DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Szef norweskiej armii: Europa musi szykować się do wojny z islamistami. Wybuchnie ona za kilka lat

Szef norweskiej armii: Europa musi szykować się do wojny z islamistami. Wybuchnie ona za kilka lat
By Forsvarets mediesenter / Erik Drabløs (Forsvarets mediesenter / Erik Drabløs) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Szef norweskiej armii, Odin Johannessen, ostrzega, że kraje europejskie muszą podjąć zdecydowaną walkę z radykalnym islamem, jeśli chcą zachować wartości, które jednoczą kontynent.

 

- Myślę, że musimy być gotowi do walki, zarówno w słowach, jak i działaniu, w tym do walki zbrojnej, jeśli będzie to konieczne, aby zachować kraj i wspólne wartości – stwierdził Odin Johannessen w przemowie skierowanej do wojskowych w Oslo na początku lutego 2016 roku.

 

Nawiązując do islamistycznych zamachów w Paryżu, szef armii norweskiej zganił bezczynność Europejczyków, pragnących żyć w pokoju i bezpieczeństwie, a obawiających się bronić swoich interesów i wartości. Johannessen uważa, że państwa winny przygotowywać swoje armie do walki zbrojnej z dżihadystami, kładąc nacisk na szkolenie i odpowiednie wyposażenie. - Nie można wygrać wojny bez ludzi na lądzie - podkreślił.

 

Ostatnio w podobnym tonie wypowiedziało się wielu innych wojskowych z Europy. Szef szwedzkiej armii generał Anders Brännström polecił swoim podwładnym przygotować się do wojny w Europie przeciwko wykwalifikowanemu wrogowi, której należy się spodziewać w „w ciągu kilku lat”.

 

„Globalne otoczenie, a także strategiczne decyzje podejmowane przez polityków prowadzą nas do wniosku, że w ciągu kilku lat możemy być w stanie wojny” – napisał w dokumencie wewnętrznym Brännström.

 

Jeszcze w grudniu ub. roku szef szwajcarskiej armii André Blattmann ostrzegał, że ryzyko wystąpienia niepokojów społecznych w Europie bardzo wzrosło i ci obywatele, którzy się jeszcze nie uzbroili, powinni to uczynić jak najszybciej.

 

- Zagrożenie terroryzmem wzrasta. Hybrydowe wojny prowadzone są na całym świecie. Ponure perspektywy gospodarcze i migracje osób wysiedlonych oraz uchodźców przybrały nieprzewidziany rozmiar – ostrzegał Blattmann.

 

W Niemczech kanclerz Angela Merkel bardziej niż islamistów obawia się radykalizacji klasy średniej, niezadowolonej z „polityki otwartych drzwi” dla imigrantów o odmiennej kulturze.

 

Zarówno w Niemczech, jak i w Austrii gwałtownie wzrosła sprzedaż broni i innego uzbrojenia.

 

Również Francja czyni przygotowania do masowych niepokojów społecznych i przejmowania przez radykalnych imigrantów całych dzielnic. Francuskie wojsko sporządza plany awaryjne „ponownego odzyskiwania terytorium kraju”. Mowa o odzyskiwaniu obszarów miejskich, w razie gdyby mniejszość muzułmańska uzyskała dostęp do broni i stała się jawnie wroga wobec władz.

 

Źródło: woundedamericanwarior.com, infowars.com, dn.no

AS 


DATA: 2016-02-08 15:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo dobre pomysly .Super !!!
ponad 1 rok temu / ????????????????????????????????
 
Święte Słowa Ktoś w końcu napisał prawdę.A PIS jest jaki jEst ale ich tu dziadów nie chcą A UNIA nam za to KARĘ DA.TO jest chore!
ponad 1 rok temu / na co kumu co
 
a na kebaby chodzita i zreta to gówno .
ponad 1 rok temu / vivaldi
 
NWO sobie wymyśliło, że ma być wojna, to będzie.
ponad 1 rok temu / Mhm
 
nie musi wybuchnac wystarczy miec dobrego III Jana Sobieskiego ktory ich zawroci bez gadania trzeba pokazac jak to zrobic niech sie Europa uczy od Polakow
ponad 1 rok temu / jejuuuu
 
Za kilka lat, to już będzie po wojnie.
ponad 2 lata temu / mitr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.