DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Szef PE: meczety po modlitwie zamykać, kazania imamów cenzurować. I zostawić krzyże

Szef PE: meczety po modlitwie zamykać, kazania imamów cenzurować. I zostawić krzyże
Meczet Merkez w Duisburgu. By -ani- (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
#TAJANI    #PE    #IMAM    #MECZET    #ISLAM    #PARLAMENT EUROPEJSKI    #KRZYŻ    #CHRZEŚCIJAŃSTWO    #MUZUŁMANIN

Europejskie meczety nie mogą być miejscem uprawiania polityki. Dlatego Antonio Tajani postuluje, by zamykać je po skończonej modlitwie. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego chce też by służby nagrywały i analizowały kazania imamów. Ma to pomóc w walce z radykalnym islamem. Tajani opowiedział się również przeciwko usuwaniu krzyży z miejsc publicznych.

 

Kiedy nie ma modlitwy, meczet jest zamykany; nie może stać się miejscem, gdzie uprawia się politykę – mówił szef PE, odnosząc się do walki z radykalizmem islamskim. – Uważam, że należy postępować tak, jak w krajach, w których mowy imamów są zapisywane i przekazywane policji – dodał. Jego zdaniem w Paryżu zwalczono fundamentalizm m.in. dlatego, że imamowie poprawnie tłumaczyli Koran.

 

Tajani mówił też o zdejmowaniu krzyży w miejscach publicznych. Jego zdaniem ważne jest to, by nie rezygnować ze swojej tożsamości. – Nie sądzę, że muzułmanin bardziej szanuje chrześcijanina, jeśli ten usuwa krzyż ze szkoły – ocenił. Jego zdaniem postępując inaczej, wyznawca islamu w chrześcijaninie widzi „kogoś, kto boi się bronić swojej kultury”.

 

Tezy wygłoszone przez Tajaniego padły na zjeździe katolickiego ruchu Comunione e Liberazione w Rimini. Nie wiadomo na ile można traktować je jako deklarację polityczną i łączyć z działalnością Tajaniego jako przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2017-08-22 10:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Meczety to nie to samo co kościoły. W meczecie funkcja "religijna" jest wtórna. Głównie to "kluby wzajemnej adoracji" pod "batutą" lokalnego animatora społecznopolitycznego z religijnym zacięciem. Służą stymulacji nienawiści do niewiernych zależnie od aktualnej sytuacji.
ponad 2 lata temu / agricola
 
No to teraz anonimy będą szwędać się po kościołach, nagrywać, a następnie składać fałszywe zarzuty do sądów! Pójdą na ilość, nie na jakość, aż zakarzą biblii, jako pełnej mowy nienawiści! AD 2017 jest dostępny Mein Kampf, ale będzie zabroniona BIBLIA!
ponad 2 lata temu / Janusz z Kolonii
 
Meczety zamknąć, najlepiej zburzyć lub przebudować. "Jego zdaniem w Paryżu zwalczono fundamentalizm m.in. dlatego, że imamowie poprawnie tłumaczyli Koran." - to zdanie zakrawa o śmieszność
ponad 2 lata temu / some1
 
Aż trudno uwierzyć, że ktoś się tak odważył!
ponad 2 lata temu / Eulalia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.