DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Szef rządu Australii chce korespondencyjnych konsultacji w sprawie homozwiązków

Szef rządu Australii chce korespondencyjnych konsultacji w sprawie homozwiązków
Fot. BARTLOMIEJ KUDOWICZ / FORUM

Premier Malcolm Turnbull organizuje konsultacje społeczne w sprawie realizacji roszczeń homolobby. Mieszkańcy kraju mają wpowiedzieć się listownie, czy zgadzają się na legalizację jednopłciowych pseudo-małżeństw. Tego typu konsultacja odbędzie się w przypadku gdy Senat po raz kolejny odrzuci rządową propozycję zorganizowania referendum.


 

W listopadzie minionego roku izba wyższa parlamentu odrzuciła już pomysł zorganizowania takiego plebiscytu. Opozycja złożona z laburzystów, Zielonych i niezależnych opowiada się za tzw. wolnym głosowaniem w parlamencie. Parlamentarzyści nie byliby związani stanowiskami swoich partii, co pozwoliłoby na uniknięcie zaciekłych dyskusji.


W Australii tego rodzaju plebiscyt, nazywany jednocześnie referendum konsultatywnym, może być zorganizowany wśród 15 milionów wyborców i dotyczyć kwestii interesu narodowego, lecz bez konsekwencji dla Konstytucji. Chodzi o to by rządzący poznali opinię obywateli, jednak wyniki plebiscytu nie są wiążące dla rządu.


W czasie kampanii wyborczej premier Malcolm Turnbull obiecał przeprowadzenie takiego referendum i po raz drugi przełoży taką propozycję Senatowi. Ten jednak z pewnością odrzuci projekt, gdyż Partia Liberalna premiera nie ma w izbie wyższej większości.


Turnbull zadeklarował, że jeżeli do tego dojdzie, rząd zorganizuje konsultacje drogą pocztową. Wyborcy otrzymają odpowiednie materiały i będą się musieli wypowiedzieć do 7 listopada.


W przypadku wyniku pozytywnego dla siebie, rząd przedstawi parlamentowi projekt ustawy legalizującej homoseksualne pseudo-małżeństwa. W przeciwnym razie będzie obowiązywać dotychczasowe prawodawstwo.


W Australii już od 10 lat trwa dyskusja nad legalizacją związków homoseksualnych. Obecnie, unie jednopłciowe są uznawane w większości stanów australijskich, ale związki te nie mogą być uznawane na szczeblu krajowym.

 

 

FLC


 


DATA: 2017-08-09 22:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.