DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego: nasza organizacja nie jest polityczna

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego: nasza organizacja nie jest polityczna
fot. YouTube / RMF FM

Sławomir Broniarz w rozmowie na antenie RMF wielokrotnie podkreślał, że ZNP nie jest organizacją polityczną, a protest nauczycieli ma na celu wyłącznie uzyskanie podwyżek. „Redaktor Głosu Nauczyciela jest byłym dziennikarzem Trybuny Ludu, pana zastępca to wieloletni członek SLD, pan występuje w demonstracjach politycznych w pierwszym szeregu i pan mi mówi, że ZNP nie jest polityczne?” – pytał zdziwiony prowadzący.

 

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego był gościem Roberta Mazurka w Porannej Rozmowie na antenie RMF. Pośród wielu tematów związanych z protestem nauczycieli, poruszono kwestie dotyczące Karty Nauczyciela i związanych z nią przywilejów.

 

„Zreformujmy Kartę Nauczyciela, zlikwidujmy ją może. Nie może być tak, że dyrektor szkoły nie może zwolnić beznadziejnego nauczyciela i nie może dać podwyżki dobremu” – prowadzący zacytował słowa Ryszarda Petru, z którym Sławomir Broniarz szedł w jednym szeregu podczas demonstracji KOD. Szef ZNP stwierdził, że jest to nieprawda, gdyż zgodnie z przepisami dyrektor może dokonać takich zwolnień. - Pan mówi o świecie wyobrażonym, a nie realnym (…) na kartce może pozwala [zwolnić nauczyciela]. Mam przyjaciela dyrektora liceum w małym mieście, który chce zwolnić  marną nauczycielkę; uczniowie jej nie chcą, rodzice jej nie chcą (…) i on mi powiedział wprost: gdybym ją zwolnił, to by się skończyło procesem, który by wygrała, gdyż uznałaby, że to szykany – argumentował Mazurek.

 

- Cenię Ryszarda Petru za jego poglądy gospodarcze… - oznajmił szef ZNP.

 

- No pewnie, że Pan ceni! Przecież był pan z nim na jednej demonstracji – odpowiedział prowadzący pokazując zdjęcie z jednego z marszów KOD. Robert Mazurek odniósł się także do grudniowego protestu, podczas którego część nauczycieli brała fałszywe zwolnienia lekarskie, a któremu „ciepło” przyglądał się i kibicował ZNP. Sławomir Broniarz zapewniał, że nie znaleziono żadnego przypadku nauczyciela biorącego „lewe zwolnienie”. – Były kontrole – zapewniał.

 

- Takie kontrole, żeby niczego nie znaleźć - usłyszał odpowiedź prowadzącego.

 

Robert Mazurek odniósł się także do wielokrotnych wypowiedzi szefa ZNP o apolitycznym charakterze związku. - Redaktor „Głosu Nauczyciela” jest byłym dziennikarzem Trybuny Ludu, pana zastępca to wieloletni członek SLD, pan występuje w demonstracjach politycznych w pierwszym szeregu i pan mi mówi, że ZNP nie jest polityczne? - pytał zdziwiony prowadzący.

 

- Jeżeli praca i działanie na rzecz dobra wspólnego jest działalnością polityczną – to tak, jesteśmy organizacją polityczną – oznajmił Broniarz. Prowadzący na marginesie poruszył kwestie majątku związku: „5 hoteli, 8 domów i ośrodków wypoczynkowych, cztery sanatoria…”. - Majątek związku budowany był od 1905 roku – bronił się Broniarz.    

 

Źródło: rmf24.pl

PR

 


DATA: 2019-03-25 11:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale polityczny jest prezes. Byliście w PZPR, Prezesie?
4 miesiące temu / Zbigniew
 
Pod rządami PO/PSL 8 lat z dodatkiem za wysługę 40 lat - ok. 2500 na rekę. Podwyżek nie było -bo? Zabierane dodatki, premie pod pozorem szukania przez budżet oszczędności iiiii Zarządzenie nr 70 z X 2011r. Prezesa Rady Min.DTuska pilnujące dyscypliny i porządku!!
5 miesięcy temu / Netto
 
a skąd sierp i młot w umysłach?
5 miesięcy temu / robert
 
Nie dalej jak wczoraj Kaczyński grzmiał o swojej "walce z przeciwnikami demokracji". Jak wynikło z tej wypowiedzi "wrogowie demokracji" są jego osobistymi wrogami. Skoro tak, niech płaci ale ze swojej kieszeni.
5 miesięcy temu / oo
 
"to jest strajk polityczny, nauczycieli się nie słucha, chodzi tylko o hejt na rząd !" Taaa, wszystko jest hejtem na biedny rząd. Biedactwa nie mogą nic zrobić bo akurat hejtowani, byli wczoraj hejtowani albo obawiają się hejtu. Rząd specjalnej troski, gabinet nieporadnych, impotentnych kukiełek. Niech rozpiszą przedwczesne wybory i w nich nie startują a wtedy skończy się ich udręka hejtowanych misiów.
5 miesięcy temu / Leaf427
 
Gdyby nie polityka to ZNP formalnie i praktycznie miałby rangę kółka wzajemnej adoracji i wspominek pedagogów emerytów z hasłem: "Kiedyś to nawet trawa była bardziej zielona". Gdyby nie polityka to stosowne ministerstwo straciłoby rację bytu a nauczyciele zajęci byliby szukaniem pracy lub pracą w prywatnych szkołach gdzie głos decydujący mieliby klienci czyli rodzice. Aktywni nauczyciele zapomnieliby w dwa dni o istnieniu ZNP. Stare komuchy wyprowadziły by sztandar i koniec historii.
5 miesięcy temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.