DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Szef Parlamentu Europejskiego: do Europy może napłynąć 30 mln imigrantów z Afryki

Szef Parlamentu Europejskiego: do Europy może napłynąć 30 mln imigrantów z Afryki
fot. REUTERS / FORUM

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, chadek Antonio Tajani opowiada się za stworzeniem w Afryce prowizorycznych miast dla uchodźców. Jego zdaniem pomogłoby to „w uratowaniu Europy przed zalewem imigrantów z Czarnego Lądu.

 

- Musimy zapobiec wpadaniu migrantów w szpony handlarzy ludźmi oraz ich umieraniu podczas podróży przez pustynię i Morze Śródziemne – powiedział Antonio Tajani w rozmowie z niemieckim dziennikiem „Die Welt”.

 

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego stwierdził, że rozwiązaniem problemu mogłoby być stworzenie w Afryce Północnej prowizorycznych miast dla uchodźców. Byłyby to w istocie dobrze wyposażone obozy pod opieką Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz europejskich sił bezpieczeństwa. Znalazłyby się w nich między innymi szpitale i placówki edukacyjne dla dzieci.

 

Tajani przyznał, że ryzyko zalania Europy przez masy imigrantów jest olbrzymie. Jeżeli nie uda się rozwiązać problemów Afryki, to „w ciągu najbliższych dziesięciu lat do Unii Europejskiej przybędzie 10, 20 lub nawet 30 milionów imigrantów”, stwierdził włoski polityk.

 

Wśród najważniejszych problemów Czarnego Lądu Tajani wymienił pochłanianie terenów rolnych przez pustynie, ogromną biedę oraz działania terrorystów spod znaku Boko Haram, którzy „prześladują chrześcijan i umiarkowanych muzułmanów”.

 

. – Afryka stoi dziś w obliczu ryzyka przekształcenia się w chińską kolonię. Chińczycy chcą jednak wyłącznie surowców. Stabilność ich nie interesuje – ostrzegał szef PE. W jego ocenie „Europa powinna zainwestować w Afryce Północnej miliardy euro i rozwinąć dobrze przemyślaną długoterminową strategię”.

 

Tajani mówił też o swoim „rozumieniu Europy”. Wskazał na wspólnotę cywilizacji. - Europa jest wówczas, gdy słucham Beethovena lub Mozarta albo czytam Moliera. To nasza mowa, to rzeczywistość, to możliwość swobodnej wypowiedzi. To także nasz chrześcijański fundament. Obojętnie, gdzie jesteśmy - w Berlinie, Sztokholmie czy w Lizbonie - wszędzie znajdziemy kościół - stwierdził.


Źródło: welt.de

Pach


DATA: 2017-04-01 17:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jeszcze nie tak dawno Polaka chcacego pracowac w Niemczech w kajdanach transportowali na lotnisko i to z wielka propaganda medialna. Bylo to za czasow ideologicznego czerwonego swira scgrödera i kanali joschki fischera, a teraz 30 mln sobie tak moze wjechac.
ponad 3 lata temu / Adam
 
30 mln??? Kiedy biali ludzie zrozumieja, ze tu trzeba strzelac a nie dawac ogrzewane kamizelki
ponad 3 lata temu / KKK
 
Nędza, wojny, nieszczęścia, wędrówka muzułmanów do Europy, wszystko to jest prawdą. Ale jest to potrzebne by stworzyć w Europie EU-Kalifat. Pytanie: dlaczego ci nieszczęśnicy nie idą do swych bogatych muzułmańskich braci w wierze? Wzmacniać granice kraju, nie czekać na swój marny los.
ponad 3 lata temu / przygraniczny
 
Nigdy nie należałem do żadnej partii i zawsze popierałem Polaków, którzy myśleli o zwykłych ludziach , byli prawi, nie kłamali i swoimi czynami świadczyli o przynależności do naszego Pana Boga Jezusa Chrystusa,do kościoła katolickiego. Pani premier Szydło przez program 500 plus pomogła około 4 ml dzieci , które za wszystkich rządów po 1989r głodowały. Wiem co to znaczy być głodny , doświadczyłem to za komuny, gdy rodzice mimo pracy ponad siły nie mogli wyżywić czworo swoich dzieci. Nie było żadnej pomocy. Dziękuję Pani premier Szydło za to ,że rodziny wielodzietne mają co jeść. Będę głosował na PiS i proszę Pan Boga aby już nigdy, nigdy nie powróciły rządy PO i PSL albo innych liberałów lub postkomunistów
ponad 3 lata temu / cichy
 
To juz BEZ zludzen, cywilizacja Europy wkrotce prz3stanie istniec. Pan Schultz I jemu podobni dokonaja tego w nagrode za milczenie oszolomionych spoleczenstw umierajacego kontynentu BEZ wiary I wartoSci moralnych
ponad 3 lata temu / Bartek
 
az idioci zaczna mowic" serdecznie witamy" wtedy ich szybko do psychiastryka..bo slabuja na umysle i sa niebezpieczni
ponad 3 lata temu / czekam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.