DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Szef PSL chce referendum ws. homomałżeństw

Szef PSL chce referendum ws. homomałżeństw
Władysław Kosiniak-Kamysz. Radosław Czarnecki / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz, deklaruje chęć zorganizowania referendum w sprawie postulatów LGBT, w tym - adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Przy tym twierdzi, że ustawy legalizującej homomałżeństwa by nie podpisał.

 

Władysław Kosiniak-Kamysz jest kandydatem PSL w wyborach prezydenckich. W rozmowie z Radiem ZET powiedział, że chciałby wprowadzenia w Polsce dnia referendalnego, w którym co roku odbywałyby się referenda w istotnych kwestiach.

 

W jednym z nich można byłoby, jak sądzi, zapytać Polaków o związki jednopłciowe oraz akceptację homoseksualnych „małżeństw” - i to z prawem do adopcji dzieci.

 

- Ja bym zapytał w dniu referendalnym naszych rodaków. Trzy pytania: czy jesteś za związkami partnerskimi, czy jesteś za małżeństwami homoseksualnymi i czy jesteś za adopcją przez nie dzieci – powiedział szef PSL.

 

- Moim zdaniem na pierwsze pytanie większość Polaków odpowiedziałaby - TAK, na dwa kolejne – NIE – dodał.

 

Zarazem zaznaczył, że on jako prezydent ustaw wprowadzających gejowskie pseudo-małżeństwa by… nie podpisał. Mógłby poprzeć jedynie ustawę, która da homoseksualistom „dostęp do informacji medycznej, dziedziczenia”, ale już do homomałżeństw i adopcji – nie.

 

W 2015 roku referendum w sprawie gejowskich pseudo-małżeństw odbyło się w Irlandii. Większość obywateli poparła rewolucyjny postulat. Dlaczego Kosiniak-Kamysz, który przedstawia siebie jako kandydata centrum, gotów jest igrać z ogniem i poddawać pod głosowanie cywilizacyjne fundamenty i niezmienne prawdy?

 

Źródło: radiozet.pl

 

Pach


DATA: 2020-05-30 14:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze ze ma takie niskie poparcie
1 miesiąc temu / Lila
 
Panie prezesie poparł pan raz homosi i dzisiaj robi pan to drugi raz tylko w białych rękawicach. już nie zagłosuję na pana
1 miesiąc temu / Piotr
 
To wprost niepojęte, już trzecią dekadę próbuję zrozumieć fenomen dokonywania wyborów w tym kraju. Jak nisko upadliśmy moralnie i intelektualnie, że takie osoby otrzymują mandat społeczny.
1 miesiąc temu / tak tylko
 
Typowy przedstawiciel tzw. ludowców. Już dawno zauważono, że są oni jak arbuzy: zewnątrz ZIELONE, wewnątrz CZERWONE!
1 miesiąc temu / Jan
 
Niestety, doświadczenie wielu krajów wskazuje że legalizacja związków partnerskich zawsze prowadzi do legalizacji homomałżeństw, jest to tak oczywiste że szkoda gadać. Sprawę dziedziczenia i dostępu do daych moim zdaniem powinno się rozwiązać inaczej, tak żeby nie było w prawie nawet aluzji do seksu. Zaraz wyjaśnię. Nieraz myślałam o tym, jako osoba samotna, z najblizszymi kuzynami i kochanymi bratankami drugiego stopnia - dlaczego tak utrudnione jest uznanie dalszych krewnych za najbliższe osoby podatek od dziedziczenia a nawet ostanio w czasach restrykcji, brak pozwolenia na odwiedzanie osób które nie są najbliższymi. Uważam że człowiek powinien móc wybrać sobie przynajmniej jedna dodatkową najbliższą osobę w sensie prawnym bez potrzeby pozostawania z nią w związku miłosnym. Powinno to być zrobione w interesie starzejacego się społeczeństwa jedynaków i może ucięło domaganie się parterstwa dla gejów rzekomo poszkodowanych.
1 miesiąc temu / kate
 
"Ni to pies ni wydra". Rozwodnik, to czego po nim można się spodziewać?
1 miesiąc temu / jestem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.