DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Szef ONZ: przez lata atakowaliśmy planetę, więc dziś ona nam brutalnie odpowiada

Szef ONZ: przez lata atakowaliśmy planetę, więc dziś ona nam brutalnie odpowiada
SERGIO PEREZ / Reuters

Podczas trwającego w Madrycie szczytu klimatycznego COP25, sekretarz generalny ONZ, António Guterres w zaskakujący sposób opisał relację człowieka do natury, mającą w jego ocenie charakter konfliktu zbrojnego. „Przez wiele dekad ludzie byli w stanie wojny z naturą, a dzisiaj ona się rewanżuje” – przekonywał.

 

„Przez wiele dekad ludzie byli w stanie wojny z naturą, a dzisiaj ona się rewanżuje” – zaznaczał podczas jednej z konferencji podczas tegorocznego szczytu klimatycznego w Madrycie. Guterres zaznaczył ponadto, że dotychczasowe metody walki ze zmianami klimatu są „całkowicie niewłaściwe”. Swoje przesłanie zaadresował zwłaszcza do państw odpowiadających za ponad 50 proc. emisji CO2 do atmosfery; Chin i USA, mimo, że nie wymienił ich z nazwy.

 

„Musimy zaprzestać naszej wojny z naturą, a nauka podpowiada nam jak to zrobić” – dodał.

 

Guterres przekonywał, że odnotowany wzrost częstotliwości katastrof klimatycznych stanowi niejako chęć samoobrony planety przed człowiekiem mającym ją wykorzystywać w nadmierny sposób.

 

Sekretarz generalny ONZ wezwał do jeszcze większego zaintensyfikowania wysiłku na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. Podkreślał, że „miejsce, z którego nie ma odwrotu nie majaczy na horyzontem, ale jest doskonale widzialne i nieubłagalnie zbliża się w naszą stronę”.

 

Źródło: AFP

PR


DATA: 2019-12-02 12:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech Antonio mówi za siebie. Jak Guterres atakował planetę to jego problem. Niech więcej nie atakuje. My nie atakowaliśmy i nic nas nie obchodzi jego fobia.
8 miesięcy temu / niewinny
 
Od kilkunastu lat NATO sypie Polakom na głowy aluminium, stront, bar i inne trucizny. Ludzie chorują, umierają. Czy rząd PiS odpowiedział na zadane pytanie o skład chemtrails i winnych trucia ludzi w powietrzu i żywności ? Nie, ma nas w... . A mimo to buraki głosują na PiS. Niech się odczepią z kolejnymi kłamstwami. Bydlaki.
8 miesięcy temu / tym
 
Grzechy mordowania nienarodzonych nie pozostaną bez odpowiedzi - już na początku 20 wieku było że będzie kara za mordowanie nienarodzonych raz powodzie raz pożary - a teraz do tego dorabia się ideologię klimatyczna.
8 miesięcy temu / qwe
 
Nie ma omamow.to miejsce to piekło.tylko on pewnie w nie nie wierzy.jeszcze.za tych szaleńców trzeba się modlić.ale i prosić o światło dla nas jak się ratować przed tym szaleństwem.Już teraz jest ciężko finansowo.a co będzie po wprowadzeniu tych podatków.
8 miesięcy temu / ewka
 
chory psychicznie ideolog wyczul kasiorke.
8 miesięcy temu / adam
 
CYTAT ; Podkreślał, że ?miejsce, z którego nie ma odwrotu nie majaczy na horyzontem, ale jest doskonale widzialne i nieubłagalnie zbliża się w naszą stronę?.; CHYBA MA OMAMY.
8 miesięcy temu / TOM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.