DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Szef Pentagonu: Jest możliwe przeniesienie 2. pułku kawalerii USA z Niemiec do Polski

Szef Pentagonu: Jest możliwe przeniesienie 2. pułku kawalerii USA z Niemiec do Polski
fot. U. S. Army Europe/Flickr

Jest możliwe, że do Polski trafi stacjonujący w Niemczech 2. pułk kawalerii amerykańskiej. Poinformował o tym szef , minister obrony USA Mark Esper.


Mark Esper o ewentualności przePentagonuniesienia do Polski 2. pułki kawalerii USA stacjonującego obecnie w Niemczech mówił podczas wystąpienia dla think tanku Atlantic Council. Minister obrony Stanów Zjednoczonych wskazał, że idzie albo o całość pułku, albo o jego część.


- Istnieje obecnie realna szansa, by przyjrzeć się umieszczeniu 2. pułku kawalerii, a przynajmniej jego części, w Polsce, dalej na wschód, co jest tym, czego [Polacy] chcą. Naszym zdaniem ma to sens. Wydaje mi się, że wiele państw NATO uważa, że to byłoby sensowne - powiedział Esper.


2. pułk kawalerii stacjonuje obecnie w Bawarii w bazie Vilseck. Jeżeli jego całość lub część zostałaby przeniesiona do Polski, oznaczałoby to rozszerzenie wcześniejszych ustaleń mówiących o wysłaniu do Polski dodatkowego tysiąca żołnierzy amerykańskich, co wynika z podpisanego w sierpniu Porozumienia o Wzmocnionej Współpracy Wojskowej z Polską.


Esper mówił też o konsekwencjach wycofania z Niemiec 12 tys. żołnierzy USA. Jak podkreślił, nie chodzi wcale o uszczuplenie sił USA w Europie; celem jest tylko ich relokacja i uspokojenie sojuszników.


- To zdrowy rozsądek. Nie trzeba być Napoleonem czy MacArthurem, by spojrzeć na mapę i zdać sobie sprawę, że im dalej na wschód jesteś, tym bardziej możesz uspokoić sojuszników i partnerów na linii frontu, czy to na północnym wschodzie - państwa bałtyckie, na wschód od Niemiec - w Polsce, czy na południowym wschodzie nad Morzem Czarnym, w Bułgarii i Rumunii - powiedział.


Ponadto szef Pentagonu zadeklarował, że Amerykanie chcą usprawnić proces eksportu technologii do krajów sojuszniczych, by tym samym zapobiec zdobywaniu nowych rynków przez Pekin i Moskwę.

 

Źródło: wpolityce.pl

 

Pach


DATA: 2020-10-21 12:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i bardzo dobrze. Jankesi są jedynym gwarantem bezpieczeństwa Polski przed atakiem czerwonych onuc ze wschodu. Że to nie jest za darmo ? A co jest za darmo ? Za ochronę czasem warto zapłacić
1 miesiąc temu / Zeus
 
Prezydent DUda się pochwali ze dozbrajamy armie cudzymi zołdakami za ktorych będzie trzeba płacic i dbac o bezpiczenstwo ale POlaków przed ich wybrykami.
1 miesiąc temu / kaz
 
To wystarczy by spacyfikować jakikolwiek buntu narodu.
1 miesiąc temu / Maria
 
Polska staje się Jankeskim lotniskowcem, w dodatku za nasze pieniądze.
1 miesiąc temu / Jurek
 
Spłaty uoszczeń 447 musi ktoś dopilnować.
1 miesiąc temu / Katolik Rzymski
 
A te komentarze ruskich trolli skąd sie tu wzięły!
1 miesiąc temu / jank
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.