DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Szef ukraińskiego IPN nie uważa, by celem jego kraju było pojednanie z Polską

Szef ukraińskiego IPN nie uważa, by celem jego kraju było pojednanie z Polską
fot. Paweł5586, lic. Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported via wikimedia commons

Wołodymyr Wjatrowycz, mianowany przez władze post-majdanowej Ukrainy na stanowisko szefa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, znany jako negacjonista wołyński, podczas rozmowy z dwumiesięcznikiem „Nowa Europa Wschodnia” stwierdził, że celem dialogu Ukrainy i Polski nie jest pojednanie a porozumienie.

 

- Naszym celem nie jest pojednanie. Celem jest porozumienie. Różnice między nami w ocenie konfliktu polsko-ukraińskiego pozostaną - stwierdził w wywiadzie z dwumiesięcznikiem wydawanym przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu Wołodymyr Wjatrowycz.

 

Szef ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi oraz poglądów. Z wykształcenia jest historykiem, absolwentem Uniwersytetu Lwowskiego.

 

Przed mianowaniem na prezesa IPN pełnił w latach 2008-2010 m.in. funkcję dyrektora archiwum Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Podejrzewa się, ze fałszował wtedy dokumenty, dzięki czemu miałyby wybielać OUN-UPA. Jest też członkiem rady nadzorczej Muzeum „Więzienie na Łąckiego”, które propaguje w swoich ekspozycjach tezę, iż II Rzeczpospolita - na równi z Niemcami i Sowietami - okupowała Lwów i Galicję Wschodnią.

 

Wjatrowycz jest autorem książki „Druga wojna polsko-ukraińska 1942-1947”. Praca stawia tezy, że zbrodnie Ukraińców na Polakach z Kresów nie były działaniem zaplanowanym, a spontaniczną odpowiedzią na prowokacje.

 

Źródło: Kresy.pl / new.org.pl

MWł 


DATA: 2016-02-11 11:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na Ukrainie dzieją się dziwne rzeczy, niestety nieprzyjazne Polsce. Po co w takim razie pomagamy im się kształcić za darmo u nas ? Te tysiące po edukacji może będą nam przychylne ale co z wielomilionowym ciemnogrodem i nacjonalistami ? W jaki sposób ten Pan został szefem IPN Ukrainy ?
ponad 2 lata temu / w
 
Co na to Pan minister Waszczykowski ? W nagrodę Pan prezydent Duda pożyczył mu cztery miliony euro !
ponad 2 lata temu / [email protected]
 
Ukraina bratnia Polsce?????? większej kpiny nie słyszałem.Oni tak plota, bo to realizacja założeń OUN zakłamanie historii. Od ukraińca nie odwracaj się plecami, bo kiedy dasz mu następne 4 miliardy ukradzione polskim emerytom, to ten kiedy je policzy w podzięce wbije ci nóż.
ponad 2 lata temu / z rodu Dmowskiego
 
Persona Non Grata!
ponad 2 lata temu / abc
 
Według Romana Dmowskiego Ukraina to wrzód Europy.OUN UPA SS GALEIZEN Legion Ukraiński są winne zbrodni na Polakach Rosjanach Żydach Ukraincach.W 1939 szowiniści ukrainscy mordowali oficerów żołnierzy powracających do domu z Wojny Obronnej.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
@Roman Dmowski: Co ty tam wiesz, Romek, nasz patriotyczny rząd sobie z nimi poradzi. Pan Waszczykowski będzie "poruszał kwestie na wszystkich szczeblach", a jak nie poskutkuje, to za karę dowali im kolejne 4 miliardy.
ponad 2 lata temu / cristero
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.