DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Szklarska Poręba: młoda kobieta znieważyła Najświętszy Sakrament

Szklarska Poręba: młoda kobieta znieważyła Najświętszy Sakrament

We wszystkich kościołach diecezji legnickiej odprawione zostaną nabożeństwa wynagradzające oraz suplikacje po wstrząsającym akcie bluźnierstwa, do jakiego doszło nocą z piątku na sobotę w Szklarskiej Porębie.

 

Jak poinformował w komunikacie skierowanym do duchownych oraz diecezjan biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, do kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego włamała się 27-letnia kobieta, która zdołała otworzyć tabernakulum i podpaliła znajdujące się tam konsekrowane Hostie.

 

Dzięki działającemu w świątyni systemowi monitoringu możliwa była szybka interwencja policji oraz straży pożarnej. Sprawczyni bluźnierczego czynu trafiła do aresztu.

 

Świątynia została zamknięta aż do obrzędu publicznego przebłagania za grzech znieważenia, czyli do niedzieli 18 marca, godz. 9:00.

 

Biskup ordynariusz przypomniał o tym, czym jest Najświętszy Sakrament oraz jakie konsekwencje wiążą się z Jego znieważeniem.

 

„(…) Eucharystia jest największą świętością. W Niej sam Chrystus jest obecny, ofiaruje się za nas oraz jest spożywany. W Eucharystii dokonuje się ustawicznie działo naszego zbawienia, jest ona szczytem i źródłem chrześcijańskiego życia.

 

Jest moim obowiązkiem przypomnieć w tym miejscu, że każdy kto postacie konsekrowane porzuca albo w celu świętokradczym zabiera lub przechowuje, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, zarezerwowanej Stolicy Apostolskiej (kan. 1367 KPK). Sprawca takiego przestępstwa zostaje wyłączony z Kościoła, a rozgrzeszenie jest zarezerwowane Ojcu Świętemu” – czytamy w komunikacie biskupa Kiernikowskiego.

 

W całej diecezji legnickiej najbliższa niedziela 18 marca będzie dniem ekspiacji i wynagrodzenia za dokonaną haniebną profanację. „Po każdej Mszy świętej należy wystawić Najświętszy Sakrament i odśpiewać suplikacje” – napisał pasterz diecezji.

 

„Ufam, że Bóg, który tak umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne (J3,16), okaże miłosierdzie nam, a zwłaszcza sprawczyni tego haniebnego czynu. Niech Jezus obecny w Eucharystii będzie uwielbiony” – czytamy w liście.

 

 

Źródło: gosc.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-03-17 15:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PRZEPRASZAMY CIE JEZU CHRYSTE .
ponad 1 rok temu / Jsn
 
Jeśli proponujesz by wycenić ciało Pana Jezusa w pieniądzach i za te pieniądze opłacać modlitwy przebłagalne, to znaczy że nisko upadłeś. Ciekawe czy wobec swoich bliskich już ustaliłeś stawki, np. wynajmu ich ciała za godzinę? Widać jakim zaślepieniem jest ten wasz "libertarianizm".
ponad 1 rok temu / do aaa
 
Ciekawe, czy spotka ją tak sprawiedliwa kara, jak gdyby np. we Francji w meczecie podpaliła Koran (który przecież jest niewspółmiernie mniej istotny dla Islamu niż Eucharystia dla katolicyzmu). W ustroju libertariańskim z całą pewnością spotkałaby ją bardzo bolesna kara finansowa (o wartości własności decyduje właściciel, uiszczając podatek własnościowy lokalnej prywatnej policji; prywatny sąd, w przypadku naruszenia własności zasądza stosowną karę opartą o deklaratywną wartość własności; świadomość zniszczenia Postaci Eucharystycznych jest zawsze bardzo duża i jest to czyn dobrowolny, więc nie można narzekać na nieznajomość wyceny własności). Z pieniędzy tych zamówione zostaną ofiary przebłagalne kapłanów, choćby i bardzo masowe (im więcej przebłagania tym lepiej). Do tego prawo lokalne w społeczeństwie, gdzie wciąż dużo jest katolików, zastosuje karę porządkową za naruszenie miru oraz profanację - stosownie do winy. No ale obecnie skończy się na zawiasach.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Bredzisz. Analogicznie: jeśli ktoś zdrowy psychicznie cię świadomie uderzy to będziesz miała siniaka, ale jeśli tak samo mocno, ale nieświadomie, uderzy cię ktoś chory psychicznie - to nie będziesz miała? :)
ponad 1 rok temu / do ala kwik
 
No przecież z artykułu w Gościu i wywiadu z proboszczem wynika, że po prostu sobie we TRZECH! patrzyli w monitor jak ta dziewczyna podstawia drabinę, włazi przez okno, podpala ławki, potem dobiera się do tabernakulum i podpala hostie... i se siedzieli! No kurka normalnie reality show sobie zrobili. Jeszcze był rozumiał jakby był jeden, ale trzech! I żaden nie pomyślał, żeby wejść i złapać? Czy tam w Szklarskiej Porębie plebania jest kilometr od kościoła czy co?
ponad 1 rok temu / x. Tomko
 
@ala wilk, mniejsza o prawicowców, to nie oni Cię zbawią, ale Bóg - co On o tym pomyślał?
ponad 1 rok temu / Eulalia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.