DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Szefowa KE zapowiada rewolucję LGBT: jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju

Szefowa KE zapowiada rewolucję LGBT: jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju
Fot. Reuters / Forum

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła w Brukseli plan, jaki eurokraci zamierzają zrealizować w najbliższych latach. Głównymi punktami są realizacja celów klimatyczno-ekologicznych wynikających z zapisów „Zielonego Ładu” oraz „wzmocnienie praw osób LGBT”.

 

Niemiecka polityk stwierdziła, że kwestie klimatyczne, a zwłaszcza redukcja emisji dwutlenku węgla do atmosfery to najważniejsze zadanie, jakie stoi przed krajami Wspólnoty. Zgodnie z założeniami „Zielonego Ładu” eurokraci chcą, aby do roku 2030 państwa UE produkowały o 55 proc. mniej CO2 niż w roku 1990 (początkowo miało być o 40 proc. mniej). Jej zdaniem tylko dzięki tak „ambitnym założeniom” uda się osiągnąć w 2050 roku w UE „neutralność klimatyczną”.

 

Ochrona klimatu to jednak nie tylko redukcja emisji CO2. Ursula von der Leyen zaapelowała o „lepsze traktowanie przyrody” poprzez przeanalizowanie „co i jak produkujemy oraz konsumujemy”, „jak się odżywiamy, ogrzewamy, podróżujemy i transportujemy”. Pomóc w tym ma prawie 280 mld euro z budżetu UE.

 

Szefowa KE odniosła się także do sytuacji tzw. mniejszości seksualnych. Jak zaznaczyła w UE nie ma miejsca na „strefy wolne od LGBT”.

 

Nie spocznę w wysiłkach na rzecz budowy unii równości, gdzie wszyscy mogą być tym, kim naprawdę są - bez obawy przed oskarżeniami lub dyskryminacją, bo bycie sobą to nie jest ideologia. To jest tożsamość i nikt nie może nikomu tego zabrać – mówiła.

 

Ursula von der Leyen zapowiedziała, że Komisja Europejska niedługo przedstawi strategię wzmocnienia praw tzw. osób LGBT. – W ramach tego będę również dążyć do wzajemnego uznawania stosunków rodzinnych w UE. Jeśli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju – podsumowała.

 

Źródło: TVP Info, tvp.info

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-09-17 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przepraszam czy ta Pani też należy do masonerii? "Buduje Unię Równości". Wolność, Równość i Braterstwo...To już znamy
5 dni temu / Polonus
 
Ale z drugiej strony skoro zdrowe poczte dziecko w Polsce jest człowiekiem i nie wolno go mordować to zakaz mordowania powinien obowiązywać w całej UE
5 dni temu / Katolikpolak196
 
Narodowi socjaliści maszerujacy przez Niemcy też są " Sobą" i to nie jest ideologia ?? Czy każdy ogłaszając się Napoleonem jest sobą a Hitlerem także??
5 dni temu / Ironia
 
bojówki i piąta kolumna prawnie jako mniejszosc , o cechach "braku zdolnosci do czynnosci prawnych"
5 dni temu / kurator
 
Przemówienie dobre ale jakby nie na miejscu. Jak można odczlowieczac ludzi broniacych tradycyjnych wartości?. To był wstęp do nagonki na faszystow poprostu i dlatego przypominało wystąpienia wielu komunistów kiedyś. Zabrakło tylko odpowiednio licznej widowni i zakończenia w stylu,, niech żyje unia ''.
5 dni temu / pl
 
I żebyś Ty prawdę mówił to by było okej, ale to co mówisz jest baaardzo daleko od prawdy...
5 dni temu / @Dawid
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.