DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Szef rządu rozmawiał z wiceprezydentem USA. Pence przyjedzie do Polski

Szef rządu rozmawiał z wiceprezydentem USA. Pence przyjedzie do Polski
Mike Pence, fot. REUTERS/Mandel Ngan/Pool

Premier Mateusz Morawiecki oraz wiceprezydent USA Mike Pence przeprowadzili pierwszą, wspólną rozmowę telefoniczną. KPRM informuje, że obaj politycy poruszyli kwestie związane z obronnością, współpracą wojskową, bezpieczeństwem energetycznym, a także współpracą gospodarczą. Wiceprezydent Pence przyjął także zaproszenie do Polski.

 

Podczas rozmowy telefonicznej, premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że dla Polski kluczowe jest bezpieczeństwo, zarówno to na poziomie obronnym, jak również bezpieczeństwo energetyczne. „Z zadowoleniem przyjmujemy amerykańskie wsparcie dla dywersyfikacji źródeł energii m.in. dostaw gazu z USA do Polski, w tym poparcie dla projektu Baltic Pipe. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ sektor infrastrukturalny, energetyczny, transportowy oraz IT są ważnym obszarem współpracy w kontekście Inicjatywy Trójmorza” – czytamy w komentarzu szefa rządu, zamieszczonym w serwisie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił również, że amerykańska obecność militarna w regionie jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa Europy i pokazuje transatlantycką jedność. Wskazywał na silne więzi łączące oba kraje. Wyraził także nadzieję na utrzymanie dynamicznych kontaktów na najwyższym politycznym poziomie.

 

Wiceprezydent USA i premier Mateusz Morawiecki umówili się na wspólne rozmowy w Waszyngtonie. Wiadomo, że w najbliższym czasie zostaną ustalone szczegóły dotyczące spotkania. Jednocześnie wiceprezydent Mike Pence przyjął zaproszenie przyjazdu do Polski.

 

Podczas rozmowy telefonicznej, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych przekazał premierowi Morawieckiemu gratulacje związane z objęciem przez niego obowiązków szefa polskiego rządu. Przekazał także życzenia w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Źródło: premier.gov.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2018-01-12 22:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"KPRM informuje, że obaj politycy poruszyli kwestie związane z obronnością, współpracą wojskową, bezpieczeństwem energetycznym, a także współpracą gospodarczą". A ustawa "Justice for Uncompensated Survivors Today"? Pan Morawiecki bał się o to zapytać? A może o tym też rozmawiał, ale "KPRM" nie uważa za stosowne, żeby głupich polskich gojów o tym fakcie poinformować?
6 miesięcy temu / wwm
 
Nie ma wyjścia. Trzeba się przyjazdnic z USA.
6 miesięcy temu / Huberr
 
A roszczenia żydowskie?
6 miesięcy temu / A
 
A o roszczeniach żydowskich rozmawiali? Nie? Przecież ta współpraca z USA musi mieć jakąś cenę. W związku z tą cenę może lepiej samemu stawić czoła ustawie 1066 i bez pomocy USA przeciwstawić się niemieckim wpływom? 60mld USD to duża kwota jak na płatną protekcję.
6 miesięcy temu / aaa
 
Bardzo dobra wiadomość.
6 miesięcy temu / eua19
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.