DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Szefowie redakcji zaangażowanych w homo-akcję odpowiadają KEP. Zobacz jak się tłumaczą

Szefowie redakcji zaangażowanych w homo-akcję odpowiadają KEP. Zobacz jak się tłumaczą
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.REUTERS/Mike Blake/FORUM

Po jednoznacznym skrytykowaniu przez kardynała Stanisława Dziwisza „tęczowej” akcji „Przekażmy sobie znak pokoju” i patronatu medialnego, którego udzieliły redakcje – formalnie – katolickie oraz mocnym stanowisku Konferencji Episkopatu Polski, przyszedł czas na odpowiedź redaktorów naczelnych „Znaku”, „Tygodnika Powszechnego” oraz „Więzi”. Dziennikarze przekonują, że słowa hierarchów dowodzą… sukcesu ich działań, gdyż chcieli jedynie… przypomnieć o nauczaniu Kościoła, miłosiernego wobec grzeszników. O zdecydowanym potępieniu grzechu „otwarci katolicy” się nawet nie zająknęli. Oto oświadczenie Dominiki Kozłowskiej, Piotra Mucharskiego i Zbigniewa Nosowskiego:


 


Szacunek przede wszystkim

 

W odpowiedzi na komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

 

Z szacunkiem przyjmujemy komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”. Jest to pierwszy dokument, w którym polscy biskupi pragną, wraz z papieżem Franciszkiem, „przede wszystkim potwierdzić, że każda osoba, niezależnie od swojej skłonności seksualnej, musi być szanowana w swej godności i przyjęta z szacunkiem”. Pasterze Kościoła w Polsce uznają też konieczność zapewnienia „pełnego szacunku towarzyszenia” rodzinom, których członkowie odkrywają skłonności homoseksualne.

 

Zaangażowanie naszych środowisk jako patronów medialnych wspomnianej kampanii miało na celu – wyłącznie! – podkreślenie tych właśnie elementów nauczania Kościoła, które są w Polsce mało znane i rozpowszechniane. Wydaje się nam, że dzięki dzisiejszemu stanowisku Prezydium KEP ten cel kampanii został właśnie osiągnięty. Polscy katolicy otrzymali od pasterzy jednoznaczne wezwanie do traktowania homoseksualnych sióstr i braci z godnością i szacunkiem. Jeśli nawet nasze zaangażowanie w kampanię zostało niewłaściwie zrozumiane, to być może jest to felix culpa, szczęśliwa wina.

 

Nasza decyzja objęcia patronatem medialnym kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju” wywołała wątpliwości części opinii publicznej, także księży biskupów. Zgodnie jednak z wyraźnymi deklaracjami organizatorów kampania dotyczyła wyłącznie wymiaru relacji między osobami i nie miała na celu przedstawiania żadnych postulatów politycznych, prawnych czy doktrynalnych. Kontrowersyjne treści niektórych wypowiedzi wideo są wyrazem osobistych doświadczeń i indywidualnych przekonań ich autorów, co m.in. zostało zaznaczone w serwisie YouTube przy ich prezentacji.

 

Świadomi jesteśmy, że dla wielu osób skłonności homoseksualne stanowią „trudne doświadczenie” (KKK 2358). W pełnej zgodzie z Magisterium i reprezentującymi je biskupami będziemy dalej konsekwentnie angażować się w działania Kościoła zmierzające do zapewnienia tym osobom odpowiedniej troski duszpasterskiej i znalezienia dla nich właściwego miejsca we wspólnocie wiary.

 

Kraków-Warszawa, 14 września 2016 r.

 

Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”

Piotr Mucharski, redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”

Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny kwartalnika „Więź”

 

 

 

Źródło: KAI

MWł

 

 

 

ZOBACZ JAK HOMO-PROPAGANDĘ Z UDZIAŁEM "KATOLICKICh" PISM OCENILI:

 

PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI


KARDYNAŁ STANISŁAW DZIWISZ


KARDYNAŁ KAZIMIERZ NYCZ 

  


DATA: 2016-09-15 09:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta odpowiedź to 100% Talmudu. Żyd może okłamać gojów jeśli służy to jego celom.
ponad 2 lata temu / skrzyzowane palce za plecami to żydowska norma
 
Baju baju. Można by w to uwierzyć, gdyby w ramach akcji nie pojawiała się sześciokolorowa flaga, będąca symbolem HOMOIDEOLOGII, a nie HOMOSEKSUALIZMU. Katolicy nie przekazują znaku pokoju zadeklarowanym wrogom religii katolickiej, jakimi są homoideolodzy.
ponad 2 lata temu / r
 
Redaktorzy pseudokatolickich pism, które dawno powinny być napiętnowne przez Episkopat, wykręcaja się w obłudny sposób.
ponad 2 lata temu / Zbigniew
 
Biskupi dali się zmanipulować. Szacunek - uznanie dla osoby lepszej ode mnie. Uszanowanie - uznanie godności człowieka. Dlaczego mam mieć szacunek do człowieka, bo jest LGTB? W czym jest lepszy ode mnie - świetnie maluje, zna się na silnikach rakietowych, potrafi prowadzić biznes, jest bohaterem wojennym? Szanuję ludzi (bez względu na ich preferencje).
ponad 2 lata temu / Grandpa1017
 
JEDYNYM dobrym rozwiązaniem było NIEZWŁOCZNE odebranie tytułów "katolicki" tym trzem tytułom prasowym na samym początku akcji, bez wdawania się w jakiekolwiek dywagacje. Teraz jest już "po balu". Swoją drogą należy czapki zdjąć z głów patrząc na perfekcję prowadzenia tego diabelskiego przedsięwzięcia.
ponad 2 lata temu / Burak
 
Tak wygląda antykatolicka banda trojga w owczej skórze. Nie wierzę im ani za grosz.
ponad 2 lata temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.