DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Szkalował polski rząd, więc został „Człowiekiem Roku” wiadomej gazety

Szkalował polski rząd, więc został „Człowiekiem Roku” wiadomej gazety
Frans Timmermans. Fot. Krystian Maj/FORUM

Poeta? Artysta? Pisarz? Filozof? Duchowny? Naukowiec? Nie! Zdaniem „Gazety Wyborczej” nagrodzić 19. tytułem „Człowieka Roku” należy eurokratę atakującego władze naszego kraju – pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.

 

Medium z Czerskiej wręczy swoje wyróżnienie w piątek, 19. maja. – W 28 urodziny „Gazeta Wyborcza” nagrodzi obrońcę wartości, na których zbudowano Unię Europejską. Frans Timmermans to wielki przyjaciel Polski. Jesteśmy pełni uznania dla jego starań, by w Polsce szanowane były zasady państwa prawa, niezależne sądownictwo, system wzajemnej kontroli władz i prawa człowieka – powiedział w rozmowie z serwisem Wirtualne Media zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosław Kurski.

 

Piątkowa „Wyborcza” na pierwszej stronie prezentuje wybrane cytaty z holenderskiego socjaldemokraty, jednak nie wszystkie dotyczą euro-„wartości”. Timmermans jest bowiem bardzo mocno zaangażowany w spór Komisji Europejskiej z polskim rządem. Niestety eurokrata nie stara się nawet zrozumieć racji drugiej strony, a ów „dialog” – za sprawą obu podmiotów w nim uczestniczących – od dawna nie ma na celu jakiegokolwiek porozumienia.

 

Wybór Timmermans jako „Człowieka Roku” jest kolejnym, jasnym sygnałem, że redakcja „Gazety Wyborczej” nie tylko wspiera ośrodki zagraniczne w sporze z rządem Rzeczypospolitej, ale także że nie przeszkadzają jej radykalne wypowiedzi eurokraty. Serwis niezalezna.pl wypisał kontrowersyjne słowa wiceprzewodniczącego KE pokazujące jak miano „wielkiego przyjaciela Polski” rozumie pismo Adama Michnika.

 

Zdaniem nagrodzonego eurokraty to tylko dzięki Unii Europejskiej Polska jest „panią swych granic”. I to po raz pierwszy! Mówił o tym podczas obchodów 60-lecia podpisania Traktatów Rzymskich.

 

W rozmowie z niemieckim „Die Zeit” przekonywał z kolei, że sytuacja w Polsce stanowi „fundamentalne zagrożenie dla państwa prawa”. Europejski polityk sugerował również wtedy, że należy rozważyć zastosowanie wobec Polski artykułu 7 unijnego traktatu, który pozwala na wprowadzenie sankcji, zaś w trakcie Czarnego Protestu mówił, że feministki „walczą o wolność”.

 

Podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Timmermans miał spięcie z Witoldem Waszczykowskim. Wiceszef KE atakował Polskę, a następnie bronił się przed kontrą ministra mówiąc, że „nie ma zasady, która nakazywałaby, aby w każdym kraju był Trybunał Konstytucyjny, ale jeżeli w kraju istnieje Trybunał Konstytucyjny, to powinno się przynajmniej przestrzegać konstytucji”.

 

 

Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl, „Gazeta Wyborcza”

MWł
 


DATA: 2017-05-19 10:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I jak zwykle NN zaprezentował się jako zwolennik nagonki na ludzi,którzy myślą inaczej. Ciekawe kto go zatrudnia jako KLAKIERA narzucającego fałszywe opinie zdemoralizowanych środowisk. Jego aroganckie postępowanie na tym forum pasuje dokładnie do aroganckiego działania innych lewaków, jak Timmermans. Podobnie jak on, NN nie może znieść wyniku demokratycznych wyborów, dlatego obłudnik próbuje narzucać swój styl postępowania wbrew wszelkim kulturalnym regułom i jako taki staje się osobą do potępienia,zamiast być wyróżnioną dopuszczeniem do komentowania. Oczywiście jako otumaniony nie widzi w swej działalności niczego nagannego, udając wątpliwości i oburzenie.
ponad 3 lata temu / do NN
 
Ale niektórych zwolenników nagonki na ludzi,którzy myślą inaczej trzeba uznać nie inaczej niż KIBICE,no może KLAKIERZY.Bo taka jest narzucona opinia przez pewną ekipę. Czy ten,który sprzeciwia się aroganckim postępowaniom innych w sprawach reguł demokratycznych ponieważ mają władzę w ręku i narzucają swój styl postępowania wbrew wszelkim ustalonym wyżej regułom jeżeli jest wrogiem tego działania,to staje się osobą do potępienia,zamiast być wyróżnioną.Czy to coś nagannego?Mam wątpliwość i tu ją wyrażam.Wbrew tym oburzeniem, tego który nic innego http://www.pch24.pl/images/btn_wyslij_opinie.gifnie potrafi pomyśleć poza tym co tu pisze.
ponad 3 lata temu / NN
 
Drogi NN, jak juz jestes oplacanym trollem, to umieszczaj chociaz wpisy na odpowiednich portalach, bo ten raczej nie jest adresowany do kibicow.
ponad 3 lata temu / Do NN
 
Widać,że NN został odpowiednio przesterowany,oby ludzi,którzy sprzeciwiają się zakusom dostosowywania prawa w Polsce do upadającej zboczonej Europy,uznać za wrogów postępu i demokracji.NN nigdy nie dociekał nawet czy katolicy mają rację i jakie są przyczyny ich działania,ale uważa się za guru, który z ochotą potępia,bo nie przystoi mu mieć przeciwne zdanie niż mają inne komuchy.I tak od dawna robi tutaj: hurra na wroga! Na pohybel mu!
ponad 3 lata temu / do NN
 
Widać,że KIBICE zostali odpowiednio przesterowani,oby człowieka,który sprzeciwia się zakusom dostosowywania prawa w Polsce do wygody rządzących,uznać za wroga narodu Polskie,a może nawet wroga demokracji.Nie dociekając nawet czy ma racje i jakie są przyczyny,ale został wskazany przez guru,przez którego jest wskazane,że należy go potępić.Więc gremialnie z ochotą potępiamy,bo nie przystoi mieć przeciwne zdanie.Hurra na wroga! Na pohybel mu!
ponad 3 lata temu / NN
 
GW tworzy wykaz osób, którym kulturalny człowiek nie podałby ręki, skąd to oburzenie drodzy czytelnicy PCh24 ? Gdyby człowiekiem roku wybrali np. J.M. Rymkiewicza to by był news. Tylko dlaczego mnie jeszcze nie uczynili człowiekiem roku ?
ponad 3 lata temu / Józef z Tallina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.