DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Szerszy dostęp do broni to bezpieczeństwo. Teksas wie jak powstrzymać szaleńców

Szerszy dostęp do broni to bezpieczeństwo. Teksas wie jak powstrzymać szaleńców
Źródło: pixabay.com
#BROŃ    #DOSTĘP DO BRONI    #BROŃ PALNA    #OBRONA    #PRAWO DO OBRONY    #STRZELBA    #REWOLWER    #PISTOLET    #BROŃ CYWILNA    #USA    #TEKSAS    #UE    #POLSKA    #PRAWO    #ZAMACH    #STRZELANINA

Po tragedii w teksańskim Sutherland Springs, gdzie szaleniec otworzył ogień do uczestników modlitewnego spotkania Baptystów zabijając 26 osób, władze stanu postanowiły działać. Większe bezpieczeństwo ma zapewnić dalsze upowszechnianie dostępu do broni. Europa zrobiłaby dokładnie odwrotnie.

 

Na wydarzenia, jakie zaszły w Teksasie po strzelaninie w świątyni baptystów, „Gazeta Wyborcza” patrzy z niedowierzaniem. Nic dziwnego. Środowiska lewicowe i liberalne postulują dalsze ograniczanie dostępu do broni i uważają, że takie rozwiązanie służy bezpieczeństwu. Strzelanina z dużą liczą ofiar to zaś najlepszy pretekst, by pobudzić debatę i zaostrzać przepisy.

 

Zupełnie inaczej do problemu bezpieczeństwa podchodzą Teksańczycy, którzy z bronią są mocno zaprzyjaźnieni. Amerykanie zdają sobie sprawę, że każdy uzbrojony i prawowity obywatel to przeszkoda dla działań czy to terrorystów, czy szaleńców z bronią. Wiedzą, że człowiek pozbawiony możliwości obrony będzie tylko ofiarą, zaś przestępca z wszelkich ograniczeń dostępu do broni sobie kpi.

 

Naturalnym więc odruchem teksańskich władz po masakrze sprzed kilku dni była propozycja dalszej popularyzacji broni wśród obywateli. Tak! Teksańczycy chcą łatwiejszego i powszechniejszego dostępu do broni i zastanawiają się, jak umożliwić „dobrym Samarytanom”, czyli śmiałkom, którzy odpowiadają na przemoc, reagowanie jeszcze pewniej i szybciej. Bo zwiększenie liczby uzbrojonych obywateli, to większa szansa na szybką eliminację napastnika i zmniejszenie liczby ofiar.

 

Z pomocą przyszedł też prezydent Donald Trump, który ocenił, iż surowsze kryteria przy zakupie broni nic by nie zmieniły, a w przypadku podobnej tragedii mogłyby sprawić, że „ta niezwykle dzielna osoba (która postrzeliła napastnika) nie miałaby strzelby w bagażniku”.

 

MA

 

 

 Zobacz także:

 

Polonia Christiana 38. Prawo do obrony

 

Polonia Christiana 38. Prawo do broni

 

 


DATA: 2018-07-19 10:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@hannah to bardzo się mylisz. Zbrodnię w Teksasie powstrzymał hydraulik. W tym samym czasie gdy na koncercie muzułmanie zabili 100 osób, podobna sytuacja miała miejsce w stanach (nie pamiętam czy Teksasie czy Floryda), gdzie odbywał się pokaz karykatur Mahometa. Pakistańczyk z żoną znakomicie się przygotowali, ale i tak nie wyszli z parkingu. Gdy na kampusie Koreańczyk zabił kilka osób 2 tygodnie później podobny osobnik został rozbrojony przez 2 studentów. Średnio rocznie broń palna ratuje 800.000 ludzi.
ponad 2 lata temu / Mucha86
 
Ktos tu pisze, ze posiadajac bron, obywatele USA moga sie bronic przed szalencami. Ile takich przypadkow bylo? Nie kojarze zadnego. W zadnej z duzych strzelanin ludzie nie bronili sie za pomoca broni palnej. Poza tym mysle, ze gdyby jakims cudem ktos faktycznie zachowal na tyle zimnej krwi w takiej sytuacji i zastrzelil napastnika, to pewnie potem bylby ciagany po sadach za morderstwo.
ponad 2 lata temu / hannah
 
@asdf cz.2 jest legalny 6 strzałowy, czarnoprochowy Colt, którym można kogoś równie dobrze zastrzelić jak Glockiem, który jest na zezwolenie
ponad 2 lata temu / trooper
 
@asdf Może odpowiem na pytania 1 i 3 jednocześnie. Chciałbym aby z prawem do broni było tak jak z prawem jazdy. Niestety ale w Polsce tak nie jest (tak jest np. w Niemczech czy Czechach i jakoś tam nie strzelają do siebie jak w USA). W Polsce, aby mieć broń muszę: 1. uzasadnić po co mi broń (w przypadku prawa jazdy nie muszę uzasadniać czy samochód mi jest potrzebny do rozrzucania obornika, jeżdżenia czy przejechania wstrętnego sąsiada). 2 Pomimo tego, że uzasadniło się potrzebę posiadania broni, umie się nią posłużyć i jest się zdrowym psychicznie można uzyskać odmowę zgody, bo komendant wojewódzki miał takie, a nie inne widzimisię. Czy chciałbyś, aby po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, przejściu badań ktoś ci nie wydał prawa jazdy, bo ma taki kaprys? Nie jestem zwolennikiem, aby broń była dostępna jak bułeczki. Użytkowalność samochodu jest inna niż broni palnej. No cóż, użytkowalność łopaty jest inna niż broni palnej. W Polsce bez zezwolenia każdy pełnoletni c.d.n
ponad 2 lata temu / trooper
 
@trooper: 1) wymieniłeś wszystkie przesłanki uzyskania zezwolenia na broń, więc nie rozumiem, dlaczego walczysz o coś, co już funkcjonuje 2) co do Kanady i Szwajcarii, to w jest tam odpowiednio 30,8 i 24,45 sztuk broni na 100 obywateli. W USA - 101. Nie ma to jak wymyślić sobie statystyki, bo "wydaje mi się, że tak jest". 3) użytkowalność samochodu jest jednak nieco inna niż broni palnej. Zresztą, żeby używać samochodu musisz posiadać urzędowe zezwolenie. Chciałbyś, żeby znieśli wymóg posiadania prawa jazdy?
ponad 2 lata temu / asdf
 
Jesteśmy niewolnikami. Po prostu.
ponad 2 lata temu / Kazio
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.