DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Szefowa rosyjskiej Rady Federacji atakuje Polskę. Mówi o „politycznym szaleństwie”

Szefowa rosyjskiej Rady Federacji atakuje Polskę. Mówi o „politycznym szaleństwie”

„To przykład politycznego szaleństwa”, tymi słowami przewodnicząca rosyjskiej Rady Federacji, Walentina Matwijenko, skomentowała tekst premiera Mateusza Morawieckiego opublikowany w Politico. Szef polskiego rządu odniósł się w nim do historycznych kłamstw, jakie w ostatnim czasie zaserwował światu prezydent Władimir Putin zarzucający Polsce wywołanie II Wojny Światowej i przygotowanie Holocaustu.

 

Artykuł premiera RP został opublikowany na kilka dni przed 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Morawiecki przedstawił w nim szereg argumentów potwierdzających tezę, że podobnie jak w latach powojennych, gdy „sowiecka propaganda narzucała narrację o II wojnie światowej, (...) Rosja znowu podejmuje próby przedstawiania Związku Radzieckiego jako wyzwoliciela, który uwolnił świat od nazizmu”.

 

Morawiecki napisał, że „ułatwił zadanie zbrodniczemu reżimowi nazistowskiemu i popełnił szereg własnych zbrodni – zarówno przed, jak i po wyzwoleniu Auschwitz”. Dodał, że przedstawiając dziś znowu Związek Radziecki jako wyzwoliciela, „rosyjski prezydent Władimir Putin pomija milczeniem wojskową agresję Moskwy nie tylko wobec Polski, ale także wobec krajów bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii w czerwcu 1940 r. i decyzję o sprowokowaniu wojny zimowej z Finlandią, trwającej od listopada 1939 do marca 1940 roku”.

 

„Rosja usiłuje obarczyć Polskę i inne kraje europejskie odpowiedzialnością za współpracę z niemieckim dyktatorem Adolfem Hitlerem, przypomina dawne czasy”, ocenił Morawiecki. „Podejmowane ostatnio próby odmalowywania Polski jako sprawcy, a nie ofiary, nie będą tolerowane”, zapewnił.

 

Premier przypomniał, że „w rzeczywistości to właśnie sojusz zawarty przez nazistowskie Niemcy i ZSRR w 1939 roku utorował drogę i przyczynił się do zapoczątkowania II wojny światowej”. Na koniec Morawiecki podkreślił, że „musimy strzec się dziś przed fałszywymi narracjami, które usiłuje się nam sprzedać”.

 

Do artykułu szefa polskiego rządu odniosła się przewodnicząca rosyjskiej Rady Federacji, Walentina Matwijenko. – Jednym z ostatnich przykładów takiego, powiedziałabym, politycznego szaleństwa był niedawny artykuł premiera Polski, który oznajmił, ze Armia Czerwona nie wyzwalała Warszawy a Związek Radziecki był, ni mniej ni więcej tylko wspólnikiem nazistowskich Niemiec – powiedziała polityk.

 

Matwijenko mówiła, że „ci, którzy pozwalają sobie na takie bluźniercze kłamstwo, jak się wydaje, jednocześnie wyrzekli się rozumu, sumienia i pamięci”.

 

Zdaniem przewodniczącej Rady Federacji podobne stwierdzenia są „zniewagą” nie tylko weteranów oraz „600 tys. żołnierzy i oficerów, którzy oddali życie za wyzwolenie Polski", ale także „prawdziwych polskich patriotów, którzy ramię w ramię z radzieckimi żołnierzami bili się o wolność swojej ojczyzny”.

 

Matwijenko wyraziła ubolewanie, iż obecnie gloryfikuje się „wspólników hitlerowskiego faszyzmu a imionami oprawców nazywa się ulice miast, w których żyją jeszcze świadkowie ich zbrodni i potomkowie ich ofiar”.

 

Źródło: niezalezna.pl, interia.pl, politico.eu

TK

 


DATA: 2020-01-27 08:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Syberia i Katyń też były nieludzkie.
27 dni temu / @Lech
 
Nikt nie jest święty- to prawda- ale to co się działo na Wołyniu i w Oświęcimiu to już nie jest ludzkie.
27 dni temu / Lech
 
No tak wszyscy powinni być wdzięczni niezależnie od tego co robili. Tak jak jest to w przypadku chyba każdej koloni.Przewaznie kolonizowani nie rozumieją że wszystko dla ich dobra. Takie prawo silniejszego.
28 dni temu / m
 
@Ryś: polecam zdjęcia ze wspólnej defilady niemiecko-radzieckiej w Brześciu nad Bugiem w 1939 roku. Zachęcam także do znalezienia odpowiedzi na pytanie: ile radzieckiej benzyny użyto do bombardowania Anglii w 1940 roku, kiedy sojusz niemiecko-radziecki trwał w najlepsze. Jeszcze drugie pytanie: czy wrześniowa z 1939 roku decyzja Zachodu o nieudzieleniu pomocy Polsce nie była przypadkiem spowodowana wizją walki z siłami rozlokowanymi od Renu po Ocean Spokojny? Ryś, w Warszawie nie było ulicy Armii Czerwonej. Nigdy, nawet za czasów PRL i Stalinogrodu. Nawet Rosjanin Wysocki pisał o zwykłych ludziach żołnierzach radzieckich którzy w 1944 roku chcieli bić Niemców, ale Stalin nie pozwalał. Taki wielki niedźwiedź, a boi się dwudziestu trumien powstańców styczniowych sprzed ponad 150 lat?
28 dni temu / Solidarny
 
Być może twoi rodacy zawdzięczają coś bóstwu Stalinowi. A my Polacy zawdzięczamy istnienie opiece prawdziwego Boga. Ciekawe, bo twój niedźwiedź coś nie macha łapą, tylko zapluwa się próbując ryczeć, a w rzeczywistości wydając jedynie bezsilny charkot.
28 dni temu / @Ruś
 
A jaka różnica dla ofiar zginąć w obozie niemieckim czy łagrze sowieckim??? Obydwa to niebywałe bestialstwo- Niemców i Rosjan
28 dni temu / Lustro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.