DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Szef WJRO skomentował odwołanie izraelskiej delegacji. „Jestem rozczarowany”

Szef WJRO skomentował odwołanie izraelskiej delegacji. „Jestem rozczarowany”
fot. YouTube / WJRO - World Jewish Restitution Organization

Gideon Taylor, przewodniczący Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) skomentował w poniedziałek decyzję Polski o odwołaniu wizyty izraelskiej delegacji w sprawie zamiaru podniesienia kwestii restytucji żydowskich nieruchomości.

 

- Jesteśmy rozczarowani tonem i językiem używanym w Polsce w ostatnich tygodniach w sprawie zwrotu mienia – mówił Taylor w poniedziałek.- Nieżydowscy i żydowscy właściciele nieruchomości czekali wiele lat, by Polska wreszcie zapewniła im sprawiedliwość. Problem ten nie dotyczy niemieckich konfiskat nazistów podczas okupacji Polski. Chodzi o majątek, który następnie został upaństwowiony przez polskich komunistów, a który nadal przynosi korzyści polskiej gospodarce - kontynuował.

 

- Polski rząd wprowadził projekt ustawy, aby rozwiązać ten problem ponad rok temu. Kwestia ta jest szczególnie ważna dla ocalałych z Holokaustu i ich rodzin, których własność została najpierw przejęta przez niemieckich nazistów, a następnie przez komunistyczną Polskę. Mamy nadzieję na wznowienie dialogu z Polską, aby mogła rozwiązać tę historyczną niesprawiedliwość. WJRO docenia wieloletnią troskę Izraela i Stanów Zjednoczonych, a także innych krajów, w tej kwestii - podsumował.

 

Taylor mówiąc o „trosce innych krajów” miał na myśli także Wielką Brytanię. Kilka dni temu w Izbie Lordów baronesa Ruth Deech oskarżyła Polskę o „samowolne zajęcie nieruchomości trzech milionów ofiar”.

 

Baronowa Ruth Deech powiedziała w debacie Izby Lordów w zeszłym tygodniu, że Polska jest „najbardziej skandalicznym przestępcą”, jeśli chodzi o zwrot sztuki zrabowanej przez nazistów.

Przekonywała, że ​​kraj „bezprawnie zajął majątek trzech milionów ofiar nazistów.” - To jedyny taki kraj we współczesnej Europie, który odmówił ustanowienia systemu odszkodowań, okazując tym samym nonszalanckie podejścia do rządów prawa i europejskich zobowiązań – grzmiała w wyższej Izbie brytyjskiego parlamentu.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek polskie MSZ ogłosiło, że Warszawa postanowiła odwołać wizytę izraelskich urzędników po tym, jak strona izraelska dokonała w ostatniej chwili zmian w składzie delegacji, sugerując, że rozmowy skupią się przede wszystkim na kwestiach związanych z restytucją mienia.

 

W sobotę około 20 tys. Polaków protestowało w Warszawie przeciw amerykańskiej ustawie JUST Act (S447) dot. restytucji żydowskich nieruchomości zajętych podczas Holokaustu i w późniejszym okresie, co zostało przemilczane przez media głównego nurtu. Marsz jednak został skrupulatnie odnotowany przez media zagraniczne.  

 

Źródło: israelnationalnews.com / thejc.com

AS

 


DATA: 2019-05-14 14:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mosiek, jeszcze wiekszego doznasz rozczarowania od Polaków, bo Polacy są dużo mądrzejszym narodem od was!!! Bo wy najpierw działacie, a potem myślicie
ponad 1 rok temu / Ergo
 
Jest tyle etyk żydowskich ile żydowskich interesów. Oto jeszcze jeden z wielu przykładów, etyki żydowskiej.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
A jakiej gospodarce ten majątek ma przynosić korzyść, jeżeli nie polskiej? Przecież to majątek, który jest w Polsce, po polskich obywatelach! Nie rozumiem, dlaczego miałby przynosić korzyść komuś spoza Polski? Czy nie ma wśród naszych polityków nikogo mądrego i prawego, potrafiącego mówić językiem prawdy???
ponad 1 rok temu / Józefa
 
Przepraszam ale to wyjątkowa nikczemność, bo nie kto inny jak Hilary Minc i Jakub Berman byli w Polsce odpowiedzialni za "nacjonalizację gospodarki" tzn. rewolucyjne pozbawienie Polaków prawa własności. Kim byli Ci dwaj dżentelmeni, tzn. jakiej narodowości? Kim byli "Puławianie"? Im wolno było okradać? Zatem filozofia Kalego. Kto w Polsce stworzył aparat terroru, no i kto grabił wszystko co tylko wpadło w łapy? Kto mordował Polaków tysiącami w okresie tzw. "utrwalania władzy ludowej"? Bierze mnie na wymioty jak słyszę te pomrukiwania z państwa położonego w Palestynie. Wynocha!
ponad 1 rok temu / Michał Francis
 
Czy spotkał sie ktoś kiedykolwiek z jakąkolwiek wdzięcznością ze strony Żydów za umożliwienie im w ogóle mieszkania w Polsce przez setki lat? Hmm...
ponad 1 rok temu / Cyrus
 
To ostatni etap realizacji NWO??? Henry Ford "Międzynarodowy żyd"
ponad 1 rok temu / ppp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.