DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Szkalujące billboardy a cele rosyjskiej polityki

Szkalujące billboardy a cele rosyjskiej polityki
Alexandr Dugin

Przeglądając archiwalne numery „Frondy” natrafiłem na zamieszczony w „piśmie poświęconym” w 1998 roku wywiad G. Górnego z Aleksandrem Duginem – jednym z głównych ideologów współczesnej odmiany eurazjatyzmu. Dugin w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku mógł wydawać się niszowym radykałem, snującym mrzonki o „międzyplanetarnej misji Rosji” jak przystało „wielkiemu narodowi – bogonośccy”, który realizuje ekspansjonistyczną politykę jako „naukę soteriologiczną”. Wraz z nadejściem czasów putinowskich (tj. od 2000 roku – początek pierwszej kadencji prezydenckiej W. Putina) Dugin trafił jednak do akademii armii rosyjskiej jako lektura obowiązkowa.


Wspomniany wywiad zatytułowany był „Czekam na Iwana Groźnego”. We współczesnej wersji Iwan Groźny ex-kagebista pojawił się dość szybko. Wywiad czytany z perspektywy szesnastu lat i w kontekście aktualnych zmagań o Ukrainę ma swoją – całkiem konkretną –wartość poznawczą. Padają w nim chociażby takie słowa cenionego na Kremlu ideologa: „Rosja w swoim geopolitycznym oraz sakralno-geograficznym rozwoju nie jest zainteresowana istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej formie. Nie jest też zainteresowana istnieniem Ukrainy. Nie dlatego, że nie lubimy Polaków czy Ukraińców, ale dlatego, że takie są prawa geografii sakralnej i geopolityki. Polska musi wybrać – albo tożsamość słowiańska albo katolicka”.


Strateg eurazjaztyzmu przyznaje też, że w interesie Rosji jest wspieranie wszelkich form antykatolicyzmu nad Wisła – od masonerii i okultyzmu poczynając. „Trzeba rozkładać katolicyzm od środka, wzmacniać polską masonerię, popierać rozkładowe ruchy świeckie, promować chrześcijaństwo heterodoksyjne i antypapieskie” – mówił.


Będąc zanurzonym w spiskowe teorie (historia aż roi się od spisków na mniejszą lub większą skalę) zaraz zestawiłem tak zarysowaną strategię postępowania wobec Polski „rosyjskiego narodu – bogonośccy”, z faktem pojawienia się w naszym kraju billboardów szkalujących osobę bł. Jana Pawła II oraz z nagłaśnianiem (oczywiście pod pozorem „wyrażania swojego oburzenia z powodu”) wypowiedzi przywódcy wojujących bezbożników w tym samym złym duchu. Te szkalujące enuncjacje zbiegły się w czasie z narastaniem konfliktu na Ukrainie i zaangażowaniem się polskiej dyplomacji we wspieranie nowego ukraińskiego rządu.


Panuje dość powszechne mniemanie, że w związku z wydarzeniami nad Dnieprem, których szczególnie krzepiącym aspektem są „leninopady”, rosyjska agentura wpływu przystąpi do wytężonej pracy nie tylko nad Morzem Czarnym (Krym), w Doniecku i Charkowie, ale również nad Wisłą. Jak widać postępują metodycznie. Zaczynają, jak pułkownik – prezydent przykazał: od „godnościowych fundamentów” Polaków.

 

 

Grzegorz Kucharczyk


DATA: 2014-03-13 12:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aby zniszczyć Polskę, trzeba zohydzić Polakom Chrześcijaństwo i nasze duchowe dziedzictwo z niego wynikające. Dopiero na jego gruzach OBCY chcą budować swoją cywilizację mającą swe korzenie w cywilizacji MONGOLSKIEJ, zawleczonej na Ruś przez Wielką Ordę Dżyngis Chana. Gdy będziemy SILNI wiarą naszych OJCÓW nie podzielimy losu Prusów, Jaćwingów, czy Słowian Połabskich, którzy kiedyś założyli Berlin.... Albo Polska będzie WIERNA CHRYSTUSOWI I JEGO NAUCE , ALBO NIE BĘDZIE JEJ WCALE.....DLATEGO PATRZCIE BRACIA , komu oddajecie władzę nad sobą !
ponad 4 lata temu / Atom
 
twórca artykułu to niegroźny euro-atlantysta szkaluj rosję dalej i enjoy twoja homopropaganda i multikulti xD
ponad 5 lat temu / eurazjata
 
Szkoda, że Autor (chyba historyk) nie rozumie co się dzieje na świecie i kto próbuje nim zawładnąć. Proste fakty: czy to Gruzja czy Ukraina - trzeba podczas olimpiady rozpocząć zawieruchę. Jest kasa, są naiwni Poloacy więc można rozpoczynać hucpę. A nóż się uda coś oderwać od Rosji? Szkoda, że naród nasz ędzie płacił za taką wierną słuzbę "syjonameryce".
ponad 5 lat temu / mot
 
Artykul jest niekompletny i z tego powodu wprowadzajacy w blad.
ponad 5 lat temu / Mg
 
Chińczycy owszem, nie pałają miłością do Rosji. Ale są jeszcze coraz ludniejsze Indie, które np. w obecnym konflikcie w pełni popierają Putina. Nie wiem, czym Putin miałby zrażać Polaków w tym zamieszaniu na Ukrainie. Stanął przeciwko tym, którzy wywodzą swoją ideologię od brutalnych morderców Polaków. Nie potrafią oni i nie chcą stworzyć Państwa wielonarodowościowego, jakim była choćby I Rzeczpospolita. Patrz: stosunek Węgrów i Rumunów obawiających się o swoje niemałe diaspory ukraińskie. Dla mnie sprawa jest jasna, ci ludzie są głusi na nauczanie Ojca św. Jana Pawła II i ze wszystkich sił unikają dialogu, dążąc zawsze do konfrontacji. Jest też dla mnie jasne, że Rosjanie postępują z nimi inaczej, niż w konfliktach z innymi narodami. Sami Rosjanie podkreślają wspólnotę tradycji i historii. 90-letni Kissinger twierdzi, że Ukraina winna wybrać drogę fińską... A to oznacza jednak dążenie do porozumienia.
ponad 5 lat temu / Finna
 
Dugin, ty durniu. Nawróć się na katolicyzm to stworzymy to twoje upragnione mocarstwo.
ponad 5 lat temu / dng
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.