DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Szkocja: Czy obrona rodziny będzie „przestępstwem z nienawiści”?

Szkocja: Czy obrona rodziny będzie „przestępstwem z nienawiści”?
Fot. Pixabay

Kościół w Szkocji obawia się, że przygotowywane przez władze tego kraju prawo dotyczące tak zwanej mowy nienawiści może włączyć do katalogu przestępstw czy wykroczeń wyrażanie katolickich poglądów na rodzinę, małżeństwo i płciowość.

 

Szkocki rząd prowadzi właśnie konsultacje społeczne przez rozszerzeniem katalogu „przestępstw z nienawiści”. Przedstawiciele Kościoła sugerują, że obecny „klimat podwyższonej wrażliwości” może przyczynić się do ograniczenia swobody wypowiedzi w bardzo istotnych kwestiach.

 

- W klimacie podwyższonej wrażliwości istnieje bardzo realne niebezpieczeństwo, że wyrażanie lub nawet wyrażanie indywidualnych lub zbiorowych opinii lub przekonań stanie się przestępstwem z nienawiści – powiedział w minionym tygodniu Anthony Horan, dyrektor katolickiego biura parlamentarnego.

 

Musimy się przed tym chronić i zapewnić ochronę wolności słowa, myśli, sumienia i religii – dodał.

 

- Niektórzy ludzie mogą sugerować, że wyrażanie stanowiska Kościoła katolickiego w sprawie małżeństwa lub ludzkiej seksualności może być próbą wzbudzenia nienawiści – stwierdził Horan.

 

- Zgadzamy się, że obowiązujące prawo jest już solidne, ale chcemy upewnić się, że wszystkie takie przestępstwa będą właściwie ścigane, dlatego właśnie analizujemy odpowiedzi i rozważymy je przygotowując nasz projekt ustawy o przestępstwach z nienawiści – stwierdził ostatnio rzecznik szkockiego rządu. Przekonywał on, ze przed podjęciem decyzji władze uwzględnią wszystkie głosy, które dotrą do nich w trakcie konsultacji.

 

 

Źródło: catholicherald.co.uk

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-03-26 07:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czyli rodzina składająca się z mamy i taty i dzieci to już jest nienormalność. a nawet mowa nienawiści. człowiek jest jednak głupszy niż sądziłem.
3 miesiące temu / Gość
 
"Kto ma trzos, niech go weźmie, tak samo torbę, a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i niechaj kupi miecz!" No chyba czas najwyższy...
3 miesiące temu / Bondaree
 
Tyljo człowiek może być idiotą. Ewolucja pozytywna się zakończyła, teraz po osiągnięciu maksimum dobrobytu rozpoczął się okres demencjinspołecznych - ewolucji destrukcyjnej.
3 miesiące temu / John
 
Choćby świat cały wywrócił się do góry nogami, ciemności ogarnęły wszystko, a świat był w ogniu i chaosie ? nic nie powinno napawać Twojej duszy niepokojem, gdyż Bóg jest z Tobą. O. Pio. Kropka.
3 miesiące temu / Piotr
 
Fatima Różaniec!
3 miesiące temu / Gosc
 
Ludzkość ogarnęło szaleństwo. Zły szaleje. Czasy ostateczne? Chyba tak. Trzymajmy się Boga, a wówczas mamy szansę na normalność i zbawienie.
3 miesiące temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.