DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Szef włoskiej dyplomacji: koniec z milczeniem na temat prześladowania chrześcijan!

Szef włoskiej dyplomacji: koniec z milczeniem na temat prześladowania chrześcijan!
Angelino Alfano. Fot. Krystian Maj/FORUM

Włoski minister spraw zagranicznych, Angelino Alfano, przemawiając podczas konferencji dotyczącej wspólnot religijnych poinformował, że ambasady Włoch na całym świecie zamierzają obserwować przypadki łamania wolności religijnej. Polityk zachęcił również do głośnego mówienia o prześladowaniach chrześcijan.


Szef dyplomacji zwrócił również uwagę na narastający problem prześladowań chrześcijan w świecie. – Nie należy lękać się mówić o prześladowaniach chrześcijan ­– powiedział dyplomata dodając, że współcześnie żyjemy w „złudzeniu, że kiedy mówi się o chrześcijanach w katakumbach, chodzi o odległą przeszłość”. Alfano zaapelował, by przezwyciężać taki sposób myślenia. – Nic podobnego! Zbyt często chodzi o nasze czasy ­– oświadczył minister.

 

Chrześcijanie są najbardziej i najliczniej prześladowaną grupą społeczną na świecie. Wyznawcy Chrystusa spotykają się z częstymi aktami przemocy i presją dotyczącą każdej dziedziny życia. Pod groźbą bardzo surowych kar (w tym kary śmierci) zabrania się im czytania Pisma Świętego, modlitwy oraz innych praktyk religijnych. Zamyka się świątynie. Nie mogą również spotykać się z innymi chrześcijanami.

 

Szacuje się, że od początku chrześcijaństwa z powodu wiary w Chrystusa męczeńską śmierć poniosło 70 mln osób. Tylko w samym XX wieku było to aż 45 mln wiernych!


W niechlubnej statystyce dotyczącej współczesnych prześladowań chrześcijan przodują państwa takie jak Korea Północna, Iran, Arabia Saudyjska, Somalia, Malediwy i Afganistan.

 

 

KAI

om
 


DATA: 2017-07-14 08:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Patrzcie jaka gra. Nawpuszczali muzułmanów i teraz będą prześladowania we Włoszech. Ale on się odcina, udaje chęć naprawy tego co sam popsuł. Myśli że zachowa twarz przed włoskimi katolikami.
ponad 2 lata temu / gra
 
Szef włoskiej dyplomacji zabiera głos w sprawie mordowanych chrześcijan a papież Francszek milczy...
ponad 2 lata temu / ZR
 
Dlaczego w tej "statystyce" nie ma Francji, Niemiec i Szwecji?
ponad 2 lata temu / obywatel
 
dodajcie Chiny i tak naprawde kazdy kraj, bo prawdziwi katolicy sa przesladowani za prawde wszedzie tylko katolicy to chrzescijanie (Papiez Leon XIII "Satis Cognitum")
ponad 2 lata temu / prawdziwy
 
Popieram Angelino Alfano. Wreszcie trzeba o tym mówić otwarcie Nie tylko szeptem w niszach Kościoła ale też głosem polityków . Ostatnio ks Piotr Glas mówił, że żyjemy w wielkim złudzeniu w swoich prywatnych strefach komfortu, że będzie coraz gorzej.
ponad 2 lata temu / Quito Akita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.