DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Szefowa KE ujawnia: Pracujemy nad unijną strategią równości LGBTQI

Szefowa KE ujawnia: Pracujemy nad unijną strategią równości LGBTQI

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ujawniła, że jej urząd pracuje obecnie nad europejską strategią w sprawie ruchu LGBT. Zapewniła też, że będzie naciskać na wszystkie kraje, które nie uznają dziś homomałżeństw. Jej wypowiedź odnosiła się bezpośrednio do Polski i Węgier.

 

Von der Leyen mówiła w piątek o unijnych środkach i tak zwanej dyskryminacji. Niemka odpowiadała na pytania nadsyłane do niej przez mieszkańców państw członkowskich Unii. Jedno z nich dotyczyło Polski, Węgier i roszczeń ruchu homoseksualnego. „Jak długo jeszcze można tolerować brak poszanowania dla osób LGBT przez kraje UE, takie jak Polska i Węgry?” - brzmiało pytanie.

 

Ursula von der Leyen zapowiedziała, że w tej sprawie Komisja Europejska nie popuści - i posypią się sankcje.

 

- Każda osoba w Europie powinna móc być, tym kim chce, i kochać kogo chce we wszystkich krajach europejskich - stwierdziła polityk.

 

- Dyskryminacja na podstawie orientacji seksualnej nie może mieć miejsca w UE. Zawsze gdy jest to w mojej mocy, będę przeciwko niej działać, w tym przez zawieszanie dystrybucji funduszy i kierowanie spraw przeciwko rządom do sądu - dodała.

 

Następnie szefowa KE powiedziała, że będzie naciskać na to, by wszystkie kraje unijne respektowały „związki rodzinne” - to znaczy, że jeżeli para gejowska czy lesbijska zawarła pseudo-ślub w Holandii, Francji czy Niemczech, miałaby być za małżeństwo uznawana w Polsce!

 

- Możesz na mnie liczyć, jeśli chodzi o promocję unii równości. Pracujemy właśnie nad strategią równości LGBTQI. Zaprezentuję ją wkrótce - zapewniła osobę, która zadała jej pytanie o LGBT, Polskę i Węgry.

 

Źródło: niezalezna.pl

 

Pach


DATA: 2020-09-25 17:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy można się nie zgodzić?... Naprawdę musimy?...
26 dni temu / Anty
 
Acha, czyli prawa człowieka są dla wszystkich, prócz lgbt, bo dla nich to super przywileje mają być. Póki co to do getta chce się zapędzić katolików, a nie lgbtowców
26 dni temu / @Dawid
 
@Stefan prawa człowieka to nie są kwestie pozatraktatowe. Europa musi zareagować, bo obudzimy się jak w 39 roku, z obozami dla homoseksualistów.
26 dni temu / Dawid
 
Przecież kwestie obyczajowości miano pozostawić w gestii poszczególnych państw? Coś się zmieniło? Tak jak za komuny, oni sami nie przestrzegają uchwalonych nawet przez siebie praw. Z Panem Bogiem
26 dni temu / Stefan
 
A miało być tak pięknie i radośnie. Wystarczyło podpisać CYROGRAF wejścia do unii państw marzycieli o wolności i równości. z jednym WARUNKIEM bez Pana Boga. Stało się. Mamy względny dobrobyt, 500+, zabezpieczenie dla emerytów z R.M., trzynastki, tarcze antykryzysowe przed ..i po wszelkie możliwe zabezpieczenia zabezpieczone przed niewypłacalnością dłużnika w bankach europejskich prowadzonych przez Eskimosów. Jednakże cyrograf jest prawnym ZOBOWIĄZANIEM. Zatem mamy pieniądz i względne zabezpieczenie a NIE MOŻEMY BYĆ SOBĄ - NIE MOŻEMY WYZNAWAĆ WIARY i ŻYĆ WIARĄ. Zatem będziemy musieli dokonać WYBORU nie partyjnego bo każdy z nich doprowadził nas do chwili obecnej ale wyboru pomiędzy MIEĆ a BYĆ . Nagadano ludziom, że można MIEĆ bez pracy, a bycie polega na lenistwie i czekaniu na DOBROCZYŃCÓW wpiosujących się w religię. Dziś ważny jest DOBROczyńca wyznaczający nowe prawa i napiętnujący swoim znamieniem. Zatem przed nami WYBÓR pomiędzy dobroczńcą a P.Bogiem.
27 dni temu / iskierka
 
Wchodziliśmy do wspólnoty gospodarczej wolnych i suwerennych narodów ! Traktaty zostały podeptane, a cały mechanizm tej "Unii" sprowadza się do łamania sumień! Im szybciej wyjdziemy z tego eurokołchozu - tym lepiej! NB. Chyba ma teraz gorzkie myśli nasz Premier, który też przyczynił się do uzurpacji -bo nie wyboru!- tej niemry!
27 dni temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.