kube u fidela zrobsz tak upragnione studia czerwone.
ponad 4 lata temu / adam
 
A partner dyrektorki zapewne wabi się Muchamet Abdul Galib. Czy jakoś tak.
ponad 4 lata temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.